IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobra zmiana ver 2.0 czyli głęboka rekonstrukcja rządu
Autor Wiadomość
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4590
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018 12:35   Dobra zmiana ver 2.0 czyli głęboka rekonstrukcja rządu

TVP INFO, TVP Parlament napisał/a:

[...]
Prezydent Andrzej Duda odwołał z funkcji ministra finansów i ministra rozwoju Mateusz Morawieckiego, Z funkcji ministra zdrowia został odwołany Konstantego Radziwiłła, Jan Szyszko z funkcji ministra środowiska, Antoni Macierewicz z urzędu ministra obrony narodowej, Mariusz Błaszczak z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Odwołana została również Anna Streżyńska z funkcji ministra cyfryzacji, a także Witold Waszczykowski z funkcji ministra spraw zagranicznych oraz minister Andrzej Adamczyk z funkcji ministra infrastruktury i budownictwa. Odwołany został również szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Henryk Kowalczyk.

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczą m.in. wymieniani przez media jako kandydaci na nowych ministrów: wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, wiceminister finansów Teresa Czerwińska, wiceministrowie rozwoju Jadwiga Emilewicz i Jerzy Kwieciński, wiceszef MSZ Jacek Czaputowicz i wiceminister nauki Łukasz Szumowski. Nie ma natomiast obecnego ministra środowiska Jana Szyszki.
[...]

Nowi ministrowie

Teresa Czerwińska powołana została na funkcję ministra finansów, Jadwiga Emilewicz na funkcję ministra przedsiębiorczości i technologii, Jerzy Kwieciński na funkcję ministra inwestycji i rozwoju, Łukasz Szumowski na nowego ministra zdrowia, a Henryk Kowalczyk na funkcję ministra środowiska.

Joachim Brudziński został ministrem spraw wewnętrznych i administracji, Jacek Czaputowicz ministrem spraw zagranicznych, a Mariusz Błaszczak ministrem obrony narodowej.

[...]
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4590
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018 13:03   

Cytat:
"Gratuluje odwagi nie tylko w dokonywaniu zmian personalnych. Ale takze i tych strukturalnych[...]
Gratuluje , gratuluję objęcia urzędu ale gratuluje także tych dwóch lat pełnienia służby i pracy .

[...] Ale wiele także jeszcze przed nami. Choćby jeśli weźmie się do ręki program Prawa i Sprawiedliwości z którym szliśmy do wyborów , ja jako kandydat na prezydenta, państwo jako kandydaci na posłów, na ministrów. Jeszce wiele elementów jest do zrealizowania. Ważnych elementów. Oczekiwanych przez społeczeństwo . Głęboko wierzę w to , że te zmiany które następują przyczynią się do jeszcze efektywniejszego działania rządu, jeszcze efektywniejszego działania wszystkich ministerstw, krótko mówiąc, że wszystkie te zobowiązania które zostały podjęte, zostaną dopelnione , w miarę możliwości do końca tej kadencji czyli do 2019 [...] "
- powiedział w krótkim przemówieniu na koniec uroczystości nominacji Prezydent RP Andrzej Duda.

[cytat z pamieci]
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4590
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018 16:57   

Główne tezy z przemówienia Premiera rP Mateusza Morawieckiego :

TVP INFO napisał/a:
– Nasz rząd nie jest przeciwko komuś, jest rządem za nową, coraz lepsza Polską i za nowymi celami. Ci, którzy dotąd pełnili funkcję w rządzie, wykonali swoją pracę bardzo dobrze, bardzo im dziękuję – powiedział premier Mateusz Morawiecki po wręczeniu przez prezydenta nominacji nowym ministrom.

W Pałacu Prezydenckim odbyła się w południe ceremonia zaprzysiężenia nowych członków Rady Ministrów. – Nie jesteśmy i nie chcemy być rządem dogmatycznym, doktrynalnym ani rządem jednych skrajności socjalizmów ani drugich neoliberalizmów – powiedział podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że sprawą najwyższej wagi dla jego rządu jest „budowanie Polski silnej, bezpiecznej na granicach zewnętrznych, wewnątrz kraju, bezpiecznej finansowo”.

– Polska demokracja musi być demokracją z sercem, demokracją, która służy ludziom, odnajduje nowe ścieżki udziału ludzi w rządach, udziału ludzi w gospodarce, w bogaceniu się, zarówno duchowym jak i materialnym – powiedział.

