IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOmunistyczny prokurator stanu wojennego - sędzią TK...
Autor Wiadomość
Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Wto 05 Lis, 2019 01:35   KOmunistyczny prokurator stanu wojennego - sędzią TK...

To naprawdę niesamowite i gdyby ktoś mi 4 lata temu powiedział że coś takiego będzie mieć miejsce - zapytałbym go "co, zakładasz że komuniści wrócą do władzy czy jak ?"
Ale jest rok 2019 i widzimy co widzimy - że to nie był kiepskiej jakości żart czy plotka (fake news jak się obecnie mówi).
Już nie wspomnę że jako druga kandydatura - została wysunięta przez PiS nie kto inny jak Krystyna "Mordy zdradzieckie" Pawłowicz .

Naprawdę nie mogę poznać ugrupowania na które przez ponad 12 lat głosowałem ("w zdrowiu czy chorobie"), a już zrozumieć jeszcze mniej potrafię ....

Nie wiem czy ktokolwiek jeszcze bierze pod uwagę umocowanie w prawie oraz prestiż oraz odpowiedzialność jaka spoczywa na tym organie jakim jest TK, oraz odpowiedzialność za wybór kandydatów do niego. Jakie powinni spełniać warunki i jakie utrzymywać standardy...

Że za PO było to notorycznie łamane, to inna rzecz, ale chyba nikt nie powie wprost, że PiS tylko po to doszedł do władzy - żeby kontynuować te same przekręty i sposoby wybierania swoich "miernych biernych ale partii wiernych" ... ? Tylko że, oni tych posuniec nawet nie potrafią dobrze wytłumaczyć - tutaj giną w podbiegach do PO. tamci (przekrętasy jakich mało) ale jednak PR umieli utrzymywać znacznie lepszy, prawie aż do ostatniej chwili (m.in. do słynnego czasu piosenki śpiewanej przez p. premier Kopacz "Raz dwa trzy, a wygramy właśnie my" TO było doprawdy żałosne)

Co do trzeciej kandydatki - nie mam w zasadzie żadnych problemów z jej zaakceptowaniem .

W każdym razie - jeśli do polityki mamy podchodzić tak , że "wszystko co nie jest JAWNIE i EXPLICITE zabronione - jest dozwolone i w ogóle OK" - to ja bardzo przepraszam, ale nie po to głosowaliśmy, żeby ten parszywy układ rozmotować w 2015, żeby teraz takie same znowu zbuki zaczęły wychodzić na powierzchnię.....

Chyba, że się to okaże jeszcze , jakimś cholernym,niesmacznym żartem,
choć przyznam się że moja cierpliwość (jako wyborcy) jest już mocno nadwątlona i jeszcze parę takich żartów i może ucho nie wytrzymać. ...

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Wto 05 Lis, 2019 09:35   

Ja ostatni raz na nich głosowałem w 2015 i raczej nie mają mnie czym przekonać, mniejsze zło już nie działa jak kiedyś. Uwalenie lustracji w 2006 to w końcu zasługa Kaczyńskich.
"Czternasta emerytura" spowodowała że marzę o szczyszczeniu wszystkich PiS-owców ze stołków by sami na siebie pierwszy raz w życiu zaczęli zarabiać !

edit
w dodatku i tak zrobią tyle na ile pozwolą Izrael i USA, bo jak sie wlezie pod stół to się nie wstaje z kolan ! Ustawa o IPN wystarczająco pokazała ile Polska ma do powiedzenia.
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Wto 05 Lis, 2019 21:00   

Jak się zna, albo zagłębi troszkę życiorys (także zawodowy) towarzysza prokuratora Piotrowicza - to do ciekawych wniosków można dojść, jest wiele sprzecznych słów (także jego - np. jak się wypierał swojej obecności w procesach opozycjonistów ze Stanu wojennego, że niby to on tylko kierował prokuraturą wojewódzką i rejonowa w Krośnie, wtedy mu pokazano jego własne podpisy pod konkretnymi aktami na papierach z IPNu - to nagle zmienił zdanie że "on tylko z urzędu podpisywał ale to nie on, on nie oskarżał ..." ) Może i nie był to drugi Michnik - a "tylko" należał do frakcji wysoce konformistycznej w PZPRze , ale tez fakt że historia jego awansów i poprzedzających je "działalności dla dobra państwa" jest interesująca. Działalności , za która otrzymał w 1984 roku, a więc juz po zakończeniu Stanu wojennego, Brązowy Krzyż Zasługi - warto przeczytać sobie uzasadnienie tej decyzji ...

Nie odmawiam nikomu prawa do poprawy i zmiany złych poczynań, ale tez i nie uczciwym jest publiczne wynoszenie kogoś o takiej przeszłości na piedestał zwłaszcza tam gdzie powinno się mieć opinie i życiorys nieposzlakowany. bo jeśli nie w TK czy Sądzie Najwyższym TO GDZIE w ogóle ?

Dzis jak słucham wypowiedzi różnych gości z PiSu - wysławiających jak jeden mąż zalety ducha i fachowość towarzysza prokuratora P. - to miałbym ochotę zapytać - " to może Jerzego Urbana na rzecznika partii tez weźcie , w końcu nie ma bardziej fachowego człowieka w jego zawodzie w PRLu .... "

Jak nie przepadam (niezbyt) za częścią polityków z Konfederacji - tak dowiedziałem się dziś z ust jednego z nich , że Konfederacja przygotowała do złożenia projekt ustawy nowelizującej zasady wyboru na stanowisko w TK . Mają być z niego wykluczeni WSZYSCY BYLI DZIAŁACZE PZPR. Ciupasem . I - muszę przyznać , że to mi się tym razem podoba.
/patrz W. Cejrowski i wypowiedź "Wszystkich WON !" /

Tak NB - ciekaw jestem - czy ten projekt przejdzie w nowym Sejmie ? / albo inaczej - głosami których posłów z jakich ugrupowań (ugrupowań, bo na pewno na "przeciw" zagłosują również członkowie SLD ) - projekt zostanie odrzucony.... ?

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Śro 06 Lis, 2019 21:28   

Coraz trudniej i coraz z większym wysiłkiem przychodzi przedstawicielom PiSu - tłumaczenie idei wystawienia (a zwłaszcza ideowości) kandydatur na sędziów TK. Tytaniczny wysiłek ten (intelektualny) wypisany jest na ich twarzach ....

Bo dzisiaj nie dalej jak przed pół godziny bez mała widziałem na własne oczy jak w programie "Polityka na Ostro" (PN) poseł Mosiński z PISu próbował przekonywać że dążenie do obniżenia wieku i skrócenia tym samym kadencji sędziów w SN sprzed ponad roku - przy argumentacji że sędzia 80-latek nie powinien orzekać - było CZYMŚ ZUPEŁNIE INNYM i zupełnie nie przystawało do obecnej sytuacji - kiedy to wystawia się kandydatów mających pod (blisko) albo i powyżej 70 wiosen na karku . Na 9-cio letnią kadencję......!
Poseł argumentował to że - i tutaj uwaga ! - "czymś innym była sprawa sędziów z Sądu Najwyższego , a zupełnie inna jest sytuacja teraz , kiedy mamy kandydatury do TK bo inna jest rola w polskim systemie prawnym SN a inna TK" :O :O :O

Proszę szanownego p. posła - rozumiem że pan ogłasza tutaj i stwierdza wyłonienie nowego gatunku homo sapiens - tzw. "homo sapiens constitutio trybunalis" - w którym osobniki obojga płci zachowują pełnię władz umysłowych oraz zdolności zawodowych daleko po osiągnięciu 80 roku życia, ba pewnie przekroczą w dobrym zdrowiu i kondycji 120-tkę .... Wole nie pytać co na to ZUS ...
:)

Dodatkowo - poseł Mosiński raczył w innej chwili tej samej dyskusji wyartykułować stwierdzenie "ta medialna nagonka na pana Piotrowicza [....] " oraz - "jak ktoś był prokuratorem za komuny i ścigał złodziei(sic!) to chyba nie można mu tego zarzucić" .

Panie pośle - znaczy to że nazwał pan publicznie opozycjonistów skazywanych na podstawie aktów oskarżenia autorstwa towarzysza prokuratora P. - złodziejami ...... Gratulacje i może tylko jeszcze określenia "wrogów ludu " oraz "bandytów" brakło w pana ustach !
By było do kompletu ...

W ogóle to - ja rozumiem polityczną poprawność, ale powiem to szczerze, gdybym sam był na miejscu towarzysza prokuratora P. - to siedział bym pokorniutko cicho i cieszył się że nikt mnie po sadach nie ciąga za sprawy przeszłe, ze mi moją spolegliwość dla reżimu i odznaczenia komunistyczne ludzie już zapomnieli , a już na pewno nie występował w mediach z miną i w roli rannej łani i Wielkiego Pokrzywdzonego .

UPD: tak nawiasem mówiąc ,ciekaw jestem powodów (motywów) wystawienia aż tak absurdalnych (co do dwóch pierwszych na pewno) kandydatur na członków TK ... Ktoś , ale niestety nie pamiętam kto, stwierdził w przeciągu ostatnich dni , że być może jest to tylko zasłona dymna żebyśmy przestali mówić o problemach szefa NIKu - pana Banasia.

Cóż, jeśli by nawet tak patrzeć , to skuteczna, nader, przyznam ...

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Pią 22 Lis, 2019 00:32   

Komunista i obrońca pedofila jak widać to kwintesencja PiS-u
w przeciwieństwie

po prostu jest mi wstyd że kiedyś głosowałem na taką partię jak PiS :!:
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich

Wysłany: Śro 27 Lis, 2019 01:32   

Dajecie się wkręcać z tym komunistycznym trochę jednak

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Śro 27 Lis, 2019 04:05   

smokeustachy napisał/a:
Dajecie się wkręcać z tym komunistycznym trochę jednak

Nie sądzę. Po pierwsze są na niego papiery w IPNie (owszem nie twierdza tam że był zbyt krwiożerczym czy oprawcą takim jak np. prokuratorzy klasy Michnika itp, ale był za to usłużny i dobrze spełniał swoją rolę w komunistycznej machinie opresji jaka wtedy - w latach stanu wojennego - przecież działała. Za taką właśnie "usłużną i spolegliwą dla władzy" postawę otrzymał komunistyczne odznaczenie (brązowy Krzyż zasługi - samo odznaczenie jest znacznie starsze, ale w tamtych czasach było nadawane towarzyszom działaczom partyjnym, wybijającym się UBekom itp hołocie)
za i tutaj [cytat z uzasadnienia]: "jest pracownikiem pilnym i zdyscyplinowanym, ambitnym i wydajnym. Powierzone mu obowiązki wykonuje prawidłowo. Poczynione ustalenia wykorzystuje do wszechstronnej działalności profilaktycznej. Wiele uwagi poświęca popularyzacji prawa zwłaszcza w środowiskach młodzieżowych” . OiW był tez przez jakiś czas odpowiedzialny za szkolenie kadr partyjnych .

Mec. Karol Heliński - obrońca w procesach politycznych w okresie stanu wojennego - zaprzecza żeby prokurator Piotrowski był jakoś szczególnie nastawiony do więźniów tamtego okresu, czy już szczególnie im pomagał .
" Znam jedną osobę z ówczesnej prokuratury, która była życzliwa dla opozycji, ale nie był to pan Piotrowicz - mówi adwokat. - Do 1989 roku prokuratura w Krośnie była bardzo upolityczniona i nie znałem tam nikogo, kto się temu przeciwstawił. Potem poglądy prokuratorów falowały w zależności od tego, kto był u władzy". [cytat z materiału i książki Łazarkiewicza dot zainteresowanego]

Tak samo różne są na jego temat relacje samych poszkodowanych, ale przeważają te, że nic dla nich szczególnego nie zrobił. Sam zaś utrzymuje że pozostał w partii i na stanowisku prokuratora "By nieść pomoc tym, którzy byli niesłusznie represjonowani" . Tyle że pytany przez wielu dziennikarzy o konkretne nazwiska , ludzi którzy mogli by potwierdzić osobiście ta niesioną przez niego pomoc dla internowanych - milczy.

Sprawę dziwnego umorzenia śledztwa wobec pedofilii u pewnego księdza - już pomijam, choc tez i na nim niektórzy nie zostawiają suchej nitki za to . (Być może tutaj również objawiła się jego spolegliwość dla władzy, z której ponoć słynie )..... Mnie bardziej chodzi o działalność stricte z okresu komuny.

Takich właśnie spolegliwych i usłużnych 'dobrych' prokuratorów było wtedy pełno. Przez nich także (bo nie tylko oczywiście) cierpieli zarówno moi bliscy jak i ojcowie/rodziny wielu moich kolegów - internowani i niepewni jutra, przesłuchiwani a czasem zmuszani do zeznań.

Mnie, osobiście uderzył jeden fakt i kazał się zastanowić nad sprawą poważnie - kiedy kilka (a było to dobre kilka już) lat temu tow. prokurator osobiście przeprosił za swoją działalność "jeśli kogoś z jego ręki spotkała krzywda" - i w niedługi czas później się z tych przeprosin wycofał. Całkiem i na serio - stwierdzając że "nic sobie nie mam do wyrzucenia". Po wejściu w szeregi posłów PiSu ... . Sam to słyszałem na własne uszy.

Bardzo przypominało mi to wtedy pamiętne przyznanie się do agentury Bolka szybko potem wycofane i wykreślone z obiegu. Bo nie można , będąc uczciwym i przekonanym o swojej niewinności najpierw przyznawać się że "mogłem kogoś skrzywdzić i jeśli tak było - to przepraszam bardzo te osoby" by za chwilę (kilka tygodni) - odrzucać od siebie wszystkie zarzuty twierdząc że są niedorzeczne.
Albo rybki albo akwarium.

Jak napisałem powyżej - nie chodzi mi o kamienowanie kogoś takiego jak towarzysz prokurator Piotrowicz - ale o pewnego rodzaju sprawiedliwość dziejową . Skoro był tym prokuratorem i oskarżał opozycjonistów - to na pewno stanowisko sędziego w strukturach Sądu Rzeczypospolitej Polskiej mu się nie należy . Mógł pójść na pracownika technicznego i tez pomagać osadzonym (jak niektórzy, nawet z dyplomami i stopniami naukowymi, się nieraz degradowali i ukrywali by nie robić tego czego robić nie chcieli) . I kropka.

BTW - znowu wychodzi że rację mieli Czesi że przyjęli z miejsca po upadku komuny ustawę zakazującą pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych wszystkim ponad szeregowym członkom partii. To od razu przecięło dyskusje wszystkie ale i spory potem . A myśmy się tego nigdy nie doczekali.... I teraz mamy co rusz takich Piotrowiczów, których wyciąga się spod szafy czy dywanu ....

Pozdrawiam

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Wto 03 Gru, 2019 10:43   

Jeśli prawdą jest że próbuje się wymusić dymisję Banasia atakując jego syna, to obecność prokuratora komucha w PiS w ogóle nie dziwi

Odpowiedz do tematu