IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rowery
Autor Wiadomość
Ignac
członek władz krajowych
na fot.: Tadeusz Reytan

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 11:38   

Kurde, a mie flak sflaczał po zimie. Eh, zmieniamy podforum

los 
Banita

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:04   

Rower chcialbym sobie kupic. Do jezdzenia po miescie zasadniczo ale w teren pofaldowany tez sie bym wybral. Hinty?

consumer 
sekretarz władz wojewódzkich

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:07   

Jakiś z elektrycznym napędem bym polecał. Człowiek się nie zmęczy, a wiatr rozwieje włos na potylicy.

los 
Banita

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:17   

Jednak nozny

consumer 

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:23   

Jest nożny, Kulega se wybiera stopnie wspomagania dla pedała.

W konwencjonalnem stylu, to może Kulega wybierze polskiego unibike`a z Bydgoszczy. Ja takowy mam i chociaż nie korzystam, jestem zadowolony. ;o) Pan ze sklepu polecał, a jestto maniek rowerowy. Dla Kulegi zastosowań najlepsza wersja lendkruzer lub trekink.

http://www.unibike.pl/land.html
Chciałem się pożegnać - więc się żegnam. Pozdrawiam przyjaciół; dziękuję im za wyrazy sympatii, pamięci... no i za czas spędzony w doborowym towarzystwie. Wszystkim pozostałym życzę miłych dni, a szczególnie spokojnych nocy.

Ignac
członek władz krajowych

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:27   

Popieram. Sam jeżdżę Unibikiem i gdyby nie to, że mie koło tylnie flaczeje, to bym nie miał zaszczerzeń. Se musze jakieś dętki pancerniejsze dokupić, czy cuś.

Co do poszczególnych rowerów, sze nie wypowiem. Pem tylko, że rama alu jest tak twarda, że bez dobrego amorka łapy bolą. Zalecam raczej stal, jako barziey sprężynującą.

Pilnować, ażeby bicykl miał duże koła, bagażnik, błotniki, lampeczki i dymano. Pilnować, ażeby pedałowie nie byli mientkimi plastikowymi ciotkami, tylko twardymi-metalowymi pedałami!!!

Rama męska lub damska, w zależności od preferencji.

Kiedyś mojem mottem było, że wszystko powyżej tysiaka za bicykl jest pieniądzem straconem. Ale nie wiem, jak inflancja pojszła.

consumer 

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:31   

Ignac, może Ci na zaworze popuszcza, tym w który się dmie pąpką. Niekoniecznie musi być dziura w kiszce.
Chciałem się pożegnać - więc się żegnam. Pozdrawiam przyjaciół; dziękuję im za wyrazy sympatii, pamięci... no i za czas spędzony w doborowym towarzystwie. Wszystkim pozostałym życzę miłych dni, a szczególnie spokojnych nocy.

Ignac
członek władz krajowych

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:36   

Wszystko to być może. Wogle mie zawory na starość popuszczajo, to może i w kiszce...

bateria helska 
NaczDyrDUPS
Yogibabu w trakcie leżakowania

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:39   

Gatunkowo to pasuje tzw. rower trekkingowy, no chyba że plany obejmują także jakieś górskie trasy albo piachy, to wtedy mtb.
Przekonałem się do hamulców tarczowych - pewniejsza kontrola i dozowanie.
Jeżeli zamiast sztywnego widelca ma być amortyzator, to tenże powinien mieć blokadę skoku, żeby nie "napompować się" zbytecznie w czasie podjazdów na asfalcie. Ja po terenie innym niż polne drogi czy leśne alejki nie jeżdżę, ale maksymalnie utwardzony amortyzator daje mi większą gwarancję przeżycia obręczy np. przy przeskakiwaniu przez krawężniki.
Rzecz bardzo ważna - właściwy dobór ramy oraz możliwość ustawienia kierownicy na jak najwięcej sposobów, inaczej przy dłuższych trasach coś może niepotrzebnie boleć.
Ludzie ostatnio chwalą Shimano Nexus, czyli biegi w piaście - rozwiązanie drogie, za to bezobsługowe. Ja mam tradycyjne Shimano Deore coś tam, działa bez zarzutu.

consumer 

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:42   

Rama i legurowany w pochyle kerownik to je podstawa. Ramę zazadniczo wybiera sze do wzrostu, ale legurowany w pochyle kerownik zezwala na miejsze lub większe pochylenie zezwłoka. To je dobre.

bateria helska 
NaczDyrDUPS
Yogibabu w trakcie leżakowania

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 13:01   

Trza się udać do sklepu (najlepiej nie w łykent) i domagać się jazd próbnych po uprzednim ustawieniu przez zdyscyplinowanego i kompetentnego pracownika siodełka oraz kierownicy. Warto wypróbować rozmaite rozwiązania (amor/sztywny widelec, biegi w piaście/zębatki, hamulce szczękowe/tarczowe).

tnega
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 14:32   

Nu. Ja o tych Unibajkach słyszałem same dobre słowa. Sam zaś zaposiadam kanadyjskiego Specjalajzta (ręcznie robionego na Tajwanie bodaj). Ale mniejsza o marki, popularne marki mają zbliżoną ofertę cenową i jakościową. Zasadniczo zgadzam się z opcją roweru uniwersalnego, czyli trekkingowego. Wygodnie się jeździ po duktach miejskich i podmiejskich, tudzież lasach.

