IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hegemon
Czw 07 Sty, 2010 15:41
SEJM CIENI
Autor Wiadomość
KrzysztofP 
członek zarządu koła


Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 396
Skąd: Festung Europa
Wysłany: Pią 13 Lut, 2004 18:57   

Ja się obawiam, że lewizna moze za parę miesięcy zmienić szyld, postawić w pierwszym szeregu jakieś pare SLDowskich marionetek z Ordynackiej, którzy odetną się od "liberalnych odchyleń" i potępią błędy i wypaczenia poprzedniej epoki. Jak jeszcze porusza typowe lewackie hasla o pazernym klerze, aborcji i wznieca "publiczna debate" o potrzebie legalizacji zwiazkow homoseksualnych (w czym oczywiscie poprze ich 90% mediów) moga w duzym stopniu odzyskac swoje straty...
 
 
 
Emigrant
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 1731
Wysłany: Nie 15 Lut, 2004 19:37   

Ja boję się nie tyle tego, jakie hasła towarzysze będą wykrzykiwać, ale bardziej tego, co mogą jeszcze zarządzić/uchwalić. Co prawda aborcja raczej nie przejdzie (prezydent zapowiedział weto), związków homoseksualnych nie da się przepchnąć nawet przez Sejm (zresztą takie rzeczy słabo się u nas sprzedają, więc chyba dadzą sobie z tym spokój). Ale podatki ciągle rosną, ograniczanie wydatków idzie jakoś opornie, zbliżają się wybory i wzrośnie zapotrzebowanie na kiełbasę wyborczą...
 
 
KrzysztofP 
członek zarządu koła


Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 396
Skąd: Festung Europa
Wysłany: Nie 15 Lut, 2004 20:21   

Dokładnie, a wszystkie te tematy są idealne, aby odwrócić uwagę publiki od spraw obecnie najważniejszych...
Poza tym ciekawe są różnice w poparciu Samoobrony w ostatnich sondażach. Ten ostatni autorstwa OBOP, jakby był na zamówienie tych sympatyzujących z lewizną publicystów, którzy ciągle, do znudzenia powtarzają: "SLD jest złe, ma swoje wady, ale nie ma dla SLD żadnej alternatywy. Jak nie SLD, to co? Samoobrona?" Teraz Lepper zaczyna się stawac rzeczywistym straszakiem, kwestia tylko czy prawdziwym, czy tylko takim na pokaz?
 
 
 
Gruby
UWAGA - KOMUNISTA !!!

Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 479
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lut, 2004 10:45   

KrzysztofP napisał/a:
Ja się obawiam, że lewizna moze za parę miesięcy zmienić szyld, postawić w pierwszym szeregu jakieś pare SLDowskich marionetek z Ordynackiej, którzy odetną się od "liberalnych odchyleń" i potępią błędy i wypaczenia poprzedniej epoki. Jak jeszcze porusza typowe lewackie hasla o pazernym klerze, aborcji i wznieca "publiczna debate" o potrzebie legalizacji zwiazkow homoseksualnych (w czym oczywiscie poprze ich 90% mediów) moga w duzym stopniu odzyskac swoje straty...Jakoś nie zauważyłeś, że co najmniej od roku 99% mediów - nie wyłączając TP S.A. - bije w SLD jak w kaczy kuper?

Sądzisz że to się raptem odmieni :?:
_________________
Gruby
 
 
www.rp.pl
Gość
Wysłany: Pon 16 Lut, 2004 13:33   

'Rzeczpospolita' - 16.02.04 Nr 39
Sondaż "Rzeczpospolitej" W wyborach do Parlamentu Europejskiego Platforma zdobyłaby prawie dwa razy więcej mandatów niż koalicja SLD - UP

Strasburg dla prawicy

Nawet obecność na listach SLD - UP polityków związanych z Aleksandrem Kwaśniewskim i Stowarzyszeniem "Ordynacka" nie pomogłoby liście lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sondaż "Rzeczpospolitej" pokazuje, że w głosowaniu do europarlamentu na niemal 30 procent głosów może liczyć Platforma Obywatelska, tylko na nieco ponad 10 - Samoobrona.

