IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest na sali JORGE? Jaga zrywa współpracę z kibicami.
Autor Wiadomość
Kryz
zwykły członek partii

Wysłany: Pon 01 Paź, 2012 12:38   Czy jest na sali JORGE? Jaga zrywa współpracę z kibicami.

Jorge, dwa słowa komentarza? Jak to widzisz? Prowokacja, czy słuszna decyzja?

Oto komunikat Jagi:

"Po zajściach, jakie miały miejsce po meczu Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, podczas których znieważony został zawodnik Ugo Ukah, Jagiellonia Białystok informuje, iż zrywa współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców Dzieci Białegostoku.
Pragniemy zaznaczyć, iż nie był to pierwszy i odosobniony przypadek nietolerancyjnego zachowania wobec zawodnika Jagiellonii. Mimo zapewnień Stowarzyszenia „Dzieci Białegostoku” żadne kroki w kierunku wyeliminowania tego typu zachowań nie zostały podjęte. W naszej opinii stowarzyszenie, mieniące się reprezentantem wszystkich kibiców, powinno mieć wpływ na wydarzenia dziejące się na trybunach.
Do czasu pojawienia się nowego podmiotu, który zobowiąże się do organizacji wyjazdów, klub zaprzestaje zamawiania biletów na mecze rozgrywane poza Białymstokiem. Jednocześnie Klub deklaruje wsparcie nowej organizacji, która w naszej opinii powinna stać się reprezentantem prawdziwych kibiców, jednoczyć w duchu sportu i zasad fair play oraz wspierać drużynę.
Klub stanowczo potępia zachowania jakich dopuścili się uczestnicy wyjazdu do Szczecina w stosunku do Zawodnika Ugo Ukaha. Osoby, które znieważyły zawodnika stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa imprez masowych. Na podstawie art. 15 ust 3 pkt 3 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych Zarząd Klubu postanowił o odmówieniu im wstępu na wszystkie mecze Jagiellonii Białystok rozgrywane w Białymstoku, jak i poza nim. Osoby te nie wejdą na żaden mecz Jagiellonii. Decyzja nie jest ograniczona czasem i nie przysługuje od niej odwołanie. Liczymy również na podjęcie działań przez organy ścigania."

http://www.jagiellonia.pl/aktualnosci.php?a=11207

ombretta 
członek prezydium władz krajowych
ex-forumkowicz

Wysłany: Pon 01 Paź, 2012 13:44   

A zarząd Jagi nie poparł czasem kandydatury p. Kręciny?

shangri-la 
członek zarządu koła

Wysłany: Pon 01 Paź, 2012 17:58   

A co to ma do rzeczy ? Kręcinę poparło dużo więcej klubów.

ombretta 
ex-forumkowicz

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 00:13   

Tak sze pitam, z wrodzonej ciekawości (żeneralnie, kopana dynda mi i powiewa).

Do rzeczy może mieć to, że zarząd z jednej strony potępia kibiców za rzekome występki przeciw politpoprawności, a drugą ręką podpisuje się pod ewidentną wujozą.

Natenczas 
zwykły członek, płacący składki

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 08:59   

ombretta napisał/a:
drugą ręką podpisuje się pod ewidentną wujozą.

Bez przesady. Pan Zdzisław nie jest kandydatem bardziej wujowym od niosących Nową Jakość: wyszczekanego pana Zbigniewa z kolegami z Gwardii, czy pana Romana z zapleczem w Partii Miłości. Każdy jeden gotów harować dla dobra Polskiej Piłki, z pogardą myśląc o konfiturach zalegających w związkowej spiżarni.

ombretta 
ex-forumkowicz

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 10:40   

No nie no, jest bardziej wujowy. Ja oczywiście nie mam złudzeń co do tego, że konkurs na prezia PZPN to wymagająca końkuręcja jak, nie przymierzając, zapasy w dennym mule. Ale cała osoba p. Zdzicha (co nota bene czyni jego kandydaturę, że tak peem, kompletną) uosabia wszystkie patologie trawiące futbol w Tenkraju.