[...]
– Dzisiaj nasi rodacy będą się koncentrować na zmienionych w rządzie nazwiskach, ale – jak mawiają kibice – „nazwiska nie grają”; aby osiągnąć sukces, musi to być działanie całej biało-czerwonej drużyny, nas wszystkich Polaków – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Przekonywał, że żaden z ministrów, a także on, nie są w rządzie dla zaszczytów czy prestiżu. – Jesteśmy po to, żeby służyć, służyć 24 godziny na dobę – zadeklarował szef Rady Ministrów.

_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3072
Skąd: Oxenfurt
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018 02:29   

O rekonstrukturyzacji:

https://www.salon24.pl/u/...nstrukturyzacja

Metodologicznie zacząć wypada dzisiejsze rozważania od przypomnienia wrażeń Romana Dmowskiego z wyprawy do Japonii: „Procesja mętnych frazesów wygłaszanych z wielką pewnością siebie' - tak ocenia on wywody Józefa Piłsudskiego, nagabywanego o sens swoich zabiegów o japońską pomoc w celu wywołania powstania. I czymś takim jesteśmy karmieni obecnie przez różne frakcje obecnej neosanacji czyli PiSu. Dalej: poczytajcie sobie np. na Superhistorii opis katastrofalnego zarządzania lotnictwem przed wojną, a potem obecne próby racjonalizacji tego bałaganu. Będziecie mieli jakieś przygotowanie do oceny obecnego bałaganu.

Coraz wyraźniej widać bowiem, że PiS ma więcej szczęścia niż rozumu i leci na fuksie. Premier Szydło zawdzięcza swoja popularność w dużej mierze kontrastowi, jaki wywołuje w porównaniu ze swoją poprzedniczką, Ewą Kopacz. Patrząc na pisoskich nominatów Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego w pamięci mieć trzeba meandry dziwacznej polityki personalnej Kaczora, czyli np. Kazimierza Marcinkiewicza czy Radka Sikorskiego. Jak wiecie nie mam specjalnych złudzeń co do możliwości PiSu od czasów afery z Murzynem: prawica Rzeczypospolitej miała obiecane jedno, dalekie miejsce na pisoskich listach do sejmu, Kaczyński złamał to, nie wiadomo dlaczego, to było miejsce niebiorące, więc jeśli ktoś by z niego wszedł to musiałby sam zapracować na poparcie i pociągnąć za sobą całą listę. Ale nie. I tak Murzyn nie wszedł na listy i nie miałem na kogo głosować. Od tej pory nie mam żadnych złudzeń, że coś sensownego przeprowadzą.

https://youtu.be/MM7A4B2oedwZaniedbali tworzenie kompletnej niepodległościowej sceny politycznej. Kompletnej czyli z rządem i opozycją. W ten sposób totalniacy zostaliby w ogóle wyeliminowani poza nawias jako stronnictwo kompradorskie. W odróżnieniu od Orbana Kaczor nie umie reformować. Kontentuje się obsadzaniem koryta swoimi, a nie poważniejszymi zmianami. Do najbliższych wyborów jakoś to ujdzie, ale za 6 lat ludzie stwierdzą, że dość się pisiory napasły i teraz pora na kogoś innego. Nie mają ludzi do tego ale zafundowali sobie ogromniasty rząd z setka ministrów i wiceministrów. Powinni z pół miliona urzędasów wywalić, bo to sabotażyści są. Niby idą na ostre - dziś nasz tryumf, albo zgon - czyli że robią swoje mając świadomość, że jak tamci wygrają to wszystko obrócą na opak. Ale przy aborcji się cofnęli, że niby jak poprawią to tamci zrobią na odwyrtkę. Ale jak zrobią jak nie wygrają? Widać, jak to jest dwulicowe. A kwota wolna? A frankowicze?

II

Po tym przydługim wstępie zająć się wypada obecną rekonstruktuturyzalicją, przeprowadzaną iście po pisowsku. Najpierw wywołali poczucie niepewności, miesiącami zapowiadając tą rekonstrukturyzację, podgryzali tego Waszczykowskiego, że niby odwołają. A potem stwierdzili, że skoro jest podgryziony pogłoskami o wywaleniu to nie może zostać. To on wpadł na pomysł wezwanie owej Komisji Weneckiej, która się okazała tworem dyletanckim. że tam o jakiś Eskobarach czy czymś nakłapał - przywiązywanie wagi do tego jest oznaką histerii. Co tam jeszcze na niego było? Szef tzw. gabinetu politycznego Jan Parys w Roninie https://youtu.be/ZYDccw3O50M opowiadał, jaką to dojrzała politykę stosuje a inni niedojrzałą. Myśli, że to gimnastyka artystyczna a tamci grają z nim w dupaka. Nowy minister, prof Jacek Czaputowicz ponoć wzbudza furię Adama Michnika, co jest pozytywem. Z drugiej strony opowiada jakieś brednie o porozumieniu z Tuskiem. Do tanga trzeba dwojga i nie porozumiecie się z Tuskiem bo on się z wami nie porozumie.Coś tam wam obieca a potem kopnie w dupę.