Od kilku tygodni politycy wszystkich ugrupowań zastanawiają się, czy tworzyć przedwyborcze sojusze, czy startować samodzielnie do Parlamentu Europejskiego. Wiadomo już, że nie będzie listy prezydenta, ale kilku związanych z nim polityków - m.in. minister Marek Siwiec - wystartuje najprawdopodobniej z list SLD - UP. Także Stowarzyszenie "Ordynacka" będzie miało swoich kandydatów w tym komitecie.
Ostatecznie z koalicji z PSL zrezygnowało PiS, samodzielnie wystartują też PO i Samoobrona. Trwają rozmowy na temat utworzenia komitetu, związanego z Fundacją Schumana i niektórymi politykami Unii Wolności. Na tej liście widziałby się inny współpracownik Aleksandra Kwaśniewskiego - Waldemar Dubaniowski.
Samoobrona gorzej niż do Sejmu
"Rz" spytała o poparcie dla komitetów w dwóch wariantach: pierwszym - zbliżonym do układu parlamentarnego, w którym partie startują samodzielnie; drugim - zakładając prawdopodobne koalicje i sojusze.
W pierwszym przypadku na największą liczbę głosów - 29 proc. - może liczyć PO. Na drugim - z 14 proc. poparcia - jest PiS. Dopiero trzecie miejsce - z 13 punktami - zajmuje rządząca koalicja. Szansę na podział "europejskiego tortu" mogłyby jeszcze mieć Samoobrona z 11 proc. (to wynik o 6 punktów gorszy od poparcia w wyborach krajowych), Liga Polskich Rodzin (10 proc.) oraz balansujące na granicy progu PSL (5 proc.).
Tuż pod progiem z 4 proc. znalazła się Unia Wolności.
W tym przypadku najwięcej mandatów - 19 - dostałaby PO. Po 9 europarlamentarzystów miałyby SLD-UP i PiS, po 7 - LPR i Samoobrona, PSL - 3.
Prezydent nie pomoże SLD
Ciekawie sytuacja przedstawia się w drugim wariancie. Wynik PO nie ulega zmianie. Za to koalicja SLD - UP wraz ze Stowarzyszeniem "Ordynacka" i osobami popieranymi przez prezydenta może liczyć na 15 proc. głosów, czyli tylko o dwa punkty więcej niż w wariancie pierwszym. Niedawno politycy PiS oświadczyli, że nie wystartują razem z PSL, bo z badań przez nich przeprowadzonych wynika, że elektoraty tych dwóch partii się nie sumują. Rzeczywiście - hipotetyczna koalicja PiS - PSL mogłaby liczyć na 14 proc., czyli tyle, ile PiS samodzielnie. Nieco lepiej niż w pierwszym wariancie wypada LPR i Samoobrona (po 12 proc.). Tylko 3 proc. dostałby komitet związany z Fundacją Schumana i Unią Wolności, co oznacza, że nie uzyskałby ani jednego mandatu.
W tym wariancie PO miałaby tyle samo mandatów - 19. Obecność Stowarzyszenia "Ordynacka" i ludzi prezydenta przysporzyłaby lewicy tylko jeden dodatkowy mandat. Hipotetyczna koalicja PSL - PiS miałaby tyle samo mandatów, ile PiS samodzielnie - 9. LPR i Samoobrona mogłyby w wariancie koalicyjnym liczyć na 1 mandat więcej.
W obu notowaniach mniejsze ugrupowania prawicowe - SKL i Ruch Społeczny - dostają nie więcej niż 2 proc. niezależnie od tego, czy wystartowałyby w koalicji, czy samodzielnie. W badaniu nie został jeszcze uwzględniony powołany kilka dni temu komitet Macieja Płażyńskiego.
Grozi niska frekwencja
Ilu Polaków weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Tylko 29 proc. odpowiada "zdecydowanie tak", 27 - "raczej tak", 14 - "raczej nie". Jedna piąta do wyborów nie pójdzie na pewno, a 10 proc. jeszcze nie wie. Socjologowie uważają, że taki wyniki oznacza 30 - 35-proc. frekwencję, a więc bardzo niską.
Filip Gawryś

/Sondaż "Rzeczpospolitej" przeprowadziła Pracownia Badań Społecznych 7 i 8 lutego na 1022-osobowej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków./
 
 
Gruby
UWAGA - KOMUNISTA !!!

Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 479
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lut, 2004 18:18   

IPSOS
Preferencje partyjne w lutym
16 lutego 2004Gdyby wybory do Sejmu odbywały się na początku lutego, najlepszy wynik uzyskałaby Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 30 proc. potencjalnych wyborców. W porównaniu z poprzednim pomiarem jest to wzrost o 7 punktów procentowych. W ostatnim miesiącu kolejne punkty straciła natomiast koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy. Chęć głosowania na SLD-UP deklaruje obecnie 19 proc. osób. Luty przyniósł również istotny spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości (12 proc.). Nieznacznie pogorszyły się również notowania Samoobrony (14 proc.). Chęć głosowania na Ligę Polskich Rodzin deklaruje 12 proc. potencjalnych wyborców.
Pozostałe ugrupowania uzyskały mniej niż 5 proc. poparcia.
W lutym chęć głosowania w wyborach deklarowało 52 proc. potencjalnych wyborców, 3 proc. osób nie miało pewności, czy weźmie udział w wyborach, zaś 44 proc. - stwierdziło, że nie weźmie w nich udziału. Spośród osób, które nie wykluczają swojego udziału w wyborach blisko jedna trzecia (30 proc.) nie potrafiła wskazać ugrupowania, na które zagłosowałaby w wyborach.


Ostatnie badanie przeprowadzono między 4 a 10 lutego 2004 na ogólnopolskiej reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie. Liczba dorosłych osób w próbie wynosi 960. Dla analogicznej próby losowej statystyczny błąd oszacowań dla tej liczebności pozostaje nie większy niż (+/-) 3,2% na poziomie ufności 0,95.


VIDE: http://www.demoskop.com.pl/3_5_042.html

Coraz wyraźniej kształtuje się koalicja PO - SLD-UP, czyż nie :?:

No chyba, że spełni sie to o czym dzisiaj mówił Piskorski i za kilka miesięcy PO zdobędzie poparcie na poziomie 50% :wink: :wink: :wink:
_________________
Gruby
 
 
KrzysztofP 
członek zarządu koła


Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 396
Skąd: Festung Europa
Wysłany: Pon 16 Lut, 2004 18:30   

Cytat:
Jakoś nie zauważyłeś, że co najmniej od roku 99% mediów - nie wyłączając TP S.A. - bije w SLD jak w kaczy kuper?


Czytaj dokładniej, nie o to mi chodziło. Co nie zmienia faktu, ze sie nie z Tobą nie zgadzam. TVP jest bardzo pozytywnie nastawiona do lewizny. A GW, nie mowiac juz o jednoznacznie czerwonych czasopism i gazet? To, ze pisali o przekretach Millera i kolegow, nie zmienia faktu, ze rownoczesnie twierdzili, ze "nie ma alternatywy dla SLD, no bo jak nie Miller, to kto? Lepper?". To tez jest popieranie SLD.
A jakby zaczela sie dyskusja o homoseksualistach czy aborcji, to bylby to headline w kazdej gazecie i w wiekszosci stacji TV.


Cytat:
Coraz wyraźniej kształtuje się koalicja PO - SLD-UP, czyż nie


Jezeli tak bedzie, to od razu zapisuje się do frakcji obywateli RP, którzy "polityką się nie interesują" i na wybory nie chodzą.
 
 
 
Szybszy 
członek władz wojewódzkich


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2003
Posty: 2805
Skąd: wierzby, pola, ruczaj płynie
Wysłany: Pon 16 Lut, 2004 18:47   

Wyborcza złapała drugi oddech i znowu pokazuje, że "nie jest jej wszystko jedno" i próbują sypać piach w szprychy POPiSu, który i tak powstanie.

Ale że na tym forum ludzie to łykają (oprócz Grubego) :?: :roll:
 
 
KrzysztofP 
członek zarządu koła


Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 396
Skąd: Festung Europa
Wysłany: Pon 16 Lut, 2004 18:57   

Cytat:
Ale że na tym forum ludzie to łykają (oprócz Grubego)

Tzn. którzy? Mnie masz na myśli? Zdziwiłbyś się, gdyby po wyborach PO powiedziała, że "aby skonstruować skuteczny rząd, konieczna jest koalicja z SLD (no moze bedzie sie inaczej nazywac). Nie chcemy, ale musimy to zrobić dla Polski"?
Ja byłbym rozczarowany, ale tak bardzo to bym się nie zdziwił.
 
