IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyżby wreszcie FAIR PLAY w polskim sporcie?
Autor Wiadomość
Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 14:00   Czyżby wreszcie FAIR PLAY w polskim sporcie?

Jak doniosły dzisiejsze media są pierwsze wyniki śledztwa prowadzonego przez prokurature wrocławską w sprawie sprzedawania meczów we wszystkich ligach. Aresztowano czterech w tym "fryzjera", o którym każdy intetresujący sie piłką slyszał od kilku lat, a następnym dano świtało żółte - ostrzegawcze - albo zgłosicie się sami, albo i do was prokurator zapuka. Sprawa znana jest od zeszłego roku. Miało być wewnętrzne śledztwo w PZPN, ale przyschło. Pewnie z nadzieją, że jak zwykle "rozejdzie się po kościach". Co ciekawe obrońcą tych aresztowanych jest adwokat - członek władz naczelnych PZPN, ten sam który miał doprowadzić do końca aferę ze Szczakowianką, a jej, czyli tejże aferze, pięknie łba ukręcił.
Tuż po tej wiadomości pojawił się "news", że Janas podał się do dymisji, a prezes Listkiewicz odwołał owego adwokata - obrońcę z władz PZPN.
Szczegóły możecie wyczytać w necie.
Moim marzeniem byłoby, aby wreszcie pogonić na koniec świata tych wszystkich zapaździałych pseudodziałaczy, którzy już w klasach juniorów własne lody kręcą, sprzedając mecze i tlumacząc chłopakom, że tak trzeba, bo dzięki temu dostaniemy nowe buty.
Nie tylko piłka nożna tonie w bagnie korupcji. Co nieco oczyściło się w PZN, czyli w narciarstwie. Ale tylko co nieco. Ci bardziej cwani umoczyli na całego Włodarczyka, a sami udają aniołków.
A inne związki jak do tej pory nie ruszone. Śmiem twierdzić, że nie ma ani jednego, który byłby czysty.
Dla zdrowia narodu wydałbym dekret zakazujący wszystkim dotychczasowym "działaczom" jakiegokolwiek kontaktu ze sportem.
Że co? Że sport w IV RP podupadnie. No to niech podupadnie, aby odrodził się jako nowy i czysty.
Jest tylko jeden szkopuł w moim życzeniu. Ano taki, że nie tylko polski sport jest skorumpowany. Ryba cuchnie od głowy i nasi tylko naśladują to co się dzieje na szczeblu europejskim i światowym.
Pierre de Coubertain przewraca się z bezsilności w grobie.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 30 Cze, 2006 16:42   

Prokuratura wrocławska posadziła kilku następnych wysokiej rangi działaczy, w tym prezesa Górnika Zabrze i KSZO Ostrowiec Św.
Zaczyna się ostre czyszczenie, ktore wkrótce obejmie równiez ul. Miodową w Warszawie - dla niezorientowanych główna siedziba PZPN.
A na forum żadnego odzewu. Jeszcze nie dawno Łódź z Legią walczyła pazurami przytaczając różne argumenty. Czyżby się Wam Panowie nie spodobało to co się obecnie "wyrabia". Czyzbyście chcieli zachować stare normy, kiedy to jakiś tam facet typu Boniek, albo jakiś inny mógł "ustawić" mecz jeszcze przed wejściem na murawę. Co do Bońka - piszę trochę na wyrost. Ale chłopak powinien szybko wyjechać z Europy. Bo w jej granicach obowiązuje Europejski Nakaz Aresztowania.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 30 Cze, 2006 16:43   

No jak zwykle dwa razy mi się wyświetliło. A teraz jawny offtopic. Gdyby tak połowę energii zużytą na moderowanie zużyć na lepsze zabezpieczenia Forum. Nie byłoby tylu irytacji. :cry: :cry: :cry:

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 01 Lip, 2006 15:26   

Od poniedziałku rozpoczyna się ostra, jak mi powiedzieli -bardzo ostra kontrola finansowa w PZPN. Będzie to ponoć kontrola z gatunku tych "upierdliwych", gdzie nie wybronisz się jakimś zaksięgowanym świstkiem.
Mogę się założyć o "czapkę śliwek", że Gazwybuch natychmiast wysmaży przedruk "z prasy światowej", jako naszym klubom grozi degradacja i w ogóle nie będą zapraszane na żadne europejsowskie podwórka z dwómia bramkómia.
I jak to ładnie współgra z eliminacja niektórych "dopalaczy" na rozpoczętym Tour de France.
No, ale to Was "polityków" nie interesuje.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 01 Lip, 2006 15:28   

Od poniedziałku rozpoczyna się ostra, jak mi powiedzieli -bardzo ostra kontrola finansowa w PZPN. Będzie to ponoć kontrola z gatunku tych "upierdliwych", gdzie nie wybronisz się jakimś zaksięgowanym świstkiem.
Mogę się założyć o "czapkę śliwek", że Gazwybuch natychmiast wysmaży przedruk "z prasy światowej", jako naszym klubom grozi degradacja i w ogóle nie będą zapraszane na żadne europejsowskie podwórka z dwómia bramkómia.
I jak to ładnie współgra z eliminacja niektórych "dopalaczy" na rozpoczętym Tour de France.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 01 Lip, 2006 15:28   

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Śro 26 Lip, 2006 15:58   

Dzisiaj kilku kolejnych działaczy trafiło za kratki. Do prokuratury zgłasza sie coraz więcej przestraszonych sędziów i "śpiewa" chcąc własną dupę obronić.
Dodając do tego początkową fazę wyswietlania afery biletowej na mundial, o czym już dawno pisalem, to kroi się iście leninowska rewolucja w PZPN. Bardzo ciekawym przyczynkiem w tej całej awanturze jest obwołanie przed kilkoma dniami przez Gazwybuch i pokrewne szmatławce Bońka jako komisarza w PZPN. Facet umoczony w afery po pachy. Wiadomo o co szło. Aby "naszym" zbyt dużej krzywdy nie zrobić.
Uff, lato upalne, ale ciekawe.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006 11:41   

Wczoraj na TVN 24 odbyła się rozmowa prowadzącego red. (zapomniałem nazwiska- zresztą w TVN 24 to jest zupełnie obojętne) z min. Lipcem, oraz prezesami od piłki - Listkiewiczem i Ruskiem. Lipiec okazał się sportowcem dbającym o fair play. Dwaj pozostali - to kompletnie skorumpowani pseudodziałacze, dbający jedynie o to, aby "kasa dopływała". Min. Lipiec wszelkie wątpliwości co do wyrzucenia naszych zespołów i reprezentacji z wszelkich europejskich i światowych rozgrywek skwitował bardzo krótko:
1. Sprawa zaczęła się półtora roku temu. Do wczoraj PZPN chowało głowę w piasek, udając, iz "sprawy nie ma".
2. Ewentualne wprowadzenie "kuratora" do PZPN jest ograniczone czasowo - 3 miesiące - po czym odbywają sie wybory w pełni demokratyczne, ale z pełną jawnościa wyników prac prokuratury i kuratora.
3. W ciągu 2 tygodni min Lipiec odbędzie osobistą rozmowę z prezesem FIFA Blatterem, aby mu udowodnić, że chodzi o korupcję, a nie o ingerencję władz państwowych w "niezależny" związek piłkarski.
4. Pan Rusko zapowiedział, iż kuratorem nie będzie, bo "leży mu na sercu" dobro polskiej piłki.
Moja konkluzja, jako byłego sędziego piłkarskiego.
Wątpię, czy da sie to wszystko do końca uzdrowić.
Ale kilkunastu sędziów i działaczy będzie "Kiblować". I to być może będzie wstrząsem i otrzeźwieniem dla tych co dalej chcą latać po boisku z gwizdkiem.
Pana Rusko znam z Wrocławia, gdy prezesował Atlasowi na żużlu. (związany z G.Schetyną). Bardzo sprawny mededżer. Widocznie od dawna utopiny w przekręty finansowe, skoro kuratorem PZPN-u nie chce być.
A na koniec już na zupełnie wyższym szczeblu.
Tytuł z dzisiejszego Dziennika:
Premiership - pralnia pieniędzy dla miliarderów
I takie moje na koniec zdziwienie odnośnie wszelkich "liberałów" na tym forum. Nikogo to z Was nie zaiteresowało? Tylko ja jedynie sam mam się w tym temacie produkować. No jak trzeba to będę.
Howq

bateria helska 
NaczDyrDUPS
Yogibabu w trakcie leżakowania

Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006 11:48   

Gdy zapytano Putina, po co Abramowiczowi Chelsea, jak myślisz, co odpowiedział?