Ignac
członek władz krajowych
na fot.: Tadeusz Reytan

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 10:57   

ombretta napisał/a:
cała osoba p. Zdzicha

Nu, na dodatek jest karykaturalnie wręcz bzidki!

Randolph
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 12:47   

ombretta napisał/a:
cała osoba p. Zdzicha (co nota bene czyni jego kandydaturę, że tak peem, kompletną) uosabia wszystkie patologie trawiące futbol w Tenkraju.

cała osoba z nazwiskiem włącznie

Kryz
zwykły członek partii

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012 14:25   

O PZPN nie ma co się spinać w tym kontekście. Pokrzyczą, pokrzyczą, a na stołku baron zasieńdzie i tyla. Boniek ma siłę w kibicach, ale nie oni wybierają.
Myślę, że walki klubów z kibicami nie mają związku z wyborami w PZPN.

Na forum kibiców Jagi przeczytałem, że raz, że murzyna opluł jeden, czy dwóch, a dwa, że najpierw to murzyn wyskoczył z pretensjami, że któryś tam mu ręki do przybicia piątki nie wyciągnął.
Z drugiej strony ogół kibiców specjalnie nie zareagował na to oplucie, a i podobno nie pierwszy raz to się zdarzyło.
Sam nie wiem, co o tym myśleć.

Jorge tu nie zagląda?

Mania 
Banita

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012 14:05   

JORGE
przewodniczący zarządu o. p.

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012 01:40   

Kryz zaglądam do sekcji sportowej bardzo rzadko, ogólnie ja mam przyzwyczajenia do jednostronicowych list dyskusyjnych i jakoś mi tak wychodzi, że głównie czytam ogólne i hejtpark.

Co do meritum, to chyba jest tak jak piszą na forach Jagi. Ale nie wiem tego z pierwszej ręki, bo ja już dawno wypadłem. Nawet z plotek. Generalnie ruch kibicowski w wersji stadionowej w Białymstoku upadł. Po incydencie z Ukahem stowarzyszenie Dzieci Białegostoku się rozwiązało. Wg mnie to był pretekst, bo milicja im żyć nie dawała. Nie można było nic na stadion wnieść, nawet flag na płot, o sektorówkach nie wspominając. Nawet bęben był problemem. Na młynie na każdym meczu psiarnia stała plus stewardzi między kibicami. Pierwszy mecz rundy jesiennej przypominał przygotowanie do wojny, tyle było milicji przed stadionem, a nie było nawet przyjezdnych. Do tego męczenie chłopaków wezwaniami na komendę pod byle pretekstem, albo zdjęcie gniazdowego podczas meczu za użycie wulgaryzmu. Najpierw był protest bez dopingu, później nie chodzenie na mecze, aż w końcu się rozwiązali.

Obecnie stadion jest cichy, przychodzi maks po 3 tys. ludzi z trybun piknikowych i to tylko dlatego, że karnety mają i szkoda im pieniędzy. Panuje atmosfera pogrzebowa, słychać okrzyki piłkarzy do siebie. Zdesperowany zarząd chce zatrudnić prowadzącego doping, bo to wszystko zdechnie ostatecznie, a kaska z biletów się liczy. Sytuacja wg mnie jest już nie do odwrócenia.Przynajmniej w perspektywie paru lat. Zrobiła się komedia, bo Jagiellonia dużo lepiej gra na wyjazdach niż u siebie, bo naprawdę na milczącym stadionie wszyscy się dołują. Piłkarze już o tym mówią wprost.

