IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Afera bananowa II
Autor Wiadomość
smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3073
Skąd: Oxenfurt
Wysłany: Sob 07 Paź, 2017 23:29   Afera bananowa II

W Polsce powoli rozkręca się coś jak afera bananowa u nas tu, tylko na dużą skalę....
_________________

 
 
 
smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3073
Skąd: Oxenfurt
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017 11:09   

Obecna sytuacja polityczna jak widzę umyka recepcji szerokich kręgów społecznych. Dlatego objaśniam tu was abyście wiedzieli i mogli odnaleźć się w obecnej rzeczywistości: obecny wzrost sondażowy PiS to spóźniony efekt świeżości: po wyborach rządowi zawsze rośnie, bo powstał, jest nowy, nikt nie wie o co chodzi itp. Durnota opozycji sprawiła zaś, że en efekt objawił się tak późno. Teraz przez najbliższe dwa lata będzie efekt utrzymywania się notowań, typowy la pierwszej połowy kadencji. A proces degrengolady, właściwy dla drugiej połowy kadencji już po wyborach się zaznaczy? I czyja to wina? Piszę tu o reakcjach sondażowych, bo degrengolada właśnie się zaczyna.

W systemie demokratycznym - a i niedemokratycznym też - potrzebna jest opozycja. Reżim musi mieć świadomość, że jak zacznie odwalać manianę to ktoś to wykorzysta. U nas opozycja próbuje akurat wykorzystywać trafne posunięcia rządu, co daje pisiorom przewagę. Przyczepiają się do wszystkiego dlatego Kaczor se może robić co chce. Czy wprowadzi pięćsetplusa, czy podatek od benzyny reakcja jest taka sama, więc mu bez różnicy jest. Pisałem o tym mechanizmie przegrzania, więc nie będę się powtarzał. Co jakiś czas podaję przykłady tzw. przebłysków, np. ostatnio znany think tank RAZEMa red. Wojciech Orliński popełnił tekst http://wo.blox.pl/2017/10/Zemsta-orla-morla.html (link is external) gdzie piętnuje tego orzeła-możeła. Zachęcony chyba pochwałami red. Ziemkiewicza popełnił ów red. Orliński refleksję następującą http://wo.blox.pl/2017/10...rain-ahead.html (link is external) . To tu już jest atak na sojusze. Widać wyraźnie że opozycja jest opóźniona co najmniej 2 lata, bo takie teksty powinny powstać zaraz po wyborach i rozpocząć proces odnowy. Tu Schetyna miał duże możliwości, powinien stwierdzić, że to wypaczenia tuskizmu-kopaczyzmu, że był na aucie, że ni mógł. Że to że sio. Partia ta sama ale nie taka sama. Kopacz won, HGW won. I miałby jakąś pozycję startową do odbudowy. A teraz to już za późno. Oni tam zaś mieli pomysł, żeby exPBKOmorowskiego zrobić szefem Platformy. Bo przegwizdał wybory nie do przegwizdania.

Program 500+ jest tu typowym przykładem: jest nie do ruszenia, bo inne kraje coś takiego mają i jakoś nie bankrutują szybciej niż Polska. Więc czemu nie ma u nas być kasy na to skoro gdzie indziej jest? Balcerowicz tego nie wytłumaczył, bo on o niczym nie ma pojęcia i nic nie kojarzy. Te różne wolty, że pińćsetplus niszczy budżet i dlatego dadzą każdemu nie świadczą o nich dobrze. Red. Orliński sformułował tu dość celnie, że opozycja basuje pisiorom: ci wywodzą, że kwiczą oderwani od koryta a PO z Nowoczesną potakują: tak jest, kwiczymy bo nas oderwali od koryta. Ciekawe, kiedy odkryje rolę zgłaszania przerw, ciamajdanów itp. No dajmy mu trochę czasu. Tamci w swej masie do wyborów nie przetrawią tego, nie mają szans. I to tyle o opozycji i jej refleksie.

II

Sytuacja w PiS jest ciekawsza, środowiska pisoskie entuzjastycznie wchodzą w okres degrengolady. W optymistycznym wariancie może się to skończyć drugą turą z prezydentem Dudą jako kandydatem opozycji i marszałkiem Terleckim jako kandydatem PiS. A w pesymistycznym... No cóż. Pamiętajcie, że słusznie wywodzi red. Ziemkiewicz, że mamy wybór jak w restauracji: możemy wybierać z tego, co jest w karcie. Niestety zaangażowanie w kukizm obniża wartość jego wywodów, np. jak tam nie może się doliczyć wymiany sędziów owego Trybunału Konstytucyjnego. Ja tam nie bardzo widzę perspektywy kukizowców, chociaż na tle Nowoczesnej prezentują się okazale. No nieważne.