Dymisja Antoniego Macierewicza budzi więcej kontrowersji. Ha kontrowersji: Sakiewicz kwiczy jakby go ze skóry obdzierali (tzw obskórantyzm). Problem z tym politykiem był taki, że dawał sobie wciskać ciemnotę i opowiadał różne dziwne historie. Po uwaleniu Caracali nawijał, że za trzy miesiące dostaniemy nowe Black Hawki. Ludzie mówili, że to nierealne, kombinowali, że może jakieś gotowe akurat są na zbyciu, że to że sio. nie da się zamówić helikoptera z datą dostarczenia na za trzy miechy. No i potwierdziło się. Ni ma do tej pory. Potem były opowieści o opracowaniu nowego śmigłowca razem z Ukrainą, co okazało się remotoryzacją istniejących. Różne tam takie. Myśl Polska twierdzi, że zabrakło kalesonów i butów dla rezerwistów na ćwiczeniach. Takie tam. Jak wygląda teraz kwestia ratownictwa morskiego u nas? Bardzo mnie to interesuje.

Kwestia Misiewicza ma charakter dwojaki: raz były jakieś fejki z trzymaniem parasola. Oficer trzymał parasol nad wszystkimi przemawiającymi. Dwa: pojawia się pytanie, czy honory i zaszczyty przysługujące Ministrowi Obrony Narodowej przysługują też jego reprezentantowi? Ciekawe zagadnienie, które nie doczekało się wyjaśnienia. Chyba. Z drugiej strony Misiewicz dostawał awanse na stanowiska, na które się nie nadawał. Rzecznika czy coś.

Mamy tu tez doniesienia a jakiś sporych wydatkach na prezencję i przelotach w MON. To by mogło być groźne przed wyborami. Mamy też zarzuty polityczne, jak nie odpowiadanie na interpelacje poselskie. Wreszcie: konflikt z prezydentem. Prezydent Andrzej Duda - na którego głosowałem - nie mógł dojść do ładu z Antonim Macierewiczem, na którego nie głosowałem. Sprawa jest tajemnicza. Ponoć Macierewicz obiecywał jedno, a robił drugie. Jest kwestia BBNu i jednego tam generała któremu zabrali klauzulę. Nie wiadomo dlaczego. Nie widzę dostatecznego naświetlenia tego.

Na plus wypada zaliczyć tu zaś Obronę Terytorialną. Sformowanie Obrony Terytorialnej przekreśliło nadzieje totalniaków na ciamajdan: oczywistym jest, że w razie próby stworzenia nowego WRONa (Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego), OT nie podporządkowała by się tej WRONie i z całego zamachu nici. Stąd furia kaczofobów. Z drugiej strony ponoć ten Aneks do rozwiązania WSI trzymają w tajemnicy, bo jest napisany w stylu Piątka: że ktoś tam ma świagra który pojechał do USA i pił wódkę z facetem, którego kuzyn kupił ruską wiertarkę.

III
Problem wpływów WSI jest wart dalszej analizy. Niemniej dodam, że MON dostał Błaszczak, który jest zaufanym siepaczem Kaczora, co może świadczyć o zacieśnieniu bezpośredniej kontroli Kaczyńskiego nad Armią. Sprawa jest rozwojowa, nowy rząd sprawia wrażenie ucieczki do przodu. No zobaczymy.

IV

Inwazja na Krym uwiarygodniła hipotezę zamachu w Smoleńsku tak dalece, że stała się ona oczywista. Co innego wiedzieć, co innego jednak udowodnić. Po wyborach PiS uzyskał środki i możliwości wyjaśnienia sprawy, tymczasem sprawę zbrodniczych zaniedbań wprowadził do obiegu niejaki Piotr Wroński. I czyja to wina?

https://youtu.be/s3rHGeAT2AY
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13