IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: macsoc
Wto 13 Wrz, 2011 20:05
prezentacja ekspertów pracujących dla zespołu Macierewicza
Autor Wiadomość
CYRUS 
członek władz krajowych
C K Regent

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 14:39   

Otis Tarda napisał/a:
Mogę?

Owszem. Tylko nie ciagnij za kolnierz innych na swoja strone.
A. de Saint-Exupéry

MS 
Banita

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 14:47   

Otisie,
1. Każdy może głosić dowolny pogląd, ale godzi się wtedy na jego krytykę.
2. Irytacja przeciwników obecnej (wypadkowej) narracji jest zrozumiała, bo jej animatorzy każą ja przyjmować na wiarę, a każda próbę krytyki traktują jako dowód postradania zdolności logicznego myślenia (czytałem o technikach manipulacji, więc wiem dlaczego tak się postępuje)
3. Zaprezentowana symulacja jest jak do tej pory pierwszą jaka została zaprezentowana w przeciągu 16 miesięcy, co pokazuje skalę manipulacji ze strony rządu. Co więcej to na zwolennikach pancernej brzozy istnieje obowiązek zaprezentowania wyliczeń potwierdzających zanegowany 'fakt' urwania skrzydła przez pień.
4. Zwolennicy teorii zamachu, nie są w stanie niczego udowodnić, gdyż dowody spoczywają częściowo w Smoleńsku, a częściowo może w zalutowanych trumnach, no poza tymi które zostały zniszczone przez czas wspierany rękami rosyjskich funkcjonariuszy. Więc wymaganie aby przedstawić spójną teorię jest jawnym nadużyciem z Twojej strony.
5. Nie pamiętam (to fakt bez ironii) Twoich wpisów żądających wyliczeń ze strony Komisji Millera wykazujących jak przebiegały ostatnie sekundy lotu (bo to nie jest zapis rejestratorów, a wyliczenia) ze szczególnym uwzględnieniem matematycznego opisu wykonanej 'półbeczki' w związku ze znaczącą rozbieżnością w stopniach wykonanego manewru. Co powoduje znaczące zanegowanie Twoich wpisów, jako pisanych z pozycji obrony zdrowego rozsądku i chłodnej chęci poznania prawdy.
6. Wybacz Otisie, ale sugerowanie, że wersja wypadkowa, jest bardziej spójna niż najbardziej fantastyczna wersja zamachowa powoduje u mnie duży dysonans poznawczy dotyczący Twojej osoby

Otis Tarda 
Beczkowóz

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 14:49   

Yanusson napisał/a:

Mam zatem pytanie do Ciebie: jak wyglądał przebieg wydarzeń?
Wypadek? OK. Czyli...?

Przypuszczam - ale jest to wyłącznie moje przekonanie - że w sposób mniej więcej zgodny z wersją oficjalną, przy czym gros odpowiedzialności ponosi strona rosyjska.

kezlok 
sekretarz władz wojewódzkich

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 15:16   

Biorąc pod uwagę, że ani tasm z monitoringu z Okęcia z 10.4 nie ma ani żadnych filmów czy fotów z odlotu takich profesjonalnych, nominuję przygotowanie tego rejsu powietrznego do nagrody głównej na Wystawie Robót [ocenzurowano].
A to przecież znaczy, że żyłem

CYRUS 
członek władz krajowych
C K Regent

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 15:20   

Co dziwi najbardziej to zapalczywosc 'wypadkowcow', ktorzy sie pienia na sam fakt prob wyjasnien, dochodzenia do prawdy i rzucaja setki glupawych pseudonaukowych argumentow ale jakos nie razi ich, ze to co przedstawil MAK to drwina a Opis Millera' jakiejs sytuacji z oddali, bo nie jest to zaden raport jesli nie dopuszcza sie 'sledczych' na dlugosc kija do istotnych dowodow, przyjmuja jako cos co nie moze podlegac dyskusji, to juz nie jest smieszne.

Jesliby kto mial watpliwosci co do tego co to jest raport to odsylam do raportu badajacego i wyjasniajcego 'lot 38' British Airways z roku 2008. Tam nikt nie zginal.
A. de Saint-Exupéry

kazio
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 16:00   

wiecie, o brzozie usłyszałam po raz pierwszy w godzinę po katastrofie, no może dwie godziny, jeszcze przed znalezieniem ciała pana Kaczyńskiego. Najszybsze badanie powodów katastrofy na świecie.