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006 13:31   

Oni ci, znaczy miliarderzy, jakoś dziwnie nasze kluby omijają. I znowu to wina kaczorów. No i tego Lipca.:shock:

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2006 14:59   

Jak doniosła dzisiejsza prasa LIS-tkiewicz chowa ogon pod siebie i łkając nad zagrożeniem jego rodzinnej lisiej norki, chce gdzieś miękko wylądować. Aby odcisków palców nie pozostawić i siniaków nie mieć.
Szef sędziów z Wielkopolski nawiał już do USA i ani zamiaru nie ma pojawić się pomiędzy Bugiem-Narwią a Odrą - Nysą.
Miała być "jedna czarna owca w stadzie". A zdaje się, że będzie bardzo duży problem ze znaleziem TEJ JEDNEJ BIAŁEJ.
Tym bardziej, iz nomen omen szef FIFA to Blatter.
Pytałem kiedyś was co to nazwisko znaczy. Jak je na j.polski przetłumaczyć. Ponieważ odpowiedzi nie było, więc wyjaśniam:
OSPA, OPRYSZCZKA zaraźliwa.
Ryba psuje się od głowy.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Czw 05 Paź, 2006 18:03   

No to znowu ja na nowo, "upierdliwy" w tym temacie. Raz się tylko Bateria odezwała, a pozostali? Nie chcę mieć monopolu na temat. Zapewne uważacie wielce szanowni i godni wszelkiej chwalby formumowicze, iż jest to temat z gatunku "planktonu medialnego". Może i macie rację.
Ale wiecie wielce szanowni forumowicze ile przez sport przepływa brudnej kasy. Pomyślcie tylko. Takie zadanie dla ucznia pierwszej klasy:
Utrzymanie klubu w ciągu roku kosztuje 30.000.000 zł.
Wpływy z grania na własnym boisku (liczone bardzo optymistycznie):
16 spotkań x średnio 5.000 widzów x średnio 50 zł za bilet
Daje to 4.000.000 zł.
Skąd weźmiemy pozostałe 26.000.000 zł. Zapewne krasnoludki doniosą.
I to by było na tyle. Jak mawiał klasyk.

Wojtek K 
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pią 06 Paź, 2006 12:32   

Półkownik napisał/a:
Ale wiecie wielce szanowni forumowicze ile przez sport przepływa brudnej kasy. Pomyślcie tylko. Takie zadanie dla ucznia pierwszej klasy:
Daje to 4.000.000 zł.

Ale doplywa tej kasy jeszcze troche od sponsorow, z totalizatora sportowego i z przekazow telewizyjnych...

emel61 
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pią 06 Paź, 2006 12:41   

Wojtek K napisał/a:
Półkownik napisał/a:
Daje to 4.000.000 zł.

Ale doplywa tej kasy jeszcze troche od sponsorow, z totalizatora sportowego i z przekazow telewizyjnych...

Być może w słowach @Półkownika jest sporo racji.
Zastanawiające może byc to, że ludzie "spełnieni" w biznesie( vide Abramowicz, Cupiał, Drzymała, onegdaj niesławny Niemyjski z Halexu i Stomil Olsztyn) staja sie właścicielami klubów sportowych, które to przynajmniej w Polsce przynosza więcej zgryzoty właścicielowi niż zysku.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 06 Paź, 2006 13:01   

emel61 napisał/a:

Być może w słowach @Półkownika jest sporo racji.
Zastanawiające może byc to, że ludzie "spełnieni" w biznesie( vide Abramowicz, Cupiał, Drzymała, onegdaj niesławny Niemyjski z Halexu i Stomil Olsztyn) staja sie właścicielami klubów sportowych, które to przynajmniej w Polsce przynosza więcej zgryzoty właścicielowi niż zysku.

Wytłumacz mi proszę, co rozumiesz pod wyrażeniem "spełnieni w biznesie" Wedle mnie, to tacy, co już więcej forsy nie mogą wyprać w legalny sposób.
Wojtku, a ile klub dostaje od "sposorów" - przeciez to też brudna kasa. Za reklamy to jeszcze, jeszcze. No a transmisje telewizyjne, to już calkiem o kant d...y potłuc. Przynajmniej w Polsce. Bo ja o Polskich klubach piszę, a nie o klubie Dortmundzie, czy też w Kolonii. Chociaż i tam.... No ale przynajmniej te 20.000 karnetów na sezon sprzedają.

emel61 
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pią 06 Paź, 2006 13:17   

Półkownik napisał/a:

Wytłumacz mi proszę, co rozumiesz pod wyrażeniem "spełnieni w biznesie" Wedle mnie, to tacy, co już więcej forsy nie mogą wyprać w legalny sposób.j

Mości @Półkowniku ja napisałem: "spełnieni" w biznesie. Przez to rozumiem dokładnie to, co zawarłeś w swoim zdaniu.

Odpowiedz do tematu