 
 
Emigrant
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 1731
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 00:01   

Gruby napisał/a:
Coraz wyraźniej kształtuje się koalicja PO - SLD-UP, czyż nie :?:


Nie zauważyłem, żeby coś takiego się "kształtowało". PO ma świetne notowania, bo jest postrzegana jako najlepsza ALTERNATYWA dla SLD, a nie jako ich koalicjant.

Oczywiście SLD bardzo by chciało takiej koalicji, zeby zachować chociaż część swoich wpływów...
 
 
KrzysztofP 
członek zarządu koła


Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 396
Skąd: Festung Europa
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 00:17   

Emigrant napisał/a:
Nie zauważyłem, żeby coś takiego się "kształtowało". PO ma świetne notowania, bo jest postrzegana jako najlepsza ALTERNATYWA dla SLD, a nie jako ich koalicjant.


Jasne. Zobaczymy tylko, jak się bedą Kaczory dogadywały z PO. To, co obecnie robi Platforma (a raczej nie robi) po początkowych groźnych zapowiedziach Rokity i Tuska, nie rokuje najlepiej. A Kaczory dość wojownicze są ostatnio. Może to na pokaz, a zakulisowo już rozdzielają ministerstwa? :mrgreen:


Ziemkiewicz w ostatniej GP napisał/a:

Taniec z figurami
Rafał A. Ziemkiewicz ziemkiew@hub.wp-sa.pl


Zima mija, śnieg topnieje i wyłażą spod niego stare brudy. W polityce podobnie. Póki trwała miażdżąca sondażowa przewaga SLD, opozycja ograniczała się do zgodnych postękiwań. Ledwie pojawia się perspektywa powrotu do władzy, rusza znowu chocholi taniec. Ze wszystkimi figurami przećwiczonymi w niezliczonych koalicjach i konwentach, w których przez 12 ostatnich lat integrowała się polska centroprawica.


Figura pierwsza: bronimy swoich. Platforma Obywatelska sięgnęła w sondażach 30 proc., zdaniem komentatorów, głównie dzięki działalności Jana Marii Władysława (zaczynam się już w tym gubić) Rokity w komisji rywinowej. Jest to kapitał dość chwiejny i można go przegrać w kilka tygodni, jeśli JMWR zamierza nadal pokazywać, że - tak samo jak Millerowi - bliższy mu aparat niż wyborcy. Układ warszawski jest starszy niż Platforma, urodziła go jeszcze nieboszczka UD, dziedziczyły KLD i UW, a jeśli Platformę diabli wezmą, pójdzie choćby do Samoobrony. Jego sprawki są znane od dawna, a znalezienie dokumentów z podpisami konkretnych osób i wskazanie, kto na przekrętach zyskał i ile, jest już w zasięgu ręki. Nie wystarczy wyrzucenie z partii nikomu nie znanej pani z piątego szeregu i powtarzanie mantry wszystkich aferzystów III RP, iż trwa polityczna nagonka, motywowana frustracją i zawiścią. Jeśli szef PO usiłuje zbyć dziennikarzy, że to lokalna afera (a Starachowice były ogólnopolskie), to nie wychodzi na głupka - wychodzi na kogoś gorszego. Jeśli drugi z szefów partii plecie, że on jest z prowicji i co się dzieje w Warszawie, wiedzieć nie musi, to wszystko jest w porządku, pod warunkiem, że jego nazwisko zostanie z rankingów prezydenckich przeniesione do rankingu kandydatów na burmistrza Kościerzyny.
Figura druga: nie jesteście dość nieprzejednani. Z jakiegoś powodu, wbrew wszelkim wynikom badań i wyborów, polska prawica uważa, że społeczeństwo składa się z radykałów i premiuje tego, kto najgłośniej przeciwstawia się w czambuł wszystkiemu. W istocie jest odwrotnie: przeciętny Polak lubi ciepłe kluchy, nie znosi, kiedy politycy się kłócą, chciałby, żeby wszyscy żyli w zgodzie, jeśli już nie władza z opozycją, to przynajmniej potencjalni koalicjanci. Nie dociera to nijak do prawicowych mózgów, króluje w nich zasada: najważniejsza jest wyrazistość (chętnie nazywana "wiarygodnością"). Wyrazistość vel wiarygodność polega na tym, żeby na każdym kroku podkreślać tę kwestię, w której się idzie dalej od potencjalnych koalicjantów i żądać od nich, czyniąc z tego warunek współpracy, żeby się ugięli i doszlusowali. Dla przykładu - LPR z nikim nie będzie rozmawiać, dopóki nie założy on wora pokutnego i nie przeprosi na klęczkach, że dotąd nie był wystarczająco nieprzejednanym wrogiem Unii Europejskiej (z jakiegoś powodu LPR nie żąda przeprosin od Papieża, może to niedopatrzenie - zwracam uwagę). Jarosław Kaczyński uznał ostatnio za probierz prawicowości pryncypialny sprzeciw wobec planu oszczędności budżetowych Hausnera i na poszturchiwania LPR odpowiedział zarzutem, że tamci "rozważają poparcie" dla owego planu, co samo w sobie uważa za zbrodnię. Szereg poważnych ludzi znających sytuację polskiego budżetu i wiedzących, jakie wrażenie na rynkach finansowych zrobi odrzucenie planu Hausnera, jeśli dotąd wahało się, że może jednak polska prawica troszkę zmądrzała, to już się nie waha.
Figura trzecia: konkurs cudotwórców. Po Kołodce i Lepperze trudno, co prawda, wymyślać nowe cuda, ale można przynajmniej powtarzać stare. Wspomniany już Kaczyński przypomniał sobie w telewizji o rezerwie rewaluacyjnej NBP, Giertych przygotował projekt specjalnego "podatku solidarnościowego" od banków (co nie przeszkadza mu obiecywać polskim przedsiębiorcom tanich i dostępnych kredytów - gratulacje), nawet Rokita kupił lepperowską retorykę, że plan Hausnera "uderza w najbiedniejszych".
Figura czwarta: swoje chłopaki z PSL. W sytuacji, gdy SLD jest wrogiem z tradycji, a reszta prawicy - wrogiem faktycznym, pożądanym sojusznikiem nieodmiennie staje się PSL. Oni czegoś nie są komunistami, od nich nie wymaga się szacunku dla pryncypiów, nie przeszkadza prawicy, że PSL gotowe jest za stołki zrobić wszystko i każdemu. PSL w sondażach ledwie wchodzi do sejmu, ale łaszenie się do zielonego trupa trwa.
Dość wyliczania następnych figur, nasi chłopcy dobrze je znają. Zapomnieli chyba tylko o jednym - że figurą, która zawsze ten ich taniec kończy, jest zbiorowe i bolesne klapnięcie na dupę.
 