Z drugiej strony do jazdy niewyczynowej nawet po lasach w sumie to i rower typu miejskiego (szerzej: klasyczny) wystarczy. Też bym se zwrócił uwagie na siodełko i nie odrzucał apriorycznie amorka na przedzie (ja sobie chwalę).

Mówio też ludzie, że najlepiej kupić rower w cenie odpowiadającej planowanej liczbie kilometrów do przejechania na rok. Przy przeliczniku 1 km=1 jednostka cenowa.

Edit: przypomnieli mnie koledzy, że muszę flaki podpompować.

consumer 

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 14:36   

Moriak napisał/a:
i nie odrzucał apriorycznie amorka na przedzie

Kulego, to nie jest wątek o męskich walorach pciowych.

tnega

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 14:42   

Każde jedno zdanie wypedziane powyżej tyczy się rowerowania, znaczy rekreacji z wykorzystaniem jednośladu.

niKT 
członek władz krajowych

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 15:16   

Dopra dopra, mondrale. W Tenkraju trochę inne są zasady. Jak kto chce jeździć po mieście, to rower terenowy, typu górski. A jak kto chce jeździć po tzw. łonie naturwy, to bałdzo płoszę, można se kupić rower miejski lub tzw. wycieczkowy typu trekking. Musi mieć hamulce, siodełko i przerzutki oraz parę tak takich jeszcze innych pomniejszych.

tnega

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 15:50   

niKT napisał/a:
Jak kto chce jeździć po mieście, to rower terenowy, typu górski.
Na stolicę treking styka.

filip
przewodniczący koła

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 16:42   

Żeneralnie, przed nabiciem bycykla dobrze jest zdefiniować swoje potrzeby. Następnie udać się do zufanego sklepu i przymierzyć się do paru modeli. 6 lat temu, po zastosowaniu tej procedury, nabiłem sobie cuś takiego: http://www.rowerymerida.p...wer-merida.html do codziennych dojazdów do pracy oraz skromnego wycieczkowania i sprawdza się idealnie.

http://www.corinfantis.pl/index.php?text=430

tnega

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 16:45   

Fajna ta Merida. I mi przypomniała, że de facto mam nie tyle trekinga, co crossa. Ale to detal w sumie. Podgatunek cross jest bardziej sportowy cheba, ale nie jestem pewien.

consumer 

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 18:35   

Najważniejsze, żeby rower był w taki różowy dżez. Taki rower jest wielce okej.

tnega

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 12:31   

Poza tym jakoś tak dziwnie się składa, że profesor Gugiel zwraca w wynikach "pink bike/różowy rower" fotograficzne wyobrażenia niewiast na takich rowerach i ubranych przy tym w stroje letnie.

consumer 

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 12:38   

Na rower należy ubierać się w obcisłe, bo to warto mieć styl.

los 
Banita

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 12:50   

coby sie nogawki w lancuch nie wkrecaly

tnega

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 13:16   

jezdo bardzo hipsterskie, żeby nogawkie se podwinąć i ukazać piękno swych łydek i kostek w błękitnych rajstopkach z firmy Adrian.

consumer 

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 13:30   

Moriak napisał/a:
jezdo bardzo hipsterskie, żeby nogawkie se podwinąć i ukazać piękno swych łydek i kostek w błękitnych rajstopkach z firmy Adrian.

Jednak bardziej w stylu absolwęta awuefu jest założyć obcisły trykot, adekwatnie uwypuklającego amora na przedzie.

tnega

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 13:52   

consumer napisał/a:
trykot
Ekhm. Zachodzę w głowę, jak to być może, że trykot (czyly koszulka) może uwydatniać amora.

consumer 

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 13:56   

Moriak napisał/a:
consumer napisał/a:
trykot
Ekhm. Zachodzę w głowę, jak to być może, że trykot (czyly koszulka) może uwydatniać amora.

Normalnie. Trzeba ją z deka rozciągnąć i spiąć w kroku do bielizny spinaczem.

Poza tem trykot oznacza często tyle co strój gimnastyczny.

tnega

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 14:17   

To ja przepraszam. A. Jedno jeszcze: należy pamiętać by down trykotu był wyposażony w pieluchę.

consumer 

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 14:20   

Moriak napisał/a:
To ja przepraszam. A. Jedno jeszcze: należy pamiętać by down trykotu był wyposażony w pieluchę.

Słusznie. Porządne pedałowanie nie może być przerywane fizjologią.

Odpowiedz do tematu