Zgred
Szeregowy rezerwy

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 16:04   

Skoro mnie już MS-szturcha...
Na IVRP.pl nie ma kanonicznej wersji katastrofy Smoleńskiej.
Bardzo proszę wszystkich dyskutantów o maksymalną rzeczowość i unikanie (całkowicie zrozumiałych) emocji.
Chciałbym móc czytać wątki Smoleńskie bez przebijania się przez wielostronicowe pyskówki - wszyscy jesteśmy to winni jej ofiarom.

kazio
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 16:05   

a wracając do specjalistów - zauważcie, dlaczego poświęcili wolny czas - poczucie wspólnoty narodowej. Dwóch facetów nieźle ustawionych na drugim końcu świata zaangażowało wiele, by w miarę swoich kompetencji wspomóc dochodzenie.

Baltazar 
Banita
parezjasta

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 16:30   

A w temacie wątku, to jest to przebiegle wystudiowana sytuacja. Oficjalne ciała powołane by stanowić fasadowa przykrywkę i mieć monopol na oficjalne komunikaty do mediów (anodinowy MAk i kom. Millera) sprzedają społeczeństwu popelinę. Nie gromadząc żadnych dowodów zaciemniają sprawę i uniemożliwiają dotarcie do prawdy. Dzieje się tak przy przyzwoleniu i akceptacji znacznej grupy zgrillowanego i w pełni zadowolonego społeczeństwa (bez tego poparcia baliby się wyniesienia na latarnie). A bo to dlatego, że ten wstrętny Kaczor... a bo dlatego, że po co nam to, atomu nie mamy, a rassija to vieliga strana, więc po co zadzierać.

Jedynym dostępnym dowodem staje się to niezwykłe w wymiarze światowym postępowanie. Wbrew pozorom nie ma tu żadnej analogii z Kurskiem, który mimo wszystko był wewnętrzną sprawą Iwana, a którego tuszowanie miało odsuwać pytania o niewydolność rządów lejtnanta Putina.
W przypadku Smoleńska, przy założeniu, że była to zwykła katastrofa (choćby z udziałem pijanych małp na wieży), w interesie Federacji Rosyjskiej było wyjaśnienie w pełni klarowne i przy aktywnym udziale strony polskiej (a choćby i w stopniu porównywalnym z komisją, excuse le mot, burdenki). Niczego takiego jednak nie było. Zamiast tego były cięte stenogramy, wrabianie pijanego gen. Błasika i trzymanie łay na wszystkim, łacznie z zastraszaniem rodzin odpowiedzialnością za niestawienie się do składania zeznań (tak, tak, kto dziś pamięta, ze rosyjskie prawodawstwo w Polsce nie ogranicza się do zalutowanych trumien).

Nie jest to dowód w prost i nie wyjaśnia przebiegu wydarzeń, ale jak dla mnie od kilku miesięcy wskazuje jasno, że coś tu baaaardzo śmierdzi i skąd ta trupia woń się roznosi.

CYRUS 
członek władz krajowych
C K Regent

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 16:30   

Ile miejsca w 'raporcie' Katodiny zajmuje ekspertyza paliwa? I kto ja jest w stanie dzis zweryfikowac? Mam obawy, o ile w 36tym Pulku panowal taki syf to kto dzis bedzie w stanie ustalic czy do magazynu paliw nie mialy dostepu osoby nieuprawnione?

Prosze sprawdzic 'raport' i ile miejsca temu poswiecono.
A. de Saint-Exupéry

mac 
członek władz krajowych

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 17:00   

Moze to da do myslenia:
Cytat:

ksperci komisji Millera opierają swoje wnioski na analizie parametrów lotu zapisanych przez rejestratory oraz wynikach wizji lokalnej tego, jakie części samolotu od niego odpadały po kolei. Odległość między brzozą a miejscem znalezienia oderwanego kawałka skrzydła wynosi 111 metrów.
- Pozwoli pan, że sobie to szybko przeliczę. Skoro brzoza została ścięta na wysokości 5,1 m, to pod wpływem siły grawitacji oderwany w tym momencie fragment powinien spadać około jednej sekundy. Jego prędkość początkowa była taka jak prędkość samolotu, czyli około 80 m/s. Z tego wynika, że nawet gdyby nie działał żaden opór powietrza, przeleci najwyżej 80 metrów.

Ale skąd ta pewność, że kolizja z brzozą nie mogła skutkować utratą skrzydła?
- Podczas prezentacji dla zespołu sejmowego pokazałem już wszystkie warunki, jakie użyłem w mojej analizie. Podałem materiały, ich parametry oraz jakiego programu używałem. Ten program jest też dostępny w Polsce. Następnie kształt i rozmiary drzewa, kształt skrzydła. Przecież wiadomo, jaki to samolot. Każdy może tak samo usiąść i zrobić taki model. Jeśli komuś wyjdzie coś innego, to chętnie usiądę z taką osobą przy komputerze i po kolei porównamy, przeanalizujemy dokładnie, co komu wyszło.

Gdyby ten element samolotu nie został uszkodzony, cała koncepcja przebiegu katastrofy musiałaby być inna niż znana opinii publicznej.
- Wyobraźmy sobie, że jest tak, jak twierdzą obie komisje. Samolot traci jedną trzecią lewego skrzydła. A więc na wysokości około sześciu metrów traci z jednej strony jedną trzecią siły nośnej. To proszę mi jeszcze wyjaśnić, jak w tym momencie ta maszyna ma jeszcze wznieść się na wysokość 20 metrów? To jest UFO, a nie fizyka. Nawet nie science-fiction, bo gdzie tu science [nauka]? To jest fantazja potrzebna do tego, żeby uzasadnić, że samolot zrobił półbeczkę. Inaczej nie starczyłoby miejsca. Dlatego nie mam zaufania do informacji w tych raportach. Mamy dowody na manipulacje, jak na przykład to, na co zwrócił uwagę prof. Nowaczyk: przeniesienie lewego statecznika o 20 metrów między 11 a 12 kwietnia, widoczne na zdjęciach satelitarnych, i użycie zmienionej lokalizacji tej części w oficjalnym raporcie.
Konfucjusz
Jestem dumny, ze jestem Polakiem

Ignac
członek władz krajowych
na fot.: Tadeusz Reytan

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 17:47   

PMK napisał/a:
w kwestii pionowych przyspieszen, kierunku żyromagnetycznego

Smutna prawda jest taka, że jak słyszę o kierunku żyromagnetycznym, to odpływam, tj. nie jestem w stanie odnieść się merytorycznie do sprawy. Jednocześnie jestem przekonanym, że prof. Binienda ma ze sto razy lepsze kwalifikacje niż ja, bo po prostu rozumie takie słowa. Tak więc, mówiąc zupełnie szczerze, cała ta dyskusja, to jakby dysputy magów o zaklęciach abrakadabra i hokus-pokus. I, ostatecznie, sprowadza się to do pytania, któremu magowi jestem skłonny zaufać. Niestety.

PMK 
przewodniczący koła

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 19:31   

Ignac napisał/a:
PMK napisał/a:
w kwestii pionowych przyspieszen, kierunku żyromagnetycznego

Smutna prawda jest taka, że jak słyszę o kierunku żyromagnetycznym, to odpływam, tj. nie jestem w stanie odnieść się merytorycznie do sprawy. Jednocześnie jestem przekonanym, że prof. Binienda ma ze sto razy lepsze kwalifikacje niż ja, bo po prostu rozumie takie słowa.

Ducha nie traćcie. Nikt rozsądny przecież tu nie pretenduje do merytorycznej oceny symulacji W. Bieniendy, bo się na tym na tyle nie znamy, zatem wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Kwestia jest bardziej zaufania: czy traktujemy poważnie i jako uczciwą wobec faktów próbę dojścia do prawdy w wykonaniu hamerykanskich badaczy w zestawieniu z towarzyszami z KGB, FSB czy jak to się teraz nazywa. Gdy kremlinsy wściekle czepiają się założeń modelowania, a jednocześnie taki fakt jak to, że samolot przy uderzeniu w brzozę leciał przechylony jednocześnie na prawe (KAK) i na lewe (Miller) skrzydło nie budzi ich jakichkolwiek zastrzeżeń. Wsjo w pariadkie. Nie trzeba mieć doktoratu, by samo to ocenić, nieprawdaż?

alcor 
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 20:16   

smokeustachy napisał/a:

Jeśli mówimy o zamachu to trzeba wysnuć jedną hipoteza spójną wewnętrznie.

Ja peem tak:
nie da sie ustalic na 100% w tym momencie. Ja bym stawial, ze zostal uzyty meaconing, mogla zostac zaplanowana usterka u kolegi obiadowego Bula, mogla zostac podlozona bomba w Rosji lub w Polsce, samolot mogl zostac zestrzelony. Oczywiscie rozne kombinacje ww. wchodza w gre.