 
 
los 
Banita


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2003
Posty: 16893
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 08:27   

Kaczory postępują racjonalnie. PO wyjechało nie na swoich hasłach typu "podatek liniowy", "zminiejszyć Sejm", "łatwiej wywalać pracowników" tylko na podkradzionych z PiS "ukarać złodziei", "Nicea albo śmierć". Nie można o to mieć pretensji, w polityce kradzież haseł to normalka, jakby je jeszcze realizowali...
Ale jak się zajęło przyczółek to trzeba go umieć obronić. Z postaciami typu Oblech ciężko krzyczeć "Nicea albo śmierć" a typu Pickorz ścigać aferzystów. PO nie ma w zasadzie dobrego posunięcia: wywalić Pickorza, wyjdzie, że się słuchają PiS, nie wywalić - złodziei tępią tylko cudzych. Dla PiS jest to bezpieczna strategia: elektorat z PO może teraz przejść tylko do PiS.
 
 
US Observer
Gość
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 10:02   

Abandon all hope "Pisiaki" :lol:
 
 
Gruby
UWAGA - KOMUNISTA !!!

Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 479
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 10:59   

[quote="los"]Kaczory postępują racjonalnie. PO wyjechało nie na swoich hasłach typu "podatek liniowy", "zminiejszyć Sejm", "łatwiej wywalać pracowników" tylko na podkradzionych z PiS "ukarać złodziei", "Nicea albo śmierć". Nie można o to mieć pretensji, w polityce kradzież haseł to normalka, jakby je jeszcze realizowali...
Ale jak się zajęło przyczółek to trzeba go umieć obronić. Z postaciami typu Oblech ciężko krzyczeć "Nicea albo śmierć" a typu Pickorz ścigać aferzystów. PO nie ma w zasadzie dobrego posunięcia: wywalić Pickorza, wyjdzie, że się słuchają PiS, nie wywalić - złodziei tępią tylko cudzych. Dla PiS jest to bezpieczna strategia: elektorat z PO może teraz przejść tylko do PiS.[/quote]


Nie moje zmartwienie, ale cusik mnie sie zdaje, że od kilku miesięcy jest zupełnie odwrotnie :!:
To elektorat PiS przechodzi do PO i do LPR chyba tyż :wink: :wink: :wink:
_________________
Gruby
 
 
Gruby
UWAGA - KOMUNISTA !!!

Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 479
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 16:54   

PROGNOZA PODZIAŁU MANDATÓW SEJMOWYCH
STYCZEŃ 2004

NA PODSTAWIE ŚREDNIEJ Z SONDAŻY CBOS, OBOP, OBW/PGB, PBS

(kolejno: partia - poparcie w wyborach - liczba mandatów)PO - 27,30% - 150
SLD-UP - 18,50% - 105
SRP - 15,00% - 77
PIS - 11,50% - 51
LPR - 10,30% - 49
PSL - 6,80% - 26
MN - 0,30% - 2

VIDE: http://www.obw.com.pl/
_________________
Gruby
 
 
Super-MOr
Gość
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 18:34   WIęcej optymismu, marudy!

Gdyby kilka miesięcy temu ktoś stwierdził, że już niedługo PiS będzie miał tyle, co SLD ( albo odwrotnie ;) , Miller przestanie być szefem SLD, a Kwiatkowski wyleci z telewizji, by zrobić miejsce centro-prawicowcowi, to wszyscy szanowni forumowicze zabiliby takiego 'niepoprawnego optymistę' śmiechem. A stało się.
Cóż, jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej! 8)
Pozdrowienia
 
 
100
sympatyk

Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 4
Wysłany: Wto 17 Lut, 2004 20:31   

Średnia za luty na podstawie 6 badań (PBS, CBOS, OBOP, Ipsos, PGB, Pentor):

PO - 29,66%
Samoobrona - 17,83%
SLD - 14,83%
PiS - 11,5%
LPR - 10,6%
PSL - 5,5%
 
 
Gruby
UWAGA - KOMUNISTA !!!

Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 479
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Lut, 2004 10:21   
Tako rzecze PENTOR :wink:ostania aktualizacja: wtorek, 17 lutego 2004 godz. 21:40

Pentor: Platforma prowadzi w sondażu

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, najwięcej głosów zdobyła by Platforma Obywatelska – wynika z badań przeprowadzonych przez Pentor. Poparcie dla SLD-UP zadeklarowało 12 proc. Polaków. Spada także społeczne poparcie dla prezydenta i premiera.

Platforma Obywatelska uzyskałaby 30-procentowe poparcie wyborców. Drugie miejsce zajęłaby Samoobrona z 18-procentowym poparciem. Na 12-procentowy elektorat mogłaby liczyć koalicja rządowa SLD-UP oraz Prawo i Sprawiedliwość. Na Polskie Stronnictwo Ludowe i Ligę Polskich Rodzin oddałoby głos po 7 procent wyborców.

Luty jest piątym miesiącem, kiedy spada poparcie dla działań prezydenta. Aktualne badania wykazały, że 48 proc. Polaków ocenia pozytywnie sposób sprawowania funkcji przez prezydenta - 52 proc. Polaków ocenia go krytycznie.

Zadowolenie ze sposobu sprawowania władzy przez premiera wyraża niespełna 8 proc. Polaków, a niezadowolenie - 91 proc. Stopień społecznej aprobaty dla działań premiera jest obecnie najniższy od momentu objęcia przez niego teki szefa rządu - podkreśla Pentor.

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-8 luty 2004 r. na tysiącosobowej reprezentatywnej próbie Polaków.VIDE: http://www.wiadomosci.tvp.com.pl/
_________________
Gruby
 
 
Jędrzej 
zwykły członek partii

Dołączył: 09 Lut 2004
Posty: 118
Wysłany: Śro 18 Lut, 2004 12:20   

Zamień miejscami LSD z PiS.
 
 
 
Jędrzej 
zwykły członek partii

Dołączył: 09 Lut 2004
Posty: 118
Wysłany: Śro 10 Mar, 2004 11:03   

W końcu się doczekałem !!!!! czekałem do 18 luty 2004 !

Jędrzej napisał/a:
Zamień miejscami LSD z PiS.HURA LSD na 5 miejscu i ciągle spada.
PO, Sam, PiS, LPR, SLD !!!
 
