IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska skazana na sukces?
Autor Wiadomość
Benon
zwykły członek partii

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 01:21   Polska skazana na sukces?

Polska skazana na sukces?

Prominentni politycy PiS ogłosili nam, że Polska odniosła sukces znosząc pod brutalną presją Izraela i USA nowelizację ustawy o IPN.

Obawiam się, że Nasz Kraj może kolejnych takich sukcesów nie przetrzymać.

Mając na uwadze przyjętą w Stanach Zjednoczonych ustawę 447 boję się szczególnie sukcesów związanych z uznaniem roszczeń organizacji żydowskich do mienia bezdziedzicznego po ofiarach Holokaustu. Oczyma wyobraźni widzę, jak premier elokwentnie oznajmia społeczeństwu, że Polska dzięki niemu znowu zatriumfowała, gdyż udało mu się zbić roszczenia żydowskie o całe 10 procent, wobec czego będziemy musieli wybulić Narodowi Wybranemu jedynie 270 mld zamiast 300 mld dolarów.

Gdy o tym wszystkim myślę, chce mi się wznieść ręce do nieba i zawołać: Boże, skoro musisz nas doświadczać porażkami, oszczędź nam przynajmniej tych sukcesów!

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018 08:25   

Zawrót dupy od sukcesów to wg. mnie najlepsze podsumowanie działań PiS w tej sprawie.
Złoty oktan i bracia w coraz większej extazie, tez chciałbym mieć dostęp do takiego towaru ale wiem ze to niemożliwe bo jak pouczył mnie @Ptak zadaniem spółek skarbu państwa jest wspieranie Partii i jej przydupasów.
Czekam tylko na czasy gdy pisowkie ryje bedą odspawywane od koryta,
czy też będą tak uwarzali i będą konsekwentni w swych poglądach :?: :!:
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 22:43   

Powiem wam że wszystko po staremu nic nowego:
https://blog-n-roll.pl/pl/bez-zmian
Kaczor ogłosił, że wystawi Dudę jeszcze raz. Ponoć.

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Pon 08 Paź, 2018 22:35   

Hmm...

"z roztropności procesowej" zacząłem kolekcjonować rozmaite programy różnych grup i stowarzyszeń startujących w obecnych wyborach. Tak gwoli wyrobienia sobie opinii o środowisku i "zasięgnięcia języka" oraz bo uważam coraz mocniej - że czas głosowania na albo przeciw konkretnej partii już się kończy. A bardziej - że powinien się zacząć kończyć , ustępując głosowaniu na konkretny program. KONKRETNE ROZWIĄZANIA....
I konkretnych ludzi [patrz okręgi jednomandatowe], których coraz bardziej zaczynam być zwolennikiem. Ale to już inna rzecz.

W wyborach samorządowych - jak (jesli?) rozumiem ich rolę i rolę samorządowości w ogóle - liczyć się powinno przede wszystkim rozwiązanie kluczowych problemów, istotnych dla lokalnej społeczności , dla ej rozwoju - a nie polityka. Czyli - jeśli jako społeczność mamy dość jesteśmy w większości zwolennikami ochrony i rozwoju fiołka górskiego - to powinniśmy wybierać tych, którzy obiecują jego ochronę i dbanie o jego rozwój . I potem po 4 czy 5-ciu latach uczciwie ich rozliczyć - czy podołali temu co obiecali nam wyborcom ?

Jak patrzę na obecną kampanie wyborczą - to nijak nie widzę (a przynajmniej wśród większych partii i ugrupowań) dbałości o wykazanie się nie tylko że pomysłami na rozwiązanie lokalnych problemów gnębiących lub istotnych dla nas mieszkańców . Ba nie tylko że nie widzę dbałości - ale wręcz śladowego nawet zainteresowania czy zrozumienia tych problemów.....

I to jest właśnie najsmutniejsze. Bo nie interesuje mnie - jako wyborcy władz samorządowych - to czy osoba która wybiorę będzie nosiła legitymację na prawej czy lewej piersi , ale raczej to czy zauważy problemy z komunikacją, brak inwestycji infrastrukturalnych pryz galopującym zabudowywaniu miasta, z brakiem dostępu dla niepełnosprawnych do ośrodków zdrowia, czy utrudnienia w urzędach, czy zauważy panoszące się klany prawniczo-biznesowe którym się wydaje że mogą kupić wszystko nawet miejscówkę na pomniku obok legionistów i zabudować jak im się podoba..... Bo maja kasę i wszystko im wolno. Niestety -
- po raz kolejny wygląda to mniej więcej tak jakby nasi rządzący mówili do nas" dziękujcie nam że oto możecie wybrać w waszej małej społeczności jaśnie oświecona osobę z ramienia naszej partii, bo tylko ona da wam to czego pragniecie (nawet jeśli jeszcze tego nie wiecie) " .
Ale ja już nie chcę wybierać kogoś kto tylko jest tutaj "z ramienia tej czy innej "partii . Po raz pierwszy chciałbym może kogoś kto żyje obok mnie , żyje tą samą rzeczywistością, i kto zaproponuje mi konkretny i skuteczny plan jak ją zmienić na lepsze. A , potem , tacy właśnie ludzie , konkretni i chcący pracować uczciwie (bo takich również już spotkałem) powinni łączyć się we frakcje, stowarzyszenia dookoła wspólnych spraw i problemów.
To oczywiście na poziomie lokalnych władz samorządowych.

* * *

Ale pewnie na takie , świadome wybory i wybieranie ludzi dla ich programów oraz czasu poświęconego na pochylenie się nad problemami społeczności lokalnej - pewnie na to będę musiał jeszcze trochę poczekać .... Chciałbym dożyć takiego czasu.

Odpowiedz do tematu