IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O Żydach okiem na wprost
Autor Wiadomość
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 00:15   O Żydach okiem na wprost

Za pozwoleniem chciałbym poruszyć choć w niewielkim wymiarze kwestię narodu/mentalności Żydowskiej . Za pozwoleniem, swe spostrzeżenia chciałbym oprzeć na własnej obserwacji wzbogaconej najświeższymi przekazami medialnymi, mając gdzieś tam naszkicowany obraz z migawek starszych i unikając podpierania się stereotypami.
W ostatnich miesiącach, pewnie jak i państwo tutaj i wielu innych, miałem okazję (za spr. mediów) przybliżyć sobie postać pana Jonny Danielsa . Postać szybko zaczęła wydawać się interesująca, a tym bardziej gdy okazało się że p. Jonny Daniels obok innych zalet budujących dobry klimat, okazywał się obiektywnym Żydem . Po tych ciekawych doświadczeniach przybliżania sobie postaci p. Danielsa do wczoraj zachowałem tylko ostrożność podyktowaną doświadczeniem życiowym . Gdy w dzisiejszych przekazach medialnych zobaczyłem wypowiadającego się zgodnie z prawdą i linią PiS pana Jonny Danielsa, puściły mi ostatnie cugle ostrożności wobec niego jako Żyda .
Wieczorem widziałem audycje w TVP (naturalnie) a w niej rozmowę rabina Szalom Ber Stambler z dziennikarzem TVP . Pan Szalom Ber Stambler tylko kilka lat starszy od p. Danielsa też ogólnie sprawia wrażenie osoby prawie z sąsiedztwa . Nie mniej uświadomił mi/obudził chyba na nowo czujność, dając jednocześnie przekonanie, że ni pochodzi ona ze stereotypów a z własnego doświadczenia i wnikliwej obserwacji . Wsłuchiwałem się wnikliwie w wypowiedzi pana Szaloma i uświadomiłem sobie, że to co czasem opisuje się u Żydów jako nad przeciętną inteligencję nie musi nią być całkowicie, a że jest to po części dziedziczone mentalne zjawisko spotykane u Arabskich i Żydowskich kupców . On mówiąc o niuansach konfliktowej ustawy o tzw. polskich obozach koncentracyjnych, aby wybrnąć z patowej sytuacji Izraela, zaczął zdradzać właśnie te kupieckie słabości . Nie chcę stawiać ich kwestii w kategorii dobre czy złe ale uświadomiłem sobie, że one mogą być nie po drodze zbyt dużym zacieśnianiom stosunków między naszymi narodami - Polacy nie są już w ciemię bici jak jeszcze 2 lata temu i stale się to polepsza, więc pewnie poradzili by sobie podczas (ewentualnej) dużej zażyłości z Żydami ale raczej kosztem rezygnowania z tego co nas odróżnia, tj. przywiązywania wagi do danego słowa, prawdy itp. ( nie dotyczy totalsów) . Zatem powściągliwość zdaje się być wskazana, by nie napisać za dużo, tj. nie topi się dwa razy w tej samej rzece.
Wrócę jeszcze do wieczornej rozmowy pana Szaloma z panem dziennikarzem TVP . Po wymianie pierwszych zdań w/s spornej w/w ustawy pan Szalom puentował kwestę że są poważne obawy ze strony Żydów o ograniczanie im swobody tą ustawą, że np. będąc w Polsce nie będą oni mogli nic powiedzieć o Polakach pojedynczych, którzy czyhali na życie Żydów w okresie II w.ś. ale po zmianie kilku zdań w tej ustawie mogą się obie strony dogadać w imię dobrych i potrzebnych wzajemnych stosunków. Gdy okazało się, że pan dziennikarz TVP nie jest w ciemię bity i na odpowiednim poziomie przytoczył odpowiedni argument jakby ripostując, tj. że w takim przypadku należy mówić i pamiętać o pojedynczych Żydach, którzy podczas II w.ś. wystawiali Niemcom Polaków a zdarzało się że i Żydów . Od tego momentu bardziej pobudzony pan Szalom mniej więcej, jakby klucząc powtarzał wcześniejszą projekcje ale puenta była już jak cena na straganie kupieckim sporo niższa . Po pomocniczym (macierzystym) porzekadle mędrca o tym że należy poświęcać coś dla pokoju, spuentował w/w dublowaną narrację/projekcję, że np. po zmianie kilku słów w w/w ustawie będziemy mogli dogadać się .

p.s.
Kiedyś już zabierałem się sprowokować dyskusję nt. Żydów, celem przybliżenia sobie/poznania niuansów związanych z narodowością żydowską a różnymi - skrajnymi też - stanowiskami ich przedstawicielami i to w skali globalnej/makro . O wyłaniającym się obrazie Żydów najbogatszych (może masonerii a może klanów rodzinnych) podbijających świat od co najmniej XX w. po przez podstępne przejecie fortun amerykańskich, następnie mediów na półkuli północnej a za ich pomocą fortun europejskich wraz z zasiedleniem we wszystkich krajach Eu tzw. rządów lewackich ( kilka lat wstecz) .
Coś mnie zwodziło i może dobrze, bo przez ten czas spojrzenie na Żydów wyszło bardziej przystępnie .
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
ptak 
przewodniczący zarządu o. p.