 
 
www.rp.pl
Gość
Wysłany: Śro 10 Mar, 2004 19:07   

'Rzeczpospolita' - 10.03.04 Nr 59

Sondaż "Rzeczpospolitej" Platforma Obywatelska, SLD i PSL w dół, partia Leppera ostro w górę
Samoobrona atakuje


Pierwszy i to bardzo mocny punkt dla Andrzeja Leppera w pojedynku z Platformą Obywatelską. Samoobrona zyskuje 7 punktów i depcze po piętach partii Tuska i Rokity.
To nie koniec niespodzianek - już tylko co dziesiąty Polak chce głosować na SLD - UP, a do Sejmu nie weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe.
Najnowszy sondaż "Rzeczpospolitej" potwierdza to, o czym socjologowie mówią od dwóch miesięcy - polaryzację sceny politycznej na dwa obozy, skupione wokół Platformy Obywatelskiej i Samoobrony. W minioną sobotę szef Klubu PO Jan Rokita zapowiedział, że Platforma wyrusza na wojnę z Samoobroną. Andrzej Lepper rękawicę podniósł. Pierwsze starcie kończy się jego sukcesem - Samoobrona, w porównaniu z lutym, poprawiła swój wynik aż o 7 punktów, chce na nią dziś głosować aż 24 proc. głosów Polaków.
Choć Platforma jest ciągle na pierwszym miejscu, to w porównaniu z zeszłym miesiącem straciła 2 punkty i cieszy się poparciem 26 proc. Polaków.
Na łeb na szyję spadają notowania koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy. Nasz sondaż został przeprowadzony w sobotę i niedzielę, czyli w trakcie i po konwencji SLD, na której nowym szefem partii został Krzysztof Janik. Na razie nadzieje polityków lewicy na zahamowanie spadku notowań wydają się płonne.
Poparcie dla lewicy spadło o 3 punkty, na SLD - UP chce głosować zaledwie 10 proc. Polaków, najmniej w historii i aż pięciokrotnie mniej niż w wyborczym wrześniu 2001 roku, biorąc pod uwagę ówczesne sondaże, nie realny wynik. To tylko dwa punkty więcej niż wynosi próg wyborczy wyznaczony koalicji, by dostała się do Sejmu.
Lewicę pierwszy raz wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość. Partia braci Kaczyńskich jest jedyną, której notowania nie zmieniły się w ciągu ostatniego miesiąca. PiS może liczyć na 13 proc. głosów.
Tyle samo Polaków co na koalicję SLD - UP chce głosować na Ligę Polskich Rodzin. 10-procentowe poparcie w marcu to jednak o trzy punkty mniej niż miesiąc temu.
Gdyby wybory odbyły się w ostatni weekend, do Sejmu nie weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe. Na ludowców chce głosować jedynie 4 proc. z nas. Taki wynik stawia w bardzo niekorzystnej sytuacji ubiegającego się o ponowny wybór na prezesa partii Jarosława Kalinowskiego, przed zbliżającym się zjazdem PSL.
Takie samo poparcie jak PSL odnotowuje Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. Nieco ponad 3 proc. zdobywa Unia Wolności.
Filip Gawryś
/Sondaż "Rzeczpospolitej" został przeprowadzony 6 i 7 marca na 1027-osobowej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków/
 
 
Gruby
UWAGA - KOMUNISTA !!!

Dołączył: 23 Maj 2003
Posty: 479
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Mar, 2004 09:58   

2004-03-10 17:14]
CBOS: Platforma przed Samoobroną i SLD

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na przełomie lutego i marca, wygrałaby Platforma Obywatelska - 29 proc. (bez zmian w porównaniu z lutym), przed Samoobroną - 23 proc. (w lutym 19 proc.), SLD - 11 proc. (w lutym 12 proc.) i PiS - 10 proc. (w lutym 9 proc.) - wynika z sondażu CBOS przesłanego PAP.
Dalej znalazłyby się LPR - 9 proc. (w lutym 11 proc.), PSL 7 proc. (bez zmian), UP - 3 proc. (bez zmian).

Autorzy sondażu zwracają uwagę, że aż 20 proc. ankietowanych nie wiedziało na kogo oddać swój głos.

Udział w wyborach zapowiedziało 53 proc. pytanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 27 lutego - 3 marca 2004 roku na reprezentatywnej, 1458-osobowej próbie dorosłych Polaków.

VIDE: http://dziennik.pap.com.pl/
_________________
Gruby
 
 
Jędrzej 
zwykły członek partii

Dołączył: 09 Lut 2004
Posty: 118
Wysłany: Czw 11 Mar, 2004 11:04   

SLD - 11 proc. (w lutym 12 proc.) - spada
PiS - 10 proc. ------------------------- rośnie

Autorzy sondażu zwracają uwagę, że aż 20 proc. ankietowanych nie wiedziało na kogo oddać swój głos
- to pewnie "mawaleni" albo wyborcy LSD
-----------------------
Mam nadzieję, że będzie to teka ministra zdrowia dla Łapińskiego,
MSW ( jeśli oleksy je opuści na rzecz szefowania SLD ) dla JagieŁŁy.
Piękna koalicja : SLD - UP - Mętownia !
-----------------------
Kto to napisał ?
 
 
 
Szybszy 
członek władz wojewódzkich


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2003
Posty: 2805
Skąd: wierzby, pola, ruczaj płynie
Wysłany: Pon 15 Mar, 2004 00:27   

Gruby napisał/a:

Sondaż przeprowadzono w dniach 27 lutego - 3 marca 2004 roku na reprezentatywnej, 1458-osobowej próbie dorosłych Polaków. [/color]
VIDE: http://dziennik.pap.com.pl/


OT: U nas na próbie 1,5 tysiąca, a w CNN trąbili niedawno o sondażu robionym na 500 osobach. :?
_________________
Aleksander Kwaśniewski 6.02.2013: "Istnienie alternatywy centrolewicowej jest w interesie obecnie rządzących, bo może ich uwolnić od zemsty pisowców"
 
 
Gość

Wysłany: Czw 18 Mar, 2004 10:53   

Demoskop marzec 2004:

PO 30%
Samoobrona 21%
PiS 15%
SLDup 11%
LPR 8%
PSL 7%
 
 
Szybszy 
członek władz wojewódzkich


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2003
Posty: 2805
Skąd: wierzby, pola, ruczaj płynie
Wysłany: Czw 18 Mar, 2004 12:40   

Anonymous napisał/a:
Demoskop marzec 2004:

PO 30%
Samoobrona 21%
PiS 15%
SLDup 11%
LPR 8%
PSL 7%


I tak jest mniej więcej we wszystkich sondażach. 45% poparcia x 1.1 (około - żeby zindeksować do 100%) plus premia większościowa to będzie powyżej 50% głosów Sejmie czy nie?
_________________
Aleksander Kwaśniewski 6.02.2013: "Istnienie alternatywy centrolewicowej jest w interesie obecnie rządzących, bo może ich uwolnić od zemsty pisowców"
 
 
Super-MOr
Gość
Wysłany: Czw 18 Mar, 2004 22:52   

TV przekazały dziś kolejne rekordy niepopularności Millera i jego rządu. Przyznam, że facet zaskakuje nawet mnie - to można być jeszcze mniej popularnym? :twisted:
 
 
www.rp.pl
Gość
Wysłany: Sob 20 Mar, 2004 21:13   

Platforma w dół, Samoobrona w górę
25 proc. dla PO, 24 proc. dla Samoobrony, 14 proc. dla koalicji SLD - UP. Sondaż Pentora to jedyne marcowe badanie preferencji partyjnych, w którym lewica, zamiast tracić, minimalnie odzyskuje wyborców. W porównaniu z lutym Platforma straciła 5 punktów, a Samoobrona zyskała 6. SLD - UP odrobiła 2 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze PiS z 13 proc. (+1), LPR z 9 (+2) oraz PSL (-2). Sondaż z 7 i 8 marca, 1000-osobowa, reprezentatywna próba Polaków.
 
 
100
sympatyk

Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 4
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2004 07:42   

http://www.rzeczpospolita.../kraj_a_13.html

a będzie jeszce fajniej
 
 
Otis Tarda 
Beczkowóz

Dołączył: 30 Cze 2003
Posty: 361
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2004 08:49   

Jak to powiedział wczoraj RAZ w Pulsie: Na szczęscie Polscy generałowie uczą się w Iraku administrować krajem :D
Ostatnio zmieniony przez Otis Tarda Czw 08 Kwi, 2004 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12