Tutaj jest zarysowana teoria meaconing+rakieta:
http://foxmulder.blox.pl/...9-Smolensk.html
http://foxmulder.blox.pl/...zego-cz-9a.html
http://foxmulder.blox.pl/...z-8-Samora.html
http://foxmulder.blox.pl/...zabojstw-i.html

Na poparcie tej teorii zobaczcie na date - 9 kwietnia 2011 - kiedy Mulder pisal, ze TU scial brzoze i sie wznosil dalej, co w swietle symulacji prof. B. robi moim zdaniem z tej hipotezy hipoteze niefalsyfikowalna bez posiadania specjalnej wiedzy.
Ostatnio zmieniony przez alcor Pon 12 Wrz, 2011 20:24, w całości zmieniany 2 razy  

Baltazar 
Banita
parezjasta

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 20:21   

mac napisał/a:
Link podany przez kolege nie bangla :(
a teraz? http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/50902
Jakby nadal był problem to można wejść na PiD i wrzucić w wyszukiwarkę: "Umiłowani FForumowicze. Czy was - pardon my French - pojebało?" Przy okazji warto zwrócić uwagę na czas: 10.42. Kol. Otis miał timing lepszy niż niejedna rozgłośnia harcerska w ustalaniu prawdziwych przyczyn i piętnowaniu nieprawomyślnych zamachowców. Jak się tak szybko wie, to tródno potem niewiedziec.

CYRUS napisał/a:
mmaria napisał/a:
czemu to Los zamilkł?

Pewnie bardzo zajmniony.
Może umacnia w sobie krześcijańską miłość do młodzianka z Krakowa?

ombretta 
członek prezydium władz krajowych
ex-forumkowicz

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 20:22   

Ano. Brak wiarygodnych danych. Jedyne, nad czym chwilowo można się fachowo pochylić (tzn. będąc fachowcem, a nie wszechwiedzącym czytelnikiem łajki), to weryfikacja - a raczej falsyfikacja - wersji wydarzeń wykreowanej na Łubiance.

Ela 
członek władz krajowych

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 20:22   

mac napisał/a:
Link podany przez kolege nie bangla :(

Wkleiłam z prawdziwą nazwą FF i zabanglał. Warto zajrzeć.

peterman 
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 20:25   

CYRUS napisał/a:
mmaria napisał/a:
czemu to Los zamilkł?

Pewnie bardzo zajmniony.

Zasadniczo jego branża (i nasze portfele razem z nią) wykonuje właśnie spektakularny pad, więc niech wybaczmy mu kilkudniową przerwę.

Zgred
Szeregowy rezerwy

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011 20:25   

Na razie zamykam wątek.
Nie mamy teraz czasu na wyczyszczenie go z personalnych nawalanek, a tak jak jest zostawiać tego nie chcę.
Skonsultujemy to wewnętrzadmińsko i przywrócimy temat z jakimś specjalnym nadzorem i jasno określonymi (mam nadzieję) specjalnymi regułami.

mimo braku oficjalnego przyzwolenia Jarla. Oby mi nie zfundował za to krwawegoł orła :>

macsoc
Ostatnio zmieniony przez macsoc Wto 13 Wrz, 2011 20:08, w całości zmieniany 3 razy  

xpost

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011 20:06   

test zamkniecia wątku.

wydaje mi się, ze rzeczowo mozna stwierdzic co już powinnismy wiedzieć, i że brak tej wiedzy świadczy o bardzo konretnych sprawach.

a najciekawsze jest ze wypłynęła wreszcie sprawa AUTORYTETU.
z postu ignaca prosi się zacząć o nim tylko watek.

xpost

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011 20:11   

ombretta napisał/a:
Ano. Brak wiarygodnych danych. Jedyne, nad czym chwilowo można się fachowo pochylić (tzn. będąc fachowcem, a nie wszechwiedzącym czytelnikiem łajki), to weryfikacja - a raczej falsyfikacja - wersji wydarzeń wykreowanej na Łubiance.

falsyfikację juz mamy - z ameryki, ze sprzecznosci między ruskim i polskim kageibistą.
wszyscy to wiemy.
i co ?

próbowałem z tą wiedzą i faktami dotrzeć do bliźnich. NIE UDAJE SIĘ.
najtrzeźwiejszy z nich powiedział: odniosę się gdy na temat symulacji wypowiedzą sie fachowcy z komisji rządowej. Więszosc - NIE CHCE wiedzieć i JUZ.

a wg mnie dla nas jest nauka taka, ze nalezy wreszcie zacząć wylaniać autorytety merytoryczne - metodą spolecznosciową. Co sie da zrobić.

Yanusson 

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011 23:48   

Przyznam, że gdy czytam np. na S24 notki o analizie wypadku, to mam duże problemy z nadążeniem za tokiem rozumowania. To jest głównie związane z dużym natłokiem żargonu technicznego. Precyzja, precyzją, ale oczekiwanie, że czytelnicy nauczą się tego słownictwa aby móc zrozumieć treść jest nieco na wyrost.
Czyli byłaby prośba o wytyczenie miedzy. Bo krowy (czytelnicy) sami przylezą i będą chcieli mieć wytłumaczone.