Wiek: 69
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 2013
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 17:55   

Z wszystkimi dookoła możemy, a nawet powinniśmy, pić sobie z dzióbków. „Za wolność naszą i waszą”, „wspólne korzenie”, „odwieczna przyjaźń” i takie tam. Jeżeli potraktujemy to jako zwykły, ordynarny geszeft, damy radę. Tako czynią wszyscy nasi „partnerzy”. Chcecie się kolegować? Avec plaisir, ale za ile i kasa na stół. Dotyczy to wszystkich, bez wyjątku, naszych tzw. przyjaciół.
Oficjalnie kochajmy się jak bracia, w realu liczmy się jak wszyscy. I będzie git. Ne bądżmy a myszygene kopf!
To tak na marginesie ewentualnej dyskusji o mentalności Starszych, w sprawie zmian w mentalności naszej.
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 22:42   gen kupca arabskiego ciągle żywy

Do rychłego cofnięcia się do intuicyjniejszych odczuć i zachowań wobec Żydów natknęły mnie dzisiejsze wieści z szerokiego świata, czyli co do Polski to głównie te z wzajemnej, bieżącej relacji . Błyskawicznie w ostatniej dobie Żydzi potwierdzili moje skromne w/w zaobserwowanie cech nadrzędnych występujących także u Arabów, tym bardziej tamtejszych kupców .
Błyskawicznie rozprzeszczeniające się napięcie wokół Knesetu a opierane na niewinnej pl ustawie IPN o obozach koncentracyjnych, nie pozostawia wątpliwość . Natężenie tego napięcia juz stawia na baczność wobec pomysłów zbliżeń daleko idących/ zażyłości . Jeśli nawet moment wyborczy nie zgasiłby tego sztucznego żaru lub Polsce przytrafiłaby się krzywda z powodu tej prowokacji, zrodziłoby to w niejednym Polaku żal do polskiego króla za okazaną gościnność na wieki .
Z drugiej strony, jak zawsze wydarzenia warto traktować doświadczalnie/badawczo. Tak i przy tym wydarzeniu tego sztucznego napięcia u Żydów, np. dzisiaj przyobserwować udało mi się p. Stankiewicza z łonetu w studio TVP. Mając gdzieś w pamięci że jest łonet w rękach niemieckich, bywałem przekonany że on reprezentuje pro niemiecką część kolaboracji. Jednak na przytaczane słowa pana redaktora Michała o prawdopodobnych współinicjatorach konfliktu i ataku na Polskę/ na relacje Polsko-Izraelskie, pochodzących z Rosji i Niemiec, p. Stankiewicz żywotniej zareagował przy Rosjanach. Pilnuje się on jak tresowany pod tym katem ale udało mi się wychwycić ten moment . Chyba że ma powinowactwo żydowskie, wtedy przystałbym na chybienie o 1 sekundę i błędną diagnozę .
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 17:38   list pana Janusz Simcha Sujecki przełomem ..

List protestacyjny pana Janusz Simcha Sujecki do p. ambasador Izraela w Polsce może być bodźcem przełomu w żydowskiej nawałnicy na Polskę - śmiem mniemać . Jak na razie pan Janusz Simcha Sujecki jawi się nadzwyczajnym Patriotą Polski godnym nadzwyczajnego uznania, mimo pochodzenia żydowskiego .
http://niezalezna.pl/2161...ela-wyroznienie

Gdy rozgrywano ( kilka tygodni temu ) nowe rozdanie militarno-sankcyjne wobec Iranu było mi przykro i nieswojo . Ameryka jest bliska większości Polakom jak i mnie a podjęła się roli zarządcy na sporej części globu i trudnych sytuacji przez to jej nie brakuje . Iran oraz Irański naród Polakom okazał się mniej szkodliwym (jeśli w ogóle) niż Izrael i Żydzi . Jako sojusznicy przyszło nam wybierać bok USA czy wstawiennictwo za Iranem jako takim nam niewinnym . Czy aby wybór interesu czyli USA ( bo nie jest czysty od lewactwa i komunizmu żydowskiego) miast obiektywizmu wobec Iranu, nie stał się przyczynkiem (niebios) do naszego obecnego pstryczka w nos od Żydów .
Zastanawiam się też czy gdzieś tam w przewrotnej psychice Żydów nie rodzi się/ nie istnieje ( istnienie jego za tzw. demokratów w USA było bliższe) plan podmiany Rosji na USA na bliskim wschodzie . Oczywiście do tego potrzebne byłoby osłabianie USA ( miało miejsce do D. Trumpa jako Prezydenta) . Rosją jest siłą kgb a siłą kgb są też Żydzi jak i oligarchowie wywodzący się z niego a będący zazwyczaj Żydami . Mam nadzieję że Kongres amerykański (stricte) nie powinien nas Polaków straszyć wyborem Żydów, miast nas w sporze (potencjalnym) nie do rozstrzygnięcia, chyba że Kongres Żydów Amerykańskich ..
Chce się powiedzieć; co by było gdyby nie niebiosa znające przewrotność narodu żydowskiego . Masoński ośrodek inicjacji makro-przewrotności starzeje się, podlega umieraniu biologicznemu a tutaj jeszcze moce dobre ujawniające się np. w liście pana Janusz Simcha Sujecki .
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
Benon
zwykły członek partii

Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 110
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018 09:45   W Polin hula nazi-demon

W Polin hula nazi-demon

Od wielu lat demon nazizmu i nierozerwalnie związanego z nim antysemityzmu włada Polską czyniąc ją niebezpieczną dla siebie i innych. Oto kilka oczywistych oznak tego opętania.

