IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Księga naszych rozczarowań...
Autor Wiadomość
Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 19:30   

Pogromca Smoków napisał/a:
Ech, żadnej wspaniałej mowy powitalnej,
Kurde ktoś usiadł na moim przemówieniu :oops:

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 19:35   

To pewnie Gość

Dodałem: |
Dodałem później: |
Ostatnio zmieniony przez Psuj Czw 19 Kwi, 2007 19:43, w całości zmieniany 2 razy  

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 19:40   

Sobie wypraszam :evil:

Pedro 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 19:43   

Cytat:
To pewnie Pedro

Hmm :?:

Engelbert von Smallhausen 
sympatyk

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 19:44   

No ładnie! :|

macsoc 
Emerytowany Ojciec Dyrektor

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 19:59   

To pewnie Gość

fajny tag :grin:

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 20:02   

Oj, macsocu, wszystko popsułeś. Tylko dwa karby na moich nożycach dodałem.

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 20:05   

Gdyby nie ostatnie posty, nie zdawał bym sobie sprawy z pojmowania mojej skromnej osoby jako jakiejś szarej eminencji. :shock: N. p.:
To pewnie edwill

Znam się na żartach, więc have good time - bawcie się wesoło :!: :lol:

Zwróciłem również, dopiero teraz, uwagę na post Akiki z 17 sier. 2006:
Cytat:
Czasem czujemy sie skrzywdzeni bo usuna nam jakis wpis.
Mnie ostatnio edwill kazal usunac moj wpis gdyz on uznal ze poruszyl dane zagadnienie pomimo ze ja to zrobilam wczesniej.I usunal ktos.
Naprzod edwilowi cos napisalam, ale potem stwierdzilam: A niech mu bedzie. Moze mu to do szczescia jest potrzebne? I usunelam sama swoj post. Bez moda.

:shock: Naprawdę tego incydentu nie przypominam. Jeżeli coś podobnego zaszło, to ja bym nawet nie prosił, nie mówiąc o "kazał". Widocznie jakiś moderator sam uznał, że nie miałaś racji, Akiko. Czasami nawet Tobie to się zdarza. :???: :o

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 23:01   

Niniejszym ogłasza się wszem i wobec, że Czwarty Moderator został mianowany.
Serdecznie witam znanego i cenionego Użytkownika- Półkownika- w gronie posiadaczy nożyc.

Akiko 
Banita

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 23:28   

Dziekuje za okazanie mi zaufania.
I ciesze sie , ze w Kulturystach mam starego wierszowego drucha Bonke.

Edwilu juz raz Cie przepraszalam gdy urazilam Twe Bozo Narodzeniowe odczucia.
Naprawde nie jestem ..megiera.

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 23:40   

Wybacz, Akiko, że nie zostałaś odpowiednio wcześnie zaanonsowana w MW- nożyce jednak dzierżysz już od roku, więc twoja sprawa była skomplikowana :oops:
Witamy więc z nożycami w HP i Garncu.

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 23:42   

No i w krainie zielonych ludzików, ale sza! :|

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 01:50   

Niniejszym ogłasza się wszem i wobec, że Czwarty Moderator został mianowany.
Serdecznie witam znanego i cenionego Użytkownika- Półkownika- w gronie posiadaczy nożyc.

Gratuluję Półkownikowi awansu i życzę podejmowania samych dobrych decyzji. :grin:

Gratulacje również dla jowity, Pedra, Budynia i Pogromcy Smoków :!: :grin:

Akiko napisał/a:
Edwilu juz raz Cie przepraszalam gdy urazilam Twe Bozo Narodzeniowe odczucia. Naprawde nie jestem ..megiera.

Nigdy bym Cię nie posądzał o bycie megierą, czasami coś się komuś w żartach nie uda. Składanie życzeń świątecznych "na wesoło" nie-za-dobrze Ci wychodzi, ale zapomnijmy o tym. Gratuluję Ci awansu w działach bardziej Ci znanych. Lubię Twój wybór poezji. :smile:

wichura 
Banita

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 09:19   

Moje frenetyczne oklaski i wiwaty... :!: :!: :!: :grin:

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 09:24   

Ja to raczej za "starego basiora" niż za "młodego wilka" robił będę. :lol:
Dziękuję za zaufanie.

Wojtek K 
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 10:20   

Gratki Polkowniku. Mam nadzieje, ze mimo nowych obowiazkow stadion i tak wybudujesz :D

Wojtek K 
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 10:23   

Hegemon napisał/a:
Sobie wypraszam :evil:

:D
Gratki rowniez dla innych i dla komendanta sfory :D

wichura 
Banita

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 11:46   

Półkownik napisał/a:
Ja to raczej za "starego basiora" niż za "młodego wilka" robił będę. :lol:
Eee tam, zaraz za "starego basiora" :???: :neutral: :smile:

delwin
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007 15:19   

Z jakich przyczyn został zamknięty wątek Akiko o turystyce aborcyjnej ?

