IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W ramach walki z zagrożeniem epidemii...
Autor Wiadomość
Trapp 
baron wojewódzki


Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 4071
Skąd: mazowsze
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020 23:30   

Black^Widow napisał/a:
Andrzej Duda w dzisiejszym porannym wystąpieniu publicznym z gospodarstwa rolnego - poświęconym w przeważającej części właśnie sytuacji rolników i widmu nadciągającej suszy - potwierdził publicznie fakt, że wie iż do dnia dzisiejszego około 1/3 odszkodowań za suszę 2019 roku - nie zostało wypłacone (sic!) . Dosłownie tak się wyraził - dodając przy tym że obiecuje dopilnować żeby tym razem wszystkie odszkodowania trafiły do rolników.
Zastanawiałem się czy w ogóle odpowiadać, ale Prezydent po prostu bredzi. Na dzień tej konferencji chyba nawet nie została wypłacona nawet jedna trzecia. Po ostatnich wypłatach jest niewiele lepiej, bo ten co miał obliczoną kwotę ponad 5 tysięcy, dostał tylko 2,5 zaliczki. Sprecyzuję co to znaczy
- jeśli ktoś miał straty 70% i ubezpieczone ponad 50% areału, za 1ha 1000zł, czyli 5ha i dostał z tego 2500 a reszta nie wiadomo
- ponad 30%, 500 zł za 1ha jeśli jest ubez. jw. czyli 10ha
- ponad 30% i brak ubezpieczenia, 250 zł za 1 ha.
wiadomo że wraz ze wzrostem powierzchni te kwoty rosną

w przypadku gdy straty z całego gospodarstwa nie przekroczyły 30% pomoc jest płacona z DeMinimis, i ci od zeszłego roku, od wyborów chyba nie dostali nic.

Teraz najlepsze "
Cytat:
Minister przyznał, że na razie pieniędzy nie dostaną gospodarstwa duże, które są przedsiębiorstwami rolnymi, które korzystają z innych form pomocy i mają przewagę na rynku. Wyjaśnił, że te gospodarstwa dostanę zaliczki, a resztę - prawdopodobnie po nowelizacji budżetu tj. za kilka miesięcy.
" https://www.farmer.pl/fin...rstw,94473.html

mój śp.ojciec był w batalionach budowlanych, a potem we więzieniu za to że dziadek miał ponad 20ha, teraz PiS-owski rząd tępi rolników nawet mających ponad 5ha bo to zwykłe pasożyty i krwiopijcy.
Można by jeszcze długo w temacie, ale jedyny wniosek to że Prezydent to zwykły kłamca, albo kretyn który nie wie co gada. Od czasu tej konferencji Prezydent złożył kolejne obietnice na przynajmniej kilkadziesiąt miliardów. Naprawdę Koronawirus to wyjątkowe szczęście dla PiS-u że NBP może drukować kolejne miliardy, bo forsy już od dawna brakowało a niezauważone zostało rozkradzenie funduszu pracy
Cytat:
Problem w tym, że w latach 2018-2019 rząd wydrenował fundusz na inne cele. Przez dwa lata wydał 4,6 mld zł ze środków FGŚP
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rzad-przejadl-rezerwy-na-kryzys-moze-zabraknac-pieniedzy-na-,nId,4375331 czy zabranie forsy z Funduszu rezerwy demograficznej

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rzad-przejadl-rezerwy-na-kryzys-moze-zabraknac-pieniedzy-na-,nId,4375331#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Chyba dobry artykuł w temacie https://www.farmer.pl/pra...owie,94482.html
https://www.farmer.pl/fin...bylo,94451.html

@smokeustachy napisał
Cytat:
Narracja racjonalna wymaga bowiem racjonalnej analizy. Trzeba by przeanalizować istniejący stan prawny, który jest słaby. I nie stworzył go Kaczor, tylko ekipa konstytucjonalna z Aleksandrem Kwaśniewskim i innym autorytetami na czele. Donald Tusk stoi za ustawą o zagrożeniu epidemiologicznym. Pisiory stoją zaś tylko za ustawą o zwalczaniu Koronawirusa.

Te PiS-iory rządzą 5lat i jak dostali celnego kopa w d.. to od I czytania w Sejmie do podpisu Prezydenta minęło 9 godzin, więc zwalania czegokolwiek na poprzedników jest co najmniej głupie !

Cytat:
Jeden gościu nic nie zrobi, choćby dlatego że musi iść siku.
[ocenzurowano] Hipolicie, jeśli takich gości będzie trochę w wielu komisjach to z paroma procentami nie ma problemu.
_________________
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.
 
 
smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3095
Skąd: Oxenfurt
Wysłany: Nie 10 Maj, 2020 23:09   

Nie udało się doprowadzić do sytuacji, w której zabrakłoby respiratorów. I byłaby selekcja jak w Auszwitz: ten zasługuje na respirator a ten nie i do piachu z nim. Ale by był wtedy kwik. Reżim nie zapewnił respiratora. A teraz jestr mniej czy więcej respiratorów niż w 2015 roku?