Nurni 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2011 00:18   

Yanusson napisał/a:
ale oczekiwanie, że czytelnicy nauczą się tego słownictwa aby móc zrozumieć treść jest nieco na wyrost.

Trzeba zadawać czasem pytania z głupia frant: jak to rozumieć.
Naukowcy to ludzie którym szkoda czasu na tłumaczenie komuś z boku że 2+2=4 Używają często skrótów myślowych.

Ale nie tylko ja odnotowałem pewne sukcesy gdy fruwającym tam gdzie nie sięgamy uswiadomimy ze ich dyskusje są tylko wypałnieniem miejsca w sieci - o ile nie są zrozumiałe dla profanów. Nie trzeba się bać :)
Ostatnio zmieniony przez Nurni Pią 16 Wrz, 2011 11:58, w całości zmieniany 1 raz  

Yanusson 

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2011 00:39   

Hmm... Mam pomysła. Katastrofa w Smoleńsku jest warta tego, aby zrobić coś na wzór wirtualnego muzeum - tak jak zrobili to Amerykanie dla 9/11. Np. http://timeline.national911memorial.org/
To byłby dobry sposób na zgromadzenie dotychczasowego dorobku badających.
Tia.
Pomysł niezły. Kto go jednak wykona :(

ombretta 
członek prezydium władz krajowych
ex-forumkowicz

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2011 08:23   

xpost napisał/a:
próbowałem z tą wiedzą i faktami dotrzeć do bliźnich. NIE UDAJE SIĘ.
najtrzeźwiejszy z nich powiedział: odniosę się gdy na temat symulacji wypowiedzą sie fachowcy z komisji rządowej. Więszosc - NIE CHCE wiedzieć i JUZ.

a wg mnie dla nas jest nauka taka, ze nalezy wreszcie zacząć wylaniać autorytety merytoryczne - metodą spolecznosciową. Co sie da zrobić.

No tak. Ale to oczywiście niewiele da jeśli chodzi o problem zasygnalizowany akapit wyżej - znaczy, ludzie nie chcą wiedzieć i już. Ciekawe tylko, czy nie chcą wiedzieć, bo po prostu nie przyjmują do wiadomości żadnej informacji nie kontrasygnowanej przez gazownię lub WSI24, czy też dlatego, że - dopuszczając prawdziwość hipotezy zamachowej - obawiają się jej konsekwencji w kontekście stosunków międzynarodowych. To nawet nie musi chodzić o wojnę z Rosją. Przecież przyznając, że rzeczywiście mieliśmy do czynienia z zamachem i zakładając prawdopodobny udział strony polskiej, jeśli nie w samym zamachu, to z pewnością w jego tuszowaniu i zakłamywaniu rzeczywistości, to wnioski odnośnie tego w jakim "państwie" żyjemy, są dosyć oczywiste. Ludzie wolą wierzyć w komfortową wersją przedstawiającą priwislańską obłast jako nowoczesny i bezpieczny kraj, związany nierozerwalnymu sojuszami z zaprzyjaźnionymi mocarstwami zachodnimi.

xpost

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2011 20:26   

Wspomniany Bezmienow mówił wyraźnie, ze umysły opanowane przez atakujących sa NIEZDOLNE do naprawienia optyki, i żadne fakty im nie pomogą.
KLUCZEM jest zaufanie, jakie pokładają w swoich autorytetach (dla ich świadomości niejawnych)... to jest takich jakichś Pochanke, Zakowskich, Lisach, wydawcach nagłówków najpopularniejszych przekaziorów.

Jest jakaś szansa, żeby ich autorytet upadł? mam na myśli nieuświadomione zaufanie, jakie w nich pokładają odbiorcy.

rozszerzając nieco zasięg, lecz w istocie pozostając przy tym samym pytaniu:
Czy odbiorcy REKLAM proszku do prania są w stanie uświadomić sobie ze sa pod ich
manipulacyjnym wpływem? Przecież wiedzą, ze ktoś wydaje miliardy na te reklamy - nie bez powodu. ONI CHCĄ TEGO.
S A M I. ODDALI SWĄ WOLNOŚĆ ZA GRILLA !
Ale, co ciekawe, są święcie pewni swej wolności, poprawnosci postępowania i słuszności intencji. Wierzmy zatem, że jesli PRAWDA do nich dotrze, to pokona kłamstwo.
Tyle, ze raczej nie może to być prawda w telewizorze, ale realne spotkanie z realnym człowiekiem. Mnie sie ostatnio nie udaje:(

Odpowiedz do tematu