Marszałkowie sejmu i ministrowie spraw zagranicznych

11.02.2018 r. mija 9575 dzień od inauguracyjnego posiedzenia pierwszego w pełni demokratycznie wybranego sejmu w III Rzeczypospolitej. Przez przeszło 12 procent tego czasu funkcję marszałka sejmu, czyli drugiej osoby w państwie, pełnili obywatele polscy pochodzenia żydowskiego.

11.02.2018 r. mija także 9547 dzień od chwili kiedy po raz pierwszy wotum zaufania rządowi III Rzeczypospolitej udzielił sejm wyłoniony podczas w pełni wolnych wyborów. Przez przeszło 15 procent tego czasu kluczowe stanowisko ministra spraw zagranicznych zajmowali politycy o korzeniach żydowskich.

Osób pochodzenia żydowskiego jest w Polsce nie więcej niż ułamek procenta. Wobec tego, jeżeli bierze się pod uwagę czas pełnienia funkcji marszałka sejmu i ministra spraw zagranicznych, to dostrzega się znaczną nadreprezentację Polaków o żydowskich korzeniach piastujących wspomniane stanowiska.

Powyższe przykłady świadczą o tym, że słowiańska większość w Polsce, nieskora do trudnej i odpowiedzialnej pracy, nakłada na barki swych żydowskich współobywateli (nota bene marnie ich za to wynagradzając) ciężkie i niewdzięczne zadania prowadzenia ważnych spraw państwowych. Taką sytuację trzeba uznać za wyzysk o podłożu antysemicko-nazistowskim.

Czym zajmują się potomkowie lechickich kmieciów, kiedy ich semickie ofiary dbają w pocie czoła o interesy Polskiego Państwa? Odziani w esesmańskie mundury opychają się tortami dekorowanymi swastykami z wafelków. Biesiadom towarzyszą co jakiś czas dziarskie hajlowania, gdy przypomni im się jak cwanie zwalają uciążliwą robotę na tych poczciwych Żydków.

Cmentarz Żydowski w Warszawie

Na mocy ustawy przyjętej przez parlament i podpisanej przez prezydenta RP 100 mln zł zostanie przekazanych na porządkowanie i konserwację Cmentarza Żydowskiego przy ul. Okopowej w Warszawie. Ci z polskich antysemitów, którzy są krótkowzroczni i niezorientowani zapewne burzą się. Być może utyskują, że to znacznie większa kwota niż budżet trzydziestokilkutysięcznej Ostródy. Albo, że można by z tych pieniędzy wypłacać „Pięćset plus” przeszło dziewięciuset dzieciom – od urodzenia do osiemnastego roku życia.

Tymczasem autorzy tej intrygi wykazali się przebiegłością godną Reinharda Heydricha lub Waltera Schellenberga. By się o tym przekonać, przeanalizujmy dane.

Z dostępnych w Internecie informacji wynika, że średni koszt odnowienia zabytkowego nagrobka to kilkanaście tys. zł. Przyjmijmy, że jest to kwota 12,5 tys. zł. Z tego wynika, że za 100 mln dotacji można wyremontować mnie więcej 8 tys. grobów. Na cmentarzu przy Okopowej pochowano około 200 tys. osób. Łatwo policzyć, że przyznane wsparcie pozwoli na restaurację około 4 procent grobów na wspomnianej nekropolii. Tak, zaledwie 4 procent!

Być może jakiś tępy naziol pomyśli, że Państwo Polskie dało tyle ile mogło, że to wystarczy na odnowienie nagrobków osób najbardziej zasłużonych i tych pomników, które przedstawiają największą wartość artystyczną.

Można by się z tym zgodzić, gdyby chodziło o jakiś zwykły polski cmentarz. Lecz nekropolia przy Okopowej to perła sztuki funeralnej, gdzie w ogromnej liczbie spoczywa cymes polsko-żydowskiej społeczności. Przed jakimi dramatycznymi wyborami staną opiekunowie tego cmentarza. Czy odrestaurować grób poważanego rabina, a pozostawić nietknięte miejsce spoczynku wybitnego profesora? Czy przywrócić dawny wygląd macewie zasłużonego syjonisty, pozwalając dalej niszczeć pomnikowi nieustraszonego bojownika o sprawiedliwość społeczną? Czy zatroszczyć się o sarkofag wirtuoza finansów, dopuszczając by ząb czasu bezlitośnie gryzł płytę na mogile gettowego policjanta, który najlepiej jak mógł starał się pilnować porządku w Żydowskiej Dzielnicy Zamkniętej?

Chyba dla każdego, kto zdaje sobie sprawę z wyżej przedstawionych okoliczności jest jasne, że przyznanie tak niskich środków na cmentarz przy Okopowej miało na celu doprowadzenie do swarów i podziałów w polskim środowisku żydowskim. Ileż perfidii, ile jadu było w tej decyzji. Oczyma wyobraźni widzę jak jej autorzy przy dźwiękach „Horst-Wessel-Lied” wychylają za powodzenie powziętego planu kolejne kufle pienistego piwa, śmiejąc się przy tym złowrogo.

Jedwabne i rekompensaty

W 2001 roku ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński, przychyliwszy się do prośby rabina Michaela Schudricha, wstrzymał ekshumacje szczątków ofiar pogromu w Jedwabnem.

Zapewne jednak nie poszanowaniem uczuć religijnych i empatią wobec Żydów kierował się Lech Kaczyński, kiedy podejmował tę decyzję. Przypuszczalnie polityczne środowisko przyszłego prezydenta Polski zamierzało wykorzystać ten gest jako atut w dyskusji o rekompensatach za mienie po ofiarach Holokaustu. Chcieli przy stole negocjacyjnym powiedzieć organizacjom żydowskim: „Patrzcie wykazaliśmy się w tej sprawie zrozumieniem. Wy także nas zrozumcie i ograniczcie swoje żądania.”.

