IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Milion Euro dla PZPN to nie problem
Autor Wiadomość
MS 
Banita

Wysłany: Śro 13 Sty, 2010 13:48   Milion Euro dla PZPN to nie problem

WP napisał/a:
W Polskim Związku Piłki Nożnej wybuchła kolejna afera. W futbolowej centrali nastąpiło poruszenie po tym, jak okazało się, że dwie wersje językowe umowy z Nike znacznie się od siebie różnią. W wersji angielskiej kwota jaką ma otrzymać związek jest o milion euro niższa.
Po podpisaniu kontraktu z firmą Nike pojawiły się informacje, że PZPN za 6-letnią umowę otrzyma 8 milionów euro. Tak przynajmniej wynika z polskiej wersji dokumentu. Okazuje się jednak, że w wersji angielskiej - ta właśnie wersja obowiązuje - kwota jest o milion euro niższa.

- Nie wiem, jak to się mogło stać, ale to jednak tylko ludzki błąd. Owszem nie powinno się zdarzyć. Obowiązuje angielska wersja kontraktu, to oczywiste. Dziwi mnie natomiast, że ta sprawa wyciekła do mediów. To absolutnie niedopuszczalne - tłumaczy "Przeglądowi Sportowemu" Krzysztof Odliwański z firmy Nike. (..)
źródło
Trudno cos dodać, ale satyrycy maja przerypane przy takim poziomie "działaczy sportowych"

Szybszy 
członek władz wojewódzkich

Wysłany: Śro 13 Sty, 2010 15:11   Re: Milion Euro dla PZPN to nie problem

MS napisał/a:
WP napisał/a:
W Polskim Związku Piłki Nożnej wybuchła kolejna afera. W futbolowej centrali nastąpiło poruszenie po tym, jak okazało się, że dwie wersje językowe umowy z Nike znacznie się od siebie różnią. W wersji angielskiej kwota jaką ma otrzymać związek jest o milion euro niższa.
Po podpisaniu kontraktu z firmą Nike pojawiły się informacje, że PZPN za 6-letnią umowę otrzyma 8 milionów euro. Tak przynajmniej wynika z polskiej wersji dokumentu. Okazuje się jednak, że w wersji angielskiej - ta właśnie wersja obowiązuje - kwota jest o milion euro niższa.

- Nie wiem, jak to się mogło stać, ale to jednak tylko ludzki błąd. Owszem nie powinno się zdarzyć. Obowiązuje angielska wersja kontraktu, to oczywiste. Dziwi mnie natomiast, że ta sprawa wyciekła do mediów. To absolutnie niedopuszczalne - tłumaczy "Przeglądowi Sportowemu" Krzysztof Odliwański z firmy Nike. (..)
źródło
Trudno cos dodać, ale satyrycy maja przerypane przy takim poziomie "działaczy sportowych"

Przypadkowo mamy czarno na białym ile wynosi podatek korupcyjny - 1/7 kwoty.

Kotkowa 
przewodniczący koła

Wysłany: Śro 13 Sty, 2010 16:21   

no tak, a kontroli finansowej nad działalnością związków sportowych nadal nie można wprowadzić bo są "odmienne trendy lobbystyczne"...

wolo 
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 11:43   

Najlepszy jest ten fragment:
Cytat:
Dziwi mnie natomiast, że ta sprawa wyciekła do mediów. To absolutnie niedopuszczalne - tłumaczy "Przeglądowi Sportowemu" Krzysztof Odliwański z firmy Nike.

To rzeczywiście absolutnie niedopuszczalne, no bo cała konkurencja wie ile teraz trzeba posmarować, a wtedy może podbić czy cuś ...
BTW: PZPN i tak jest w tyle za Sejmem, no bo jakieś kilka lat temu jacyś źli ludzie z długimi ozorami pletli, że po tyle to chodziła pojedyncza ustawa, a tu tylko milion baksów za jakiegoś sponsora technicznego na kilka lat ...

Odpowiedz do tematu