Reżim dodatkowo bezczelnie unika oskarżeń o wprowadzenie Stanu Klęski Żywiołowej. Jakby wprowadził to na następny dzień zaczęłoby się gardłowanie, że Kaczor pogwałcił. I mieliby rację. Teraz Hołownia, który nie chce już być uważany za poważnego kandydata, przyczepił się do wyborów, że nie ma. Oni tak funkcjonują. Najpierw czegoś chcą a potem kwiczą jak zrobisz. Zachowanie takie jest obce naszej cywilizacji, dlatego sondaże wykażą coraz mniejsze poparcie dla totalnych. I tak: wprowadzenie stanu klęski odwlekłoby wybory na czas bliżej nieokreślony. Wszelakie pomysły Budki o celowaniu w 16 marca przyszłego roku to są wałki ordynarne pokazujące pogardę totalnych dla konstytucji. Tak naprawdę to nie wiadomo co z kadencją prezydenta gdyby wprowadzili ten stan klęski.

image

Oni nie testują prawa, które tworzą. Sytuacja wygląda tak jakby producent aut nie testował ich przed wrzuceniem na rynek tylko na nabywcach: temu urwało się koło, to sprawdzamy koła i poprawiamy. Temu podłoga się urwała i glebnął o asfalt, to poprawiamy podłogę. Tamte tak robiły i pisiory teraz też. Przykład macie z segregacją śmieci: cywilizowanie wprowadza się ją dekadami sprawdzając czy działa na każdym etapie: czy jest miejsce na pojemniki w domach, czy są odpowiednie altanki na kubły, czy są śmieciarki, ile to kosztuje itp. A u nas się rzuca rozporządzenie czy tam ustawę i radźcie sobie. Podobnie jest z wyborami korespondencyjnymi: za dwadzieścia lat może. Teraz ludzie będą masowo wkładać nie do tych kopert, kilka głosów do jednej koperty itp.

II

Zauważcie, że wybory korespondencyjne oznaczają wyałtowanie zasłużonych towarzyszy z komisji wyborczych. Cud nad urną z wynikiem PSL do sejmików pamięta ktoś? Itp itd. PiS nie docenia wyraźnie Ruchu Kontroli Wyborów i jego wkładu w wynik 2015 roku. Nie udało się skręcić tych paru procent i Kaczor wygrał. Jak się to kręciło pisałem już. A samo liczenie głosów korespondencyjne może być szczelne. I dlatego mamy furię totalnych, którzy sobie zdają sprawę że bez sk©ęcania wyborów nie mają szans z Prezydentem Dudą.

Który tam wywodzi, że nie mogą robić swojego ruchu kontroli wyborów, bo nie znajdzie on nieprawidłowości żadnych i będą musieli przyznać, że Kaczor ich pyka uczciwie?
_________________

 
 
 
Trapp 
baron wojewódzki


Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 4071
Skąd: mazowsze
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020 22:33   

smokeustachy napisał/a:
Cud nad urną z wynikiem PSL do sejmików pamięta ktoś? Itp itd. PiS nie docenia wyraźnie Ruchu Kontroli Wyborów i jego wkładu w wynik 2015 roku. Nie udało się skręcić tych paru procent i Kaczor wygrał. Jak się to kręciło pisałem już. A samo liczenie głosów korespondencyjne może być szczelne. I dlatego mamy furię totalnych, którzy sobie zdają sprawę że bez sk©ęcania wyborów nie mają szans z Prezydentem Dudą.
]
Jaki cud nad Urną byl 2014 ?, w wyborach lokalnych ludzie głosują na ludzi których przeważnie znają bądź osobiście, bądź z mediów i różnica między PiS-em a PSL-em jest taka że nawet teraz będę znał dużo więcej PSL-owców niż PiS-owców, a w 2014 ta relacja była pewnie jak jeden do dziesięciu. U mnie kandydatowi z PiS wtedy nawet nie chciało się napisac kilku zdan na ulotce poza tym że będzie dobrze i on wie, ale teraz chłopiec pracuje w ministerstwie. Naprawdę to że Prezes powie że mają świetnych kandydatów to na szczeblu lokalnym nic nie znaczy, jako przykład w gmina ze 30 km ode mnie gdzie PiS do Sejmu ma z 70%, ale Pani Wójt kandydatka na kolejną kadencję mimo fotografii i wizyt wszystkich świętych z PiS w 2018 dostała lanie na poziomie kilkunastu % głosów i nie dostała się do drugiej tury.

Liczenie głosów korespondencyjnych owszem może byc szczelne, ale nie mające nic wspólnego z uczciwością i tajnością wyboru !
_________________
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.
 
 
smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3095
Skąd: Oxenfurt
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020 22:32   

Ale różnicy między wyborami do sejmików a do sejmu praktycznie nie ma. Sejmikanci sąbardziej anonimowi nawet.
2.
Jeśli masz 2 koperty to wybory będą anonimowe i tajne.
_________________

 
 
 
Trapp 
baron wojewódzki


Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 4071
Skąd: mazowsze
Wysłany: Nie 24 Maj, 2020 21:26   

smokeustachy napisał/a:
Ale różnicy między wyborami do sejmików a do sejmu praktycznie nie ma. Sejmikanci sąbardziej anonimowi nawet.
2.
Jeśli masz 2 koperty to wybory będą anonimowe i tajne.

ad1 :Jest i to wyraźna ( byc może nie wszędzie ) do sejmików ci znani lokajnie są bliżej początku, a do Sejmu początek okupują spadochroniarze z centrali przewaznie nie związani z terenem.
ad 2 : nie znam procedury przy głosowaniu kopertowym i nawet nikt w mediach o tym nie mówił, więc może wyjaśnisz ?
z tych ludzi co znam którzy mieliby byc w komisji wolałbym nie ryzykować brania udziału w takich wyborach :roll:
_________________
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11