A obecnie trwa mecz rządzący-opozycje, który wygra ten, kto strzeli sobie mniej samobójów. O strzelaniu na bramkę przeciwnika nikt nie myśli. Szczególnie widoczna jest kapitulacja intelektualna betonu pisoskiego, zwanego dalej pelikanami. Jakie to delikatne, jakie wrażliwe. O beton się obraża. A jaka afera była, że niby red. Łukasz Warzecha obraził kobietę. Kobietę obraził. O ja. Obraza. A sami jadą po Gasiuk-Pihowicz, po Scheuring-Wielgus jadą. Po tych całych rezydentkach. I to już nie jest obraza. Wracając jednak do tematu: żaden nie próbuje bronić tych pomysłów ziobrystycznych na reformę sądów.

Wiecie jaki tu jest kluczowy problem: kto przyjdzie po owej prezesce Gersdorf, jak ją wywalą? Może przyjdzie ktoś lepszy, a może przyjdzie ktoś gorszy? Zwracam uwagę, że Kaczyński otaczać się lubi różnymi indywiduami, jak Marcinkiewicz, Sikorski, Kaczmarek, Kapustka, etc etc. Red. Ziemkiewicz przytacza dłuższą listę, ale za rzadko. Bo są to osobniki nieideowe, zdolne do każdej wolty, ale i do zdrady, o czym uniwersum pisistyczne się nie raz przekonało. Z ideowcami to jest problem, jak z owym posłem Łukaszem Rzepeckim wyrzuconym za pisizm. Raz że był przeciw podatkowi od benzyny, który jest niezgodny z programem PiS. Dwa - głosował za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu. PiS w kampanii nie obiecywał, że będzie sitwą kryjącą swoich, jak to wywodzi owa rzecznik Mazurek, że niby lojalność musi być. W kampanii nie obiecywali, że się będą kryć tylko reformę obiecywali, że nie będzie kolesiostwa. No to mają teraz.

III

Zastrzeżenia co do prezydenta Dudy trzeba było wysuwać w 2015 roku, przy rozważaniu kandydatury. A nie teraz. Przypominam, że Kaczyński osobiście go wystawił i ponosi odpowiedzialność za tą decyzję. Ta Unia Wolności to mi się nie podobała owszem, bo dlaczego niby prezydentem musi być ktoś, kto był w UW? Czy po tej stronie, czy po tamtej, ale w UW musi być. Głęboka patologia krajowego życia politycznego tu jest. Ale co mnie tam - nie ja go wystawiłem. Podobnie w 2-15 roku była pora na ustalenia, że z WSI nie bierzemy nigdzie i nikogo, czy tam z tego GRU. Ale ponieważ Kaczyńskiemu takie ustalenia jakoś nie podchodzą, więc nie ustalili. I czyja to wina?

Czy Targalski wtedy zrobił profile psychologiczne? No nie zrobił, dlatego obecna sytuacja obciąża go w stopniu najwyższym. Dlatego zamiast pyskować na Niezależnej powinien popełnić harakiri. Ponieważ wystawienie Andrzeja Dudy to pomysł Kaczora więc tu szczególnie aktywni są zwolennicy Macierewicza. Taki Aleksander Ścios. Przypominam, że starą taktyką jeszcze carskiej Ochrany jest rozbijanie środowisk od strony radykalnej: wpuszczamy prowokatorów, którzy zarzucają kolaborację i umiarkowanie. Tyle na razie o tym, że PiS jest szczególnie podatny na inwigilację i prowokację.

IV

Obecnie wśród pelikanów nasilają się zachowania neomichnikowszczyzny. Kompletne wycofanie się z kwestii merytorycznych, zastąpione urąganiami i wyzwiskami. Mało kto odniósł się merytorycznie do moich rozważań o obronie koniecznej. Wywody kaczofobów biją na głowę tutaj wynurzenia prokuratora krajowego. A moje to już w ogóle niebo a ziemia. W główkach się zdecydowanie przewraca. Opowiadają, że z Komorowskim to by każdy wygrał, nawet deska. No to odpisałem, że trzeba było Terleckiego wystawić i by zobaczyli jego zwycięstwo. To jeden taki dał mi bana. I tak to wygląda.

Wybory u nas często wygrywają szerokie ruchy. SLD wygrywała jako koalicja, AWS był koalicją... Wygląda to tak, jak małe strumyczki wpływające do wielkiej rzeki i ją zasilające. Po wyborach się to kończy, bo politykierom opłaca się centralizacja, kończąca się klęską wyborczą. PiS, który był koalicją tak naprawdę, który wystawił nowe twarze w kampanii obecnie jest na etapie kolapsu. Propaganda w reżimowej TV przekracza wszelakie wynaturzenia TVN. Łukasz Warzecha wyleciał z W Tyle Wizji. Hordy trolli bełkoczą coś tam na Tłiterze. Symbolicznym końcem PiS będzie wywalenie Ziemkiewicza z TV i zastąpienie go Targalskim. Oznaczać to będzie kompletne oderwanie od społeczeństwa i stoczenie się w otchłań redundantnych oszołomów. Najbliższe wybory jeszcze wygrają, a potem... Oni nie rozumieją czemu wygrali. Nie rozumieją znaczenia kaczofobicznej propagandy, która się zaczęła obracać na korzyść PiS. Teraz sami robią jeszcze gorszą, kaczystowską. No zobaczymy.


Źródło: http://niepoprawni.pl/blo...uria-kaczofobii

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) . <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.
_________________

 
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4594
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018 16:35   Re: Afera bananowa II

smokeustachy napisał/a:
W Polsce powoli rozkręca się coś jak afera bananowa u nas tu, tylko na dużą skalę....

No to żeś Pan pojechał , Panie dziejku ...
Gaz, decha, prawo 90 :) :D
Po tym to o jeden więcej kamyczek na pewno trafi do ogródka RAZa .

Kolejkę dla obu Panów - w każdym razie - na koszt IVRP !
:)
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4594
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018 17:06   

smokeustachy napisał/a:
Pamiętajcie, że słusznie wywodzi red. Ziemkiewicz, że mamy wybór jak w restauracji: możemy wybierać z tego, co jest w karcie. Niestety zaangażowanie w kukizm obniża wartość jego wywodów, np. jak tam nie może się doliczyć wymiany sędziów owego Trybunału Konstytucyjnego. Ja tam nie bardzo widzę perspektywy kukizowców, chociaż na tle Nowoczesnej prezentują się okazale.
Myślę że jest to pewnego rodzaju próba dofutrowania onej karty, być może nie tyle rozpaczliwa, ile skazana na trochę 'dobrożyczeniowość'. W ogóle to podejrzewam RAZa o nie tylko posiadanie powierzchowności Dobrego Wujka - czasem przebija się ona także z głębi na wierzch i mocnym głosem domaga się racji bytu .... ;)

Osobiście wcale nie życzę źle kukizowcom, dobrze by było jednak gdyby ich propozycje (nie mówie akurat o sądach i ustawach dookoła-sądowniczych ) były bardziej i głebiej osadzone w realpolitik. Ale, zawsze, jakiś dobry początek jest. Myślenia alternatywnego do Jedynie Słusznego - i czasem naprawdę interesującego. I materiał do pracy do rozwoju .
No i JOWów im nie zapomnę - podobnie jak znaczna część środowiska rządzącego obecnie (choć z zupełnie innej przyczyny) .
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3073
Skąd: Oxenfurt
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018 04:06   

Warzecha już wyleciał.
_________________

 
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4594
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018 04:40   

A wie może Kolega - za co ? Znaczy - za co mógł, po jakiej to "wpadkowej wypowiedzi" ?
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3073
Skąd: Oxenfurt
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018 18:22   

http://www.press.pl/tresc...-_w-tyle-wizji_

"Ta sytuacja wprawia mnie w niejaką konsternację, wciąż bowiem trudno mi uwierzyć (...) jakoby powodem usunięcia mnie z programu był nie brak profesjonalizmu lub niedopasowanie do jego formuły, ale moje poglądy gospodarcze i polityczne. Tym bardziej że były one doskonale i od dawna znane kierownictwu TVP oraz autorom programu".

Stąd moje proroctwo względem Targalskiego.
_________________

 
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4594
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018 22:57   

No tak, cóż , przeczytałem sobie te smutne fakty oraz opinię red Warzechy (którego NB szanuję podobnie jak red. Ziemkiewicza mimo iż czasem pozwolę sobie mieć odmienne od nich zdanie na jakiś temat). Powiem tylko tyle- jest mi ogromnie smutno, i to z dwojakiej przyczyny - po pierwsze: z powodu że już raczej nie zobaczę pana Warzechy w TVP a po wtóre: ponieważ widzę coraz bardziej przejrzyście efekty takiej czystkowej polityki w TVP jaką prowadzi obecna tam władza. I nie chodzi mi już o same tylko nazwiska ludzi usuniętych bez cienia wyjaśnienia z ramówki, ludzi na miejsce których pojawiają się niczym z kapelusza zupełnie nie znane persony (i o czasem dość wątpliwych umiejętnociach nawet jeśli chodzi o dziennikarstwo) ale raczej o całokształt. Nie wiem czy zauważyliście też i to, ale od zeszłego roku w TVP INFO usunięte zostały (a przynajmniej zmarginalizowane) głosy dziennikarzy z takich redakcji jak Do Rzeczy czy Uważam Że (inaczej pisane) . Ziemkiewicz jest jakby wyjątkiem w tej materii, choć nie wiem czy nie zostanie (przed)ostatnim samurajem... Mohikaninem już - w moim odczuciu - jest.

To samo można powiedzieć o np. ekspertach którzy zabierają głos w sprawa od prawa międzynarodowego poprzez terroryzm, walki na bliskim wschodzie, konstrukcji maszyn (w tym wojskowych) do spraw ekonomii teoretycznej i stosowanej oraz nowoczesnego wykorzystywania energii odnawialnej itp. Ciągle wypowiadają się 3-4 redakcje oraz kilkunastu 'dyżurnych' ekspertów z 3 uczelni głownie (nie podam nazw niech sobie każy zweryfikuje). Nie wchodząc w dyskusję nad przewaga Świąt Wielkiej Nocy nad Bozym Narodzeniem, czy też Pierwszej w Polsce uczelni w rankingu międzynarodowym nad następnymi w kolejce :) :P to jednak chciałbym zobaczyć kiedyś jeszcze (czy tez może posłuchać zdania) kogoś z UW, PWroc, UJ, PGd, WSH, itp itd .
I znów nie mam nic przeciwko , ale nie sadzę żeby redakcje takie jak Nasz Dziennik, Gość Niedzielny czy podobne miały w swoim składzie osoby specjalizujące się w międzynarodowy bezpieczeństwie albo zgoła terroryźmie czy były ekspertami pokroju doktorów (i wyższych stopniem) z Biura Analiz Strategicznych , Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, czy Ośrodka Studiów Wschodnich czy odpowiadających im agencji z dziedzin ekonomii, rozwoju ,strategii ekonomicznej, prawa międzynarodowego, dyplomacji oraz zgoła ekologii (ale tej naukowej , nie tej ulicznej) :)

I - jak uczciwie porównać głosy tych jednych (prawdziwych ekspertów) z głosami tych drugich z dyżurnych redakcji - to wychodzi wszystkimi porami amatorstwo (żeby nie napisać -amatorszczyzna), przerażająca miałkość i płytkość myślenia. No ale taki widać jest już - dr ZeitGeist - ze "więcej i taniej" jest obecnie terminem równoznacznym z "mądrzej i rzetelniej". Parafrazując hasło reklamowe pewnej znanej sieci sprzedaży "Dużo, tanio, ...."
Im dalej na to patrzę , tym większe mam obawy i zdegustowanie, bo , wybaczcie moje naiwne podejście trochę średniowieczne (człowieka wchodzącego w wiek średni) - ale od mediów publicznych, ba , więcej narodowych, oczekiwałem czegoś więcej. O wiele. Przede wszystkim - utrzymania Pewnego Poziomu.

Dlatego kiedy przeczytałem Twój, smoku, wpis z twittera dot przyszłości red Ziemkiewicza w TVP INFO - to nie tyle się uśmiałem ile raczej smutno zamyśliłem. Galopująca Targalizacja kiedy już nastąpi w TVP INFO , będzie , przynajmniej dla mnie oznaczać najwyższy czas do ostatecznego przełączenia odbiornika na inne kanały (na szczęście są jeszcze programy naukowe i historyczne których ona raczej ze swej natury nie dotknie) . Tylko wiadomości będzie trochę brakować ...
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4594
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018 01:29   

Apropos procesu targalizacji TVP
Dzisiaj w "minęła 20" red. Rachonia nie kto inny jak właśnie Pan Doktor zasiadł był w gronie eksperckim . W kwestii 'zwalczania nazizmu' w Polsce
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14