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007 19:46   

Decyzją administratora (w tym przypadku moją).

macsoc 

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007 21:16   

Hegemon napisał/a:
od siebie dodam, że nie uważam (w tym przypadku) by samo przedstawienie - zwłaszcza tak ważnego problemu jakim jest mordowanie dzieci - mógł się pojawić 1) bez komentarza 2) bez próby odniesienia się do jakości źródła. Na koniec - podobne w treści tematy już istnieją: http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=3420 , http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=1983 , a zwłaszcza ten: http://www.ivrp.pl/viewto...ghlight=aborcja

delwin

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007 22:50   

Hegemon napisał/a:

Powstrzymam się od komentarza, którzy ciśnie się na klawiaturę... Decyzją użytkownika.

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007 22:57   

delwin napisał/a:
Powstrzymam się od komentarza (...)

Słusznie.

delwin

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007 23:32   

Hegemon napisał/a:
delwin napisał/a:
Powstrzymam się od komentarza (...)

Słusznie.

Podobnie jak moderator zawsze podejmuję słuszne decyzje.

Akiko 
Banita

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 00:45   

Dlaczego wkleilam tez artykul???

Bo ten temat jak bumerang bedzie wracac.

Co sadze o aborcji, juz napisalam. W poprzednich watkach.
I co sadze by spowodowac by kobiety nawet samotne rodzily a nie wyjezdzaly do Anglii na zabieg tez pisalam. Dlatego nie skomentowalam tylko jak Kassandra zamiescilam artykul.
Ten problem bedzie wracac na lamy prasy nie raz nie dwa.

Sorki, ze bez polskiej czcionki ale cusik mi sie popsuwalo w compie..chyba cos skasowalam..

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 06:42   

Akiko napisał/a:
Dlaczego wkleilam tez artykul???

Nowicką to ja bym postawił poniżej Urbana i Gadzinowskiego :roll:

macsoc 

Wysłany: Sob 01 Gru, 2007 23:16   

zaordynowałem 14 dni zwolnienia admińskiego psychoterapeucie. Uprasza się o posprzątanie > do Rezerwatu.

Piotr Kaim
Banita

Wysłany: Pon 02 Lut, 2009 21:33   

Pragnę się przypomnieć w sprawie mojego ostrzeżenia, a właściwie ostrzeżeń, jakie otrzymałem od Pana losa.

Najpierw zajmę się ostrzeżeniem drugim. Otrzymałem go po podważeniu zasadności ostrzeżenia pierwszego - z uzasadnieniem "za dyskusję z moderatorem". Przebieg tej "dyskusji" jest tutaj: http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?p=102265#102265 Tamże p. Hegemon poinformowałmnie - skąinąd wyjątkowo nieuprzejmie - że odwołania należy składać w wątku niniejszym.

Oto treść instrukcji p. Hegemona:
Hegemon napisał/a:
Tutaj się na przyszłość odwoływać: http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=1278
Wpierw poczytać regulamin i nie tworzyć nowych wątków li tylko na pierdoły. Bo będzie trzecie [ostrzeżenie - dop. PK]

Z tej instrukcji płyną dwa wnioski. Po pierwsze, jak się okazuje, można dyskutować z moderatorem (w ramach odwołania), tylko trzeba wybrać właściwy wątek. Jak rozumiem, podważa to zasadność drugiego ostrzeżenia, którego powodem - a raczej pretekstem - była "dyskusja z moderatorem". Po drugie, p. Hegemon uważa, że ostrzeżenia i ich uzasadnienie to są "pierdoły". Być może beztroska, z jaką się te sprawy traktuje z punktu widzenia moderatora zmyliła pana Hegemona. Ja to jednak traktuję bardzo poważnie i dlatego nie zostawie tej sprawy bez rozstrzygnięcia przez kogoś, kto również traktuje to poważnie.

A teraz przechodzę do pierwszego ostrzeżenia, które stało się przyczyną całego zamieszania. W wątku "Rząd PO" Pan Zbigniew napisał:

"Po-wszczaki przejmowali państwo z zerowym liczonym rok do roku deficytem"

Nikt na to nie zareagował, więc odpowiedziałem:

"Niestety nie jest to prawda. PiS w 2007 - nawet w warunkach dużego wzrostu gospodarczego (ok. 6,5%) - potrafił sprokurować deficyt budżetowy w wysokości niemal 17 mld PLN! Zob. http://www.money.pl/gospo...3800.html"

Potem moje informacje uściślił - na podstawie lepszych danych (raport NIK, wydany po ukazaniu się artykułu, na który się powołałem) - Pan TLMaxwell (vide tutaj: http://ivrp.pl/viewtopic....352433#102234). Przy okazji wymieniliśmy poglądy na temat skutków deficytu, a ja przedstawiłem krótką analizę na temat przyczyn deficytu z 2007 r. i nie tylko.