JORGE>

JORGE

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012 01:56   

A jeszcze w kwestii oplucia. Ruch kibicowski zawsze był niejednolity. W ramach klubów są różne grupy, ultrasi, nabojki, stowarzyszenia, u nas są też tzw. Skini. I oni Murzyna by mogli opluć bez żadnej krępacji. Normalka. Podkreślam jeszcze raz, kibice to nie jednoznacznie dobre ani złe zjawisko. Różnie to bywa. Do momentu kiedy od strony siły w Jadze rządzili Pretorianie Skini nie mieli prawa na mecze wchodzić. Przecież nawet zabijali się na mieście, było parę wyroków. Ale Pretorianie przegięli w paru momentach i któregoś dnia zostali ze specjala na peronie wystawieni. To na ich miejsce weszła inna grupa. I tak to się potoczyło.

JORGE>

JORGE

Wysłany: Czw 15 Lis, 2012 20:35   

Ha, dogadali się. Koniec protestu. Jestem przekonany, że nie na długo. Śmierdzi mi coś ten powrót ...

Kibice Jagiellonii podjęli decyzję o powrocie na trybuny. Oto treść oświadczenia zamieszczonego przez Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok "Dzieci Białegostoku":

Protest dobiega końca, a kibice Jagiellonii Białystok wracają na trybuny stadionu przy ul. Słonecznej już na sobotni mecz z Koroną Kielce!

Od sierpnia prowadziliśmy protest w postaci bojkotu meczów w Białymstoku, mogąc zaobserwować bardzo wyraźne tego skutki. Uderzał brak dopingu oraz flag, frekwencja spadła o całe setki. Ten czas owocował jednak w spotkania i rozmowy z wieloma stronami, zarówno kibicami, jak i klubem. W następstwie osiągnięto to, co w tej chwili jest najbardziej możliwe: porozumienie z klubem w sprawie sytuacji kibiców Jagiellonii na meczach, którą chce poprawiać w ramach swoich możliwości. Regulamin narzucony przez policję zostanie zmieniony w przerwie zimowej na inspirowany ogólnopolskim, proponowanym przez Ekstraklasę, która zareagowała na problemy wielu klubów. Ponadto nic już nie stoi na przeszkodzie, by podróżować za naszą drużyną po Polsce, wobec czego udamy się już na najbliższy wyjazd do Wrocławia.

Jeśli zaś chodzi o policję na stadionie, zdążyliśmy się przekonać, że jest ona obecnie niereformowalna za sprawą tych, którzy uparli się na osiągnięcie sukcesów "po trupach" ruchu kibicowskiego w Białymstoku. Jest to niemożliwe, jako że ów ruch ma się bardzo dobrze i w dalszym ciągu będzie się rozwijać. Aczkolwiek w tym miejscu musimy oprzeć się na słowach zawartych na stronie komendy wojewódzkiej po ostatnim meczu w Białymstoku, gdzie poinformowano o zmniejszeniu liczby policjantów, a biorąc pod uwagę fakt, że ich interwencje nie były potrzebne od dawna, w sobotę powinno być ich na stadionie równie niewielu. W innym wypadku kolejny raz potwierdzi się, jaka jest waga słów przedstawicieli tego organu, którzy od ponad roku obiecują zmniejszenie liczby mundurowych.

W rzeczywistości szereg rozmów z wieloma stronami pokazał, że na obecną chwilę zrealizowano wszelkie możliwe rozwiązania. Teraz wszyscy musimy zacząć na powrót budować atmosferę na stadionie i atmosferę wśród kibiców. Pamiętajcie, że nie tylko DB, grupy kibicowskie, fan cluby, ale wszyscy fani tworzą ruch kibicowski Jagiellonii. Każdy jest częścią tych trybun, głosem kibiców - DAJMY TEMU UPUST W SOBOTĘ I POWRÓĆMY NA STADION Z MOCĄ GODNĄ JAGIELLONII BIAŁYSTOK!

DO ZOBACZENIA NA "ŻÓŁTO-CZERWONYCH DERBACH" W NASZYCH NAJPIĘKNIEJSZYCH BARWACH I ŚPIEWEM NA USTACH!

Odpowiedz do tematu