Oczywiście koronnym argumentem używanym w tej dyskusji przez polską prawicową ekstremę jest stwierdzenie, że Naród Polski i Państwo Polskie nie brali udziału w Holokauście, że tylko nieliczni zdemoralizowani Polacy mordowali i okradali Żydów.

Tymczasem prawda o rozmiarach uczestnictwa Narodu Polskiego w zagładzie Żydów ma znaczenie drugorzędne, jeżeli rozpatruje się tę kwestię w kategoriach utylitaryzmu. Ugruntowanie przekonania, że Polacy w okresie II Wojny Światowej masowo dopuszczali się zbrodni na swoich żydowskich sąsiadach, leży nie tylko w interesie Żydów ale także Polaków. Bowiem takie przeświadczenie buduje w Polsce barierę ochronną zmniejszającą prawdopodobieństwo przyszłych ekscesów antysemickich, tworzy również odpowiednią atmosferę do akceptacji przez Polaków żydowskich roszczeń materialnych.

A to co jest dobre dla Żydów jest dobre dla całego świata, a więc również dla Polaków. Żydzi są tą gałęzią drzewa ludzkości, która rodzi najdorodniejsze, najpożywniejsze, najsłodsze owoce. Z szeroko rozumianej społeczności żydowskiej, która stanowi dzisiaj mniej niż 0,3 procenta światowej populacji wywodzi się prawie 37 procent noblistów z dziedziny ekonomii, przeszło 25 procent z dziedziny medycyny, przeszło 26 procent z fizyki i prawie 20 procent z chemii. Więc warto Polaku byś inwestował w Żydów, bo być może wyleczy cię z choroby lekarstwo odkryte przez żydowskiego naukowca albo żydowski finansista udzieli ci chwilówki, gdy znajdziesz się w materialnych kłopotach.

Z informacji medialnych wynika, że żydowskie roszczenia do rekompensat za mienie po ofiarach Holokaustu są dość umiarkowane. Podobno nowojorska Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego określiła ich wysokość na bilion (tysiąc miliardów) złotych. To niecałe 54 procent polskiego PKB z 2016 roku. Taki ciężar Polska z pewnością jest w stanie udźwignąć. Ile osób ma zobowiązania stanowiące przeszło połowę ich rocznych przychodów brutto, albo wyższe, i regularnie, bez opóźnień, spłacają swoje obciążenia? Ze stroną żydowską na pewno idzie się porozumieć w kwestii wysokości rat i czasu spłaty. Z pewnością będzie również otwarta na propozycję uzyskania udziałów w majątku należącym obecnie do Państwa lub samorządów terytorialnych.

Apel

Apeluję do społeczności międzynarodowej o wsparcie dramatycznie topniejącej w Polsce mniejszości, jaką są światli obywatele otwarci na żydowskie postulaty. Prośbę o pomoc kieruję w szczególności do Państwa Izrael oraz diaspory żydowskiej w Stanach Zjednoczonych.

Trzeba wypędzić z Polski brunatnego demona. Posłuszni woli mądrzejszych od nas protektorów budujmy nowoczesną, tolerancyjną Polin.

Ponadto dziękuję Jej Ekscelencji Ambasador Izraela Annie Azari za piękne, bezkompromisowe słowa w Auschwitz.

PS (bez ironii)

Składam wyrazy szacunku lojalnym wobec Państwa Polskiego Żydom zamieszkałym w Polsce oraz Polakom – patriotom pochodzenia żydowskiego.
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018 17:17   od brunatnych są naturalniejsze określenia dla Polaków

Np. romantyczni Patrioci lub romantyczni Narodowcy.
Skoro w powyższym poście nie widziałem cudzysłowów - bynajmniej tam gdzie bym ich się spodziewał, przykrywał tego nie będę kołderką .
By nie sprzyjać chociaż w tym temacie zwiedzeniu komukolwiek, rzucę światełka na cokolwiek . Np. ten pierwszy para rząd RP jak i sejmu tzw. III RP ani być nie mógł demokratyczny ani pożyteczny dla Polski- przede wszystkim. Nie jestem na nie, bo nie i zgadzam się że były to pierwsze z kolejnych obsadzenia już nie jako PRL a "RP".
Pracowitość i wyjątkowość Polaków niesłowiańskich została na tyle wyegzaltowana, że można poczuć się brunatnym, dopuszczając fakty. Jednym z takich faktów ze świeżo rozkonserwowanej puszki co to jej miało nie być - jak pozostałości po bolku- błyska brunatnością wobec ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie, jaka ukazała się w UK (1990r). Ten pierwszy premier RP odmówił spotkania z w/w Prezydentem RP, bo nie spodobałoby się to W. Jaruzelskiemu. - Ku ewentualnemu zwiedzeniu, to raczej o taką pracowitość chodziło (chodzić miało) w powyższym poście . Potem takie pracowitości popłynęły szerokim strumieniem. Strumieniem a raczej falą, która w dwa miesiące wypłukała na swej drodze niepracowitość słowiańską jaka pojawiła się w 1992r. Od tej nocnej przemiany (potopu) fala "pracowitości " niesłowiańskich Polaków szybko osiągnęła - nie krępowana "demokracją"- wymiar oceanu polskiego po krańce i łącząc się z wodami pl morza .- Dzisiaj ocean wysechł a w pl morzu naukowcy nie mogą doszukać się dorszy a te nie liczne wydobyte mają o ponad połowę mniejszą wagę do naturalnej wg swojego wieku .
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018 22:18   starałem się o lepsze

co mam nie dodawać ;
https://www.google.pl/url...sOKNQrzVOH3A3sb

Starałem się w imię wybaczania, w imię nadziei na lepsze ale każdy dzień konfrontacji ze zjawiskiem szerokim pt. Żydzi, wychodzi to co praca Sz. P. dr. Ewy Kurek uwidacznia .
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
Benon
zwykły członek partii

Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 110
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018 15:58   Czy podać pióro Pani Ambasador?

Czy podać pióro Pani Ambasador?

W pięćdziesiątą rocznicę Marca ‘68 Pani Ambasador Izraela parodiując język polski wydukała przemówienie, które może spowodować nieoczekiwane dla niej konsekwencje.

Pani Ambasador Anna Azari była uprzejma powiedzieć:

„Przez ostatnie półtora miesiąca (czyli – jak przypuszczam – od sławetnej oracji Pani Ambasador w Auschwitz) już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie, nawet kiedy w kraju prawie nie ma Żydów.”. [1]

Antysemityzm – zwłaszcza dla części Żydów – jest pojęciem bardzo pojemnym. Za antysemityzm może być przez nich uznana uargumentowana krytyka pewnych poczynań żydowskich. Niewątpliwym zaś przejawem antysemityzmu są postulaty zagłady Żydów. Kiedy więc Pani Ambasador Azari mówi o „wszystkich demonach antysemickich”, to można domniemywać iż dysponuje wiarygodnymi wiadomościami, że na przykład Polacy zmawiają się aby siekierami i orczykami wymordować polskich Żydów albo, że nasza mocarna armia otrzyma wkrótce rozkaz by najechać na Państwo Izrael.

Jednak Pani Ambasador nie podała żadnych konkretnych przykładów zbrodni, ani innych lżejszych gatunkowo postępków, do których popychają nas owe antysemickie demony.

Ta lakoniczność rodzi dość nieprzyjemne skutki dla Pani Ambasador.

Z tablicy na stronie 365 „Małego Rocznika Statystycznego 1939” wynika, że spośród Żydów stanowiących około 10 procent ówczesnego społeczeństwa polskiego rekrutowało się:

- aż 48 procent skazanych za przekupstwo urzędnika,
- aż 17 procent skazanych za sprzedajność urzędniczą,
- aż 31 procent skazanych za stręczycielstwo i sutenerstwo.

Powyższe dane dotyczą skazanych w roku 1937. [2]

Z lektury hasła „Biuro Polityczne KC PZPR” oraz innych haseł w Wikipedii można się dowiedzieć, że w Biurze Politycznym PPR w okresie grudzień 1945 – grudzień 1948 było 37,5 procenta osób pochodzenia żydowskiego, podczas gdy Żydzi stanowili wtedy około 1 procent ludności Polski. [3]

Po co przywołuję te liczby? Po to aby wykazać, że jeżeli Pani Ambasador nie przedstawiając żadnych dowodów zarzuca dzisiaj Polakom opętanie przez wszystkie (a więc także i te najgorsze) demony antysemityzmu, to tym bardziej opierając się na przytoczonych przeze mnie twardych danych powinna podpisać się pod następującym oświadczeniem:

„Po przestudiowaniu statystyk wiem jak łatwo nakłonić Żydów do przekupstwa, łapówkarstwa, sutenerstwa i służenia politycznej tyranii.”

To jak Pani Ambasador? Podać Pani pióro?
 
 
delwin
członek zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 1035
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018 22:13   

Cytat:
Z tablicy na stronie 365 „Małego Rocznika Statystycznego 1939” wynika, że spośród Żydów stanowiących około 10 procent ówczesnego społeczeństwa polskiego rekrutowało się:

- aż 48 procent skazanych za przekupstwo urzędnika,
- aż 17 procent skazanych za sprzedajność urzędniczą,
- aż 31 procent skazanych za stręczycielstwo i sutenerstwo.


Byłoby bardziej pouczające jakby ktoś przytoczył konkretne liczby z tejże strony. Wtedy te procenty zaczynają wyglądać nieco zabawnie.

Na przykład sprzedajności urzędniczej były łącznie 53 przypadki z czego Żydzi - 9. 9 na ok. 3 mln Żydów...

Oczywiście można też spojrzeć na statystykę np. kradzieży, gdzie Żydzi stanowią już tylko 3 % podczas gdy rzymscy katolicy w obrządku łacińskim ok. 80%. Prowadziłoby to do ciekawych wniosków, prawda?
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018 19:43   Re: Czy podać pióro Pani Ambasador?

Benon napisał/a:
Czy podać pióro Pani Ambasador?

W pięćdziesiątą rocznicę Marca ‘68 Pani Ambasador Izraela parodiując język polski wydukała przemówienie, które może spowodować nieoczekiwane dla niej konsekwencje.

Pani Ambasador Anna Azari była uprzejma powiedzieć:

„Przez ostatnie półtora miesiąca (czyli – jak przypuszczam – od sławetnej oracji Pani Ambasador w Auschwitz) już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie, nawet kiedy w kraju prawie nie ma Żydów.”. [1]

Antysemityzm – zwłaszcza dla części Żydów – jest pojęciem bardzo pojemnym. Za antysemityzm może być przez nich uznana uargumentowana krytyka pewnych poczynań żydowskich.


Zastanawiam się jakie są najczęstsze powody takiego postępowania Żydów . Na myśl przychodzi mi np. to że oni powtarzając przez 2000 lat, że są narodem wybranym w końcu w to uwierzyli, łącznie z tymi od największych przekrętów finansowych (USA), także ci od międzynarodówki lewackiej i ich najpotężniejszych na ziemi massmediów masakrujących demokrację i prawdę oraz wartości. Wierząc w w/w, w końcu uznają, że im się należą dozgonne łaski nie zważając na swe uczynki, jak nie zważając na odwieczną opinię o przewrotności ich mentalności narodowej . Po którejś stronie jednak musi być fałsz, bo efekty wyglądają jakby na odwrotne .
Co do p. ambasador, to pomyślałem, że może w Polsce jest jej za zimno i szuka pretekstu do powrotu do Izraela ale jako ludzi wiecznego interesu, wolałaby wracać jako męczennica . Może też chodzić o to ; jaki premier B. Netaniahu, taki ambasador ..
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4734
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018 23:09   

mnie zawsze intrygował jeden , dość ciekawy , fenomen - że gdy mianowicie w Polsce dyskusja zchodzi(ła) na tematy semityzmu/antysemityzmu (per saldo) - to wypowiadało się /brało w niej udział bardzo głośno i wylewnie zaledwie 0,05 %o (tak, promila) osób . I to tak licząc hurtem, obydwie strony narracji.

Co świadczy - tylko i wymownie o tym - jak dalece palący i rozjarzający do czerwoności problem to dla nas, Polaków, być musi. Reszta przystanie, pokiwa głową i pójdzie sobie dalej goniąc za swoimi mniej lub bardziej codziennymi sprawami .

I żeby nie być posądzonym o krzewienie znów jakiejś wymyślonej narracji - dopowiem : teraz, w obecnej spokojnej sytuacji ( spokojnej - bo nie mamy przecież wojny, okupacji, zsyłek, obozów śmierci, mordu na setkach tysięcy istnień ludzkich itp). Kiedy jednak sytuacja wyglądała nader odmiennie, kiedy można było zginąć nawet za złe spojrzenie w stronę SS-mana, albo za posiadanie (obowiązkowej) gwiazdy sześcioramiennej przy płaszczu - wtedy wypowiadało się znacznie więcej bo nawet parę procent . Czynem.

Pozdrawiam
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
delwin
członek zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 1035
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 09:20   

Cytat:
Kiedy jednak sytuacja wyglądała nader odmiennie, kiedy można było zginąć nawet za złe spojrzenie w stronę SS-mana, albo za posiadanie (obowiązkowej) gwiazdy sześcioramiennej przy płaszczu - wtedy wypowiadało się znacznie więcej bo nawet parę procent . Czynem.


Problem tylko, po której stronie narracji ów ten czy występował - a dokładniej: gdzie było go więcej.
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4734
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 10:20   

Hmm... cięzko zgadnąć , prawda ? ;)
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
delwin
członek zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 1035
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 13:15   

Tu nie ma co zgadywać - są fakty. Podobno na wiosnę będzie jakieś większe naukowe opracowanie na temat...
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4734
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 13:20   

Pewnie ze są . ponad 6000 polskich drzewek z tytułem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata " w Yad Vashem (to tylko te udokumentowane) oraz wielu (kilka-kilkanascie razy więcej ) nieudokumentowanych ...
Dziękuję że Kolega to nam przypomniał .
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
delwin
członek zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 1035
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 21:19   

Z tymi nieudokumentowanymi to trochę jak z tezami grossopodobnych o 200.000 Żydów do jakich śmierci (pośrednio lub bezpośrednio) mieli się przyczynić Polacy. Takie "szacunki" w obu przypadkach można sobie w buty wsadzić.
 
 
Trapp 
baron wojewódzki


Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 4086
Skąd: mazowsze
Wysłany: Śro 28 Mar, 2018 00:33   

Black^Widow napisał/a:
to wypowiadało się /brało w niej udział bardzo głośno i wylewnie zaledwie 0,05 %o (tak, promila) osób . I to tak licząc hurtem, obydwie strony narracji.


Bo to bardzo śliski temat jest, a myślę że całkiem sporo ludzi co nieco na ten temat miałoby nieco do powiedzenia. tylko problem też jest taki że coraz mniej ludzi może coś powiedzieć z osobistego doświadczenia a to co wiemy z przekazów rodzinnych też trudno przekazać by nie być oskarżonym o antysemityzm czy o faszyzm.
Choćby coś takiego, że wkroczenie Niemców w czerwcu 41 na wschodnie polskie ziemie było przynajmnej dla znacznej części Polaków wyzwoleniem. Rzecz zdawałoby się w tamtych realiach oczywista, a takie słowa teraz pewnie zakończyłyby każdą karierę.
_________________
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4734
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Śro 28 Mar, 2018 02:47   

Tobie zapewne chodzi o 'tą część większościową' - zwłaszcza jeśli oprzeć się na Malym Roczniku Statystycznym z 1935-39 r. i informacjach o narodowym przekroju społeczeństwa w województwach wschodnich OIP to dane na podstawie spisu z 1931 ...
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Trapp 
baron wojewódzki


Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 4086
Skąd: mazowsze
Wysłany: Śro 28 Mar, 2018 09:10   

Większość jak zwykle siedzi cicho, ale powody są bardzo różne :roll:
_________________
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.
 
 
Emigrant
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 1731
Wysłany: Śro 28 Mar, 2018 10:46   

Generalnie jest tak, że znacznie łatwiej jest robić rzeczy nikczemne (które dodatkowo mogą przynieśc korzyści), niż dokonywać czynów bohaterskich (za które grożą represje ze śmiercią włącznie). Dlatego bez żadnej dokumentacji można przyjąć, że więcej było Polaków(Żydów, Niemców, Rosjan, itd) szkodzących Żydom, niż pomagających.
Jedno jest pewne i chyba udokumentowane: najwięcej było tych, którzy nie robili nic.
 
 
bateria helska 
NaczDyrDUPS
Yogibabu w trakcie leżakowania


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 8781
Skąd: z Boforsa
Wysłany: Śro 28 Mar, 2018 19:50   

Aż się boję pomyśleć, jak Kolega wciela owo "prawo" osobiście w życie.
O jego zaś "słuszności" najlepiej świadczy liczebność i charakter polskiego ruchu oporu podczas DWŚ -szczególnie w porównaniu z ruchami oporu w krajach bardziej cywilizowanych - z Powstaniem Warszawskim jako oczywistym punktem odniesienia.
_________________
A. Gudzowaty w rozmowie z Michnikiem: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - k... - nikogo nie ma w obozie polskim".
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4734
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018 14:31   

No tak + warto podkreślić i to że za ukrywanie/ratowanie Żydów we wszystkich cywilizowanych krajach Europy Zachodniej groziła tylko kara grzywny (lub co najwyżej ew. więzienia) ale za to w Polsce (oraz na Ukrainie, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii i tej części Rosji która była pod panowaniem niemieckim) - kara śmierci.
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Emigrant
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 1731
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018 20:00   

To żadne "prawo", banalna oczywista oczywistość. Gdyby było inaczej, mielibyśmy nie kilka tysięcy drzewek, ale kilkanaście milionów, i tyleż członków ruchu oporu.
@B^W: To jest wszystkim wiadome, ale z tego? Nawet gdybyśmy udowodnili, że Polacy są "lepszego sortu" niż inne społeczeństwa czy narody, nic z tego nie wynika dla tego, co napisałem.
 
 
bateria helska 
NaczDyrDUPS
Yogibabu w trakcie leżakowania


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 8781
Skąd: z Boforsa
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018 20:41   

Kilkanaście milionów? Kolega wie, ilu Żydów mieszkało w II RP?
Polski ruch oporu w różnych opcjach liczył razem do około 700 000 ludzi (w jednym czasie, pomimo aresztowań i strat, które stale uszczuplały pulę osobową), a efekty jego działań są bardzo mierzalne.
Proszę porównać to z Francuzami (i opinią Anglików o nich; włącznie ze skalą pomocy Anglików dla - odpowiednio - Francuzów i Polaków), Duńczykami, Belgami, Holendrami i Norwegami, którym swoją "banalną oczywistą oczywistością" Kolega wystawia bardzo złe świadectwo.
W dodatku ochotnicy ze wszystkich wymienionych wyżej nacji zasilali szeregi SS. Proszę zajrzeć tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS_foreign_volunteers_and_conscripts i znaleźć akapit dotyczący Polski i Polaków.
_________________
A. Gudzowaty w rozmowie z Michnikiem: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - k... - nikogo nie ma w obozie polskim".
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 10:15   refleksjo-wniosek

W obliczu tych danych historycznych o anty-pomocy Żydom przez narody Europy, które przytacza szanowny bateria helska, pokusiłbym się o następującą tezę ;
najbogatsi Żydzi - zazwyczaj - ( najszybciej zamerykanizowani ) a którzy tyczą formy polityczne i w nich lżenie Polaków ( bezkonkurencyjnych w losach ludzkich II w.ś.), dają sygnał, że Żydom nie warto- może nawet nie wolno pomagać !
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
delwin
członek zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 1035
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 11:34   

Cytat:

Kilkanaście milionów? Kolega wie, ilu Żydów mieszkało w II RP?


Specyfiką pomocy Żydom było to, że aby skutecznie (coby przeżył całą wojnę) pomóc potrzeba było czasami bardzo wielu ludzi w układance i jakby "wszyscy" pomagali to faktycznie w milionach by można liczyć takich pomocników. Zaś specyfika "załatwiania" Żydów" była taka, że wystarczył jeden donosiciel aby wykończyć np. 10...
 
 
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 4734
Skąd: DC (District Cracovia)
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 13:47   

W kwestii "milionów" i ile ich konkretnie, etnicznie, było - polecam niezawodny Mały Rocznik Statystyczny, oczywiście przedwojenny , są dostępne numery z lat 1930-39 . (jakby coś mogę załączyć - publikacja ma ponad 70 lat i prawa autorskie dawno już wygasły).

W pozostałych kwestiach - nie , janie, nie zgodzę się z Tobą i z takim twierdzeniem - "że nie warto kogoś ratować" . Warto , zawsze , dopóki jest szansa. A że łaska pańska podobnie jak wdzięczność ludzka "na pstrym koniu ... " to inna rzecz. No ale jeśli się ratuje tylko dlatego i tylko tych od których będziemy potem oczekiwać wdzięczności ... to ... przynajmniej ja to trochę inaczej widzę i inaczej nazwałbym .
Sorry , ale muszę się teraz streszczać , później jak starczy czasu mogę temat rozwinąć.

Pozdrawiam
_________________
po apelu policji skruszeni hakerzy odesłali skradzioną bazę mailem
 
 
Emigrant
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 1731
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 15:36   

bateria helska napisał/a:
Kolega wie, ilu Żydów mieszkało w II RP?

A ilu Polaków mieszkało w IIRP? Zdaje się, że wielokrotnie więcej niż te 700 tys., co oznacza, że większość jednak stała z boku. Co z tego, że w innych państwach te proporcje były jjeszcze mniej korzystne.
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018 22:43   ratować-przewrotnego/mogącego cię za to karać- ale chcieć

Black^Widow napisał/a:


W pozostałych kwestiach - nie , janie, nie zgodzę się z Tobą i z takim twierdzeniem - "że nie warto kogoś ratować" . Warto , zawsze , dopóki jest szansa. A że łaska pańska podobnie jak wdzięczność ludzka "na pstrym koniu ... " to inna rzecz. No ale jeśli się ratuje tylko dlatego i tylko tych od których będziemy potem oczekiwać wdzięczności ... to ... przynajmniej ja to trochę inaczej widzę i inaczej nazwałbym .

Pozdrawiam


Masz rację jak dla mnie Black Widow i chociaż nadużywania słowa mądrość oszczędzać zalecam, to trza przyznać, że lepiej sobie radzisz . Chodzi o to, że dojrzewam do tego jak i do dzieła wybaczania/Wybaczania, które śmiem twierdzić ma pod sobą wszystkie inne łącznie z honorem . Chodząc tropem wybaczania, tym jaśniej widać że warto ratować . Może nie tyle pomyślałem pisząc o refleksji że nie warto ratować kogoś, co o mechanizmie - konsekwencjach . Ale masz rację B-W wychyliłem się, a ty tego nie przeoczyłeś a mnie mądrości emocje odbierają, inaczej nie przeoczyłbym sedna . Pozdrawiam .
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
jan 
członek zarządu organizacji powiatowej
zguba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1030
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018 14:05   Illuminaciiiiiiiiiii ............

https://youtu.be/xWZYfbha-B0
Nie oceniam wagi tego filmu, chociaż w prawoPL nadano mu wagi młota na Żydów lżących dzisiaj Polskę od Bostonu do Telavivu .
Mnie jednak resztki indiańskiej intuicji podpowiadają ostrożność w ocenie ważności tego filmu . Równie dobrze narracja tego filmu, jak i sama narracja nadawania mu wyjątkowej wagi, może mieć na celu poczucie przesadności u oglądającego w postrzeganiu merytorycznego udziału Żydów w strukturach mafii ludobójczej pt. III rzesza .

Jakby przy okazji chciałbym spytać o coś co z pozoru może wydawać się nie aż takie ważne. Mam na myśli Illuminatów Bawarskich . Czy ktoś może posiada wiedzę na ich temat. Sam choć nie mam zgłębionej wiedzy, jakoś poszlaki związanie z Niemcami, Żydami i Ameryką oraz Europą tak XX wieczną jak dzisiejszą, sugerują co najmniej zależność tych nacji a szczególnie w w/w obszarach .
Tak się jakoś składa, że tu i ówdzie wychodzi na światło dzienne sponsorowanie niemieckojęzycznych makro-przedsiębiorców rządy państw oparte o lewacki aparat . Sam sponsoring organizacji i partii to dzisiaj byłoby za mało na globalniejszą władzę i redukowanie konglomeratów (ponad 20-tu) obejmujących ok. 15 lat wstecz majątek świata, do liczby poniżej 10-ciu .
Jakby we wsparciu jawi się obraz ok. połowy globu osaczony jarzmem massmediów z rażącym lewackim przesłaniem i wrogością wobec Prawicowości . O ile w/w massmedia nie były wystawione w Europie na tak odpowiednią próbę jak krwawe skutki panicznie przyspieszonej islamizacji kontynentu, wyglądać mogło że za nimi stoi tylko iście amerykańska masoneria skupiona wokół tzw rodzin/klanów/klubu rotschil/bildelberg/rokefelle . Skutki - może Opatrzne- w/w islamizacji odsłoniły strukturalno-polityczne zaangażowanie niemiecko-języcznych w w/w massmedia i to za cenę bezwzględną ( przypadek polityków).
Skoro Illuminaci Bawarscy mieli kiedyś wyemigrować z Bawarii do USA a według utartej na styl historii o holocauscie i nazistach, nawet mieli zostać zlikwidowani, to zbieżność medialno-lewacka sugeruje powiązania . Powiązania masonerii wg w/w rodzino-klubu i ich zamachu ogólno- krajowego na amerykanów majątki na początku XX w. w 24h-ej bitwie pt. The margin Loan a wkrótce jej powtórki i następnie jako gwoździa do trumny zniewolenia tzw. świata zachodniego w postaci sprywatyzowania przez w/w-nych zjawiskowego garażu drukujacego biliony dolarów/rok (bez pokrycia) - Banku Światowego . Bez pokrycia ale za to pożyczanych - prywatnie- gospodarkom tzw. świata zachodniego na wieczne zadłużanie/oddawanie . Oddawanie oczywiście nie Bankowi Światowemu nieoficjalnie, tylko oficjalnie, tj. w wersji dla zniewolonych massmediami i ukształtowanych/kształconych w uczelniach lewacko-gennych pod kątem jedynych słusznych potrzeb dla ich absolwentów a także tych absolwentów masowych odbiorco - powielaczy modno-nowoczesnej mądrości .
_________________
nieszczęsnym jest człowiek, który ma Miłość, a szuka czegoś innego

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10