Po tym wszystkim wkroczył Pan los, dopatrując się w mojej pierwotnej notce kłamstwa i manipulacji.
los napisał/a:
[ostrzeżenie za kłamstwo i nieudolną próbę manipulacji, była na ten temat rozmowa - los]

Uważam, że są to bardzo mocne zarzuty, które wymagają poważnego uzasadnienia. Moim zdaniem całkowicie bezpodstawne. Pragnę też dodać, że to nie pierwszy tego typu przypadek, bowiem p. los już wcześniej próbował mnie "karać" ostrzeżeniem - z równie mocnych powodów - ale próba spaliła na panewce z powodu cofnięcia przez władze wyższego rzędu.

Mam podejrzenie, że pana losa niepokoją nie tyle kłamstwa i manipulacje, ile odstępstwa od PiS-owskiej ortodoksji, jakiej sam jest wyznawcą. Pan los potrafi przejść niewzruszony obok nieprawdziwej informacji, że PiS zamknął swoje rządy bez deficytu. Tymczasem minimalnie nieścisła (a później skorygowana) informacja, że PiS sprokurował deficyt w wysokości 17 mld. PLN urasta – w jego oczach – do rangi kłamstwa oraz manipulacji. Nie będę dociekał przyczyn takiego widzenia świata. Niemniej, skutki nie mają nic wspólnego z rzetelną moderacją.

Zamiast czepiać się szczegółów i wymyślać naciągane powody do gnębienia użytkowników, lepiej wprost napisać, że cenzurujemy wszystkie (a może niektóre?) notki, w których zawarta jest krytyka PiS, albo np. padają pochwały, ale formułowane z niewłaściwych pozycji. Myślę jednak, że takie zasady moderacji byłyby absurdalne i dlatego liczę na skasowanie ostrzeżeń.
Ostatnio zmieniony przez Piotr Kaim Śro 10 Cze, 2009 11:55, w całości zmieniany 1 raz  

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Pon 02 Lut, 2009 22:35   

Nie istnieje coś takiego, jak dyskusja z modem w przedmiocie moderacji, można jedynie grzecznie poprosić instancję współnadrzędną o łaskawe ustosunkowanie się.

macsoc napisał/a:
Co do postępowania odwoławczego :wink: to w sumie nie istnieje, bo jesli cos poszło w [censored] to poszło. W sytuacjach nadzwyczajnych (jakich? nie wiem) uważam że należy zgłaszać się do moderatorów jako I Instancji (zwłaszcza wymienionych powyżej, jako aktywnych) a w II Instancji do Administracji, która obecnie działa

(...)

W praktyce wygląda to mniej więcej tak:

Cytat:
(...)

Majster: – Tera uważaj. Bendzie się stawiał.

Klient: – Proszę pana! Ja chciałem pana uprzedzić, że ja mam gwarancję na naprawę tej rurki.

Majster: – No, to to zmienia postać rzeczy. Masz pan tu książkę życzeń i zażaleń i pisz pan, że pan majster odmawia naprawy gwarancyjnej.

(...)

itd., itp.

Piotr Kaim
Banita

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 11:43   

Hegemon napisał/a:
Nie istnieje coś takiego, jak dyskusja z modem w przedmiocie moderacji, można jedynie grzecznie poprosić instancję współnadrzędną o łaskawe ustosunkowanie się.
Myli się Pan. Jeżeli moderator zarzuca mi manipulację oraz kłamstwo - i z tego powodu przystawia mi czerwone paski obok nazwiska - to mogę żądać wyjaśnienia sprawy (a nie tylko "grzecznie prosić"). Wynika to z prawa, które obowiązuje powszechnie w naszym państwie.

Hegemon napisał/a:
W praktyce wygląda to mniej więcej tak:
Cytat:
(...)
Majster: – Tera uważaj. Bendzie się stawiał.
Klient: – Proszę pana! Ja chciałem pana uprzedzić, że ja mam gwarancję na naprawę tej rurki.
Majster: – No, to to zmienia postać rzeczy. Masz pan tu książkę życzeń i zażaleń i pisz pan, że pan majster odmawia naprawy gwarancyjnej.(...)
itd., itp.

Pragnę zwrócić uwagę, że cytat pochodzi ze skeczu kabaretu "Dudek", który był satyrą na stosunki panujące w PRL-owskim socjaliźmie. Jan Kobuszewski demonstrował w tej satyrze, jak można upupiać człowieka, kiedy ma się licencję na deptanie jego praw. Osoba, która dostaje taką licencję, może upajać się swoją krzepą i bezkarnie wygrażać, że - jak człowiek upomni się o swoje prawa - to można mu zaszkodzić jeszcze bardziej niż dotąd.

Ciekaw jestem, czy zależy Panu, by taki model działania był wizytówką Forum IV RP. W każdym razie, nie dam się w coś takiego wkręcić. Spokojnie poczekam na decyzję odwoławczą. Jak nie nadejdzie w rozsądnym czasie, to zastanowię się, co robić dalej.
Ostatnio zmieniony przez Piotr Kaim Śro 10 Cze, 2009 11:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu