IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pilkarkie WM2006

co osiagna nasi?
nie wyjda z grupy
40%
 40%  [ 9 ]
wyjda z grupy i przegraja pierwszy mecz
27%
 27%  [ 6 ]
dojda do polfinalow
13%
 13%  [ 3 ]
zagraja o zloty medal
18%
 18%  [ 4 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
mac 
członek władz krajowych

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 10:27   pilkarkie WM2006

po ostatnim meczu trudno oceniac ale sprobujmy
narka
mac
Konfucjusz
Jestem dumny, ze jestem Polakiem

demokrata_patriota 
zwykły członek partii

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 10:35   

Wyjdą z grupy, nie możemy ciągle przegrywać. Zatem opieram się na statystyce klęsk, prawie chaosu i twierdzę że stanie się CUD. Boję się o bramkarzy... Boże dopomoż wybrać najlepszego w owym czasie, bo forma to jest sprawa ciągła. To sinusoida. Trzeba też maaaaasę szczęścia. Coś jak Dudka słynny taniec.

Wyjdziemy z grupy, ba dojdziemy nawet CUDEM do finału. Nasi popiją z radości i na polskim megakacu, odwodnieni przegrają walkę o złoto, ale sreberko będzie :)

sloppet 
sympatyk

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 16:32   

Ja jestem innego zdania.. Według mnie Polacy znów przegraja przynajmniej dwa mecze i nie wydą z grupy. Z Niemcami i Ekwadorem przegramy...

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 19:14   

Wyborcza napisała, w tekście o chuliganach:

Cytat:
Chuliganom sprzyja... terminarz. Reprezentacja Polski w fazie grupowej spotka się z gospodarzami turnieju. W 1/8 finału wielce prawdopodobne jest, że trafi na Anglię. Na forach internetowych chuligani ostrzą sobie zęby na bitwy właśnie z wyspiarzami i Niemcami.

(http://sport.gazeta.pl/pilka/1,65046,3338892.html)

Wielce prawdopodobne jest, że w 1/8 trafi na Anglię... Gdyby to było o polskiej lidze, zacząłbym coś podejrzewać...

mac 
członek władz krajowych

Wysłany: Wto 16 Maj, 2006 10:14   

mamy sklad

nr zawodnik data ur. wzr./waga klub m. g.
Bramkarze:
- Artur Boruc 20.02.80 193 / 88 Celtic Glasgow 15 0
- Łukasz Fabiański 18.04.85 190 / 84 Legia Warszawa 2 0
- Tomasz Kuszczak 20.03.82 190 / 84 West Bromwich Albion 3 0
Obrońcy:
- Marcin Baszczyński 07.06.77 182 / 75 Wisła Kraków 30 1
- Jacek Bąk 24.03.73 188 / 81 Al-Rayyan Doha 70 2
- Dariusz Dudka 09.12.83 183 / 80 Wisła Kraków 6 0
- Seweryn Gancarczyk 22.11.81 181 / 70 Metalist Charków 2 0
- Mariusz Jop 03.08.78 188 / 81 FK Moskwa 10 0
- Mariusz Lewandowski 18.05.79 184 / 80 Szachtar Donieck 24 1
- Michał Żewłakow 22.04.76 182 / 75 Anderlecht Bruksela 54 1
Pomocnicy:
- Piotr Giza 28.02.80 179 / 75 Cracovia Kraków 4 0
- Damian Gorawski 04.01.79 177 / 72 FK Moskwa 14 1
- Kamil Kosowski 30.08.77 186 / 78 FC Southampton 43 4
- Jacek Krzynówek 15.05.76 179 / 73 Bayer Leverkusen 56 9
- Sebastian Mila 10.07.82 178 / 73 Austria Wiedeń 26 6
- Arkadiusz Radomski 27.06.77 177 / 77 Austria Wiedeń 18 0
- Euzebiusz Smolarek 09.01.81 172 / 67 Borussia Dortmund 11 3
- Radosław Sobolewski 13.12.76 182 / 79 Wisła Kraków 17 1
- Mirosław Szymkowiak 12.11.76 179 / 73 Trabzonspor SK 27 3
Napastnicy:
- Paweł Brożek 21.04.83 180 / 72 Wisła Kraków 3 1
- Ireneusz Jeleń 09.04.81 186 / 78 Wisła Płock 7 1
- Grzegorz Rasiak 12.01.79 190 / 84 FC Southampton 28 8
- Maciej Żurawski 12.09.76 180 / 74 Celtic Glasgow 48 15

zobaczymy co zwalcza. szkoda mi frankowskiego.
narka
mac
Konfucjusz

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Wto 16 Maj, 2006 12:15   

Podanym skłądem byłem nieco zszokowany. Jak wszyscy. Przecież obowiązuje magia nazwisk. Ale po zastanowieniu trzymam z Janasem. On chce wygrywać. A do zwycięstwa potrzebna jest wiara w zwycięstwo i chęć do gry, czyli tzw, wewnętrzny imperatyw. Decydujący często w sporcie o sukcesie. Oczywiście jest masa biadolen, że nie ma Dudka i Frankowskiego. Bo im się należało.
Sport to nie dekoracja, że komuś się coś należy. Dudka mi szkoda, bo miał pecha w klubie, W tuych kilku meczach w których grał brakowało mu tzw. ogrania. A frankowski, to już nie ten co kiedyś. W ostatnim meczu widać było, że on ma o sobie tak olbrzymie wyobrażenie, iż czeka, aby to jemu podano i to dokładnie.
Mam nadzieję, że Ci co zostali powołani niespodziewanie będą błyszczeć. Tak jak w 1974 roku Żmuda. To była wówczas taka sama sensacja. Panu Kazimierzowi Górskiemu - selekcjonerowi tamtej reprezetacji też zarzucano wiele. A le wynik ekstraklasa. Pan Górski dożywa swych ostatnich chwil. Może będzie mu dane jeszcze przed odejściem cieszyć się z sukcesu naszej reprezentacji.

bateria helska 
NaczDyrDUPS
Yogibabu w trakcie leżakowania

Wysłany: Wto 16 Maj, 2006 14:48   

Rasiak chyba ma jakiś kwit na Janasa. Ale po kolei.
Bramkarze: OK - to wariant przyszłościowy, tylko niech Boruc odrobinę schudnie. Kuszczaka widziałem w "meczu życia" z Liverpoolem - wybronił kilka pewnych "setek".
Obrona: nie przekonuje mnie Jop. Kto miałby być drugim stoperem obok Bąka? Cieszy mnie powołanie Gancarczyka (i postawa powołanego w ostatnim meczu), bo, po pierwsze, okazuje się, że tzw. mecze kontrolne rzeczywiście do czegoś służą, po drugie, że człowiek, który przyjechał na JEDEN taki mecz i nie wyszedł z założenia "to i tak tylko wycieczka", został za to najsowiciej wynagrodzony.
Pomoc: tu zdecydowanie najwięcej niewiadomych co do formy powołanych.
Napastnicy: Żuraw i reszta. Spokojnie wymieniłbym Rasiaka na Frankowskiego - dla tej jednej, dwóch akcji Franka. Jeleń, jeśli dostanie szansę, będzie orał murawę przez 90 minut.
Gratulacje dla Janasa, za to co dotychczas osiągnął z kadrą . Nie jest może oceanem intelektu, ale jest pragmatykiem i robi wrażenie uczciwego w wyborach. A to ważne. I dla zawodników, i dla kibiców.
Tylko ten Rasiak...
Jak trzeba będzie, z radością odszczekam.

mac 
członek władz krajowych

Wysłany: Wto 16 Maj, 2006 16:58   

bateria helska napisał/a:
Rasiak chyba ma jakiś kwit na Janasa. Ale po kolei.
Bramkarze: OK - to wariant przyszłościowy, tylko niech Boruc odrobinę schudnie. Kuszczaka widziałem w "meczu życia" z Liverpoolem - wybronił kilka pewnych "setek".
Obrona: nie przekonuje mnie Jop. Kto miałby być drugim stoperem obok Bąka? Cieszy mnie powołanie Gancarczyka (i postawa powołanego w ostatnim meczu), bo, po pierwsze, okazuje się, że tzw. mecze kontrolne rzeczywiście do czegoś służą, po drugie, że człowiek, który przyjechał na JEDEN taki mecz i nie wyszedł z założenia "to i tak tylko wycieczka", został za to najsowiciej wynagrodzony.
Pomoc: tu zdecydowanie najwięcej niewiadomych co do formy powołanych.
Napastnicy: Żuraw i reszta. Spokojnie wymieniłbym Rasiaka na Frankowskiego - dla tej jednej, dwóch akcji Franka. Jeleń, jeśli dostanie szansę, będzie orał murawę przez 90 minut.
Gratulacje dla Janasa, za to co dotychczas osiągnął z kadrą . Nie jest może oceanem intelektu, ale jest pragmatykiem i robi wrażenie uczciwego w wyborach. A to ważne. I dla zawodników, i dla kibiców.
Tylko ten Rasiak...
Jak trzeba będzie, z radością odszczekam.

gancarczyka widzialem w meczu z litwa. gral super. nalezy mu sie. jesli chodzi o srodkowych obroncow to janas chyba bedzie tam chcial oprocz baka, dudke. dudka dodatkowo moze zmieniac gancarczyka w akcjach ofensywnych, wtedy bedzie musial stawac na srodku obrony defensywny pomocnik...
gorawski mi sie zawsze podobal. licze ze przebudzi sie szymkowiak i krzynowek... a kosowski - wiadomo. czasem zupelnie nic a czasem rajd zycia :lol:
w ataku tez nie widze rasiaka, wolalbym franka. ale trener wie lepiej.
narka
mac
Konfucjusz

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Śro 17 Maj, 2006 20:42   

Janas zaskoczył nawet bukmacherów... Dobrze, że nie wolno mu obstawiać własnych decyzji, hehe.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 14:38   

"Mac" rozbuduj ten temat o Totalizatora. Niech każdy uczestnik forum może obstawiać wyniki meczów polskiej reprezentacji. Sądze, że będzie ciekawie i wreszcie coś innego niż mielenie, Jasio Marysia, Kaczory itd. we wszystkich przypadkach i czasach.
Ja pierwszy mecz obstawiam 3 : 1 dla Polski.

mac 
członek władz krajowych

Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 17:18   

Półkownik napisał/a:
"Mac" rozbuduj ten temat o Totalizatora. Niech każdy uczestnik forum może obstawiać wyniki meczów polskiej reprezentacji. Sądze, że będzie ciekawie i wreszcie coś innego niż mielenie, Jasio Marysia, Kaczory itd. we wszystkich przypadkach i czasach.

sprobuje. najlepiej by bylo, jakby sie dalo imienne konta skonstruowac - zobacze co mi mody powiedza 8)
narka
mac
Konfucjusz

MS 
Banita

Wysłany: Wto 30 Maj, 2006 22:26   

Dzisiejszym wspaniałym występem reprezentacja Polski udowodniła:
1. Podczas mundialu nie będzie niegroźnych strzałów na naszą bramkę
2. Każdy stały fragment gry wykonywany przez rywali to bardzo duże zagrożenie naszej bramki
- zapewniła nam kilkudniową darmową reklamę w programach sportowych całego świata
- pokazała, że na mundial jedziemy przypadkiem, a fakt że większość kadrowiczów grzeje ławę w dobrych klubach nie jest przypadkiem
Na pocieszenie pozostaje fakt, że Młynarczyk w debiucie w reprezentacji przepuścił potworną szmate pod brzuchem, nikt nie będzie nas tratował poważnie, nasi bandyci, o przepraszam huligani to już światowa elita i oni jadą to potwierdzić na niemieckich stadionach.

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Wto 30 Maj, 2006 23:03   

Może trzeba wymyślić jakąś nową kategorię na nagrody ? Jakieś pomysły ? O huliganach - podobno już się umawiają z Angolami .
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

Stary Belf 
Sprzątacz Tego Forum!

Wysłany: Śro 31 Maj, 2006 09:12   

Gdy w 1974 r. wyszedł komiks autorstwa G. Rosińskiegi i St. Szczepełka o drodze do III miejsca polskiej drużyny na MŚ w Niemczech, to był tam taki jeden obrazek, kiedy to Polska zremisowała z Grecją w przedostanim meczu przed Mundialem.
Rysunek pokazywał jak nasi piłkarze idą ze spuszczonymi głowami do szatni, a jeden z kibiców pyta: "DLACZEGO TAK SŁABO GRALIŚCIE?"

KrzysztofP 
członek zarządu koła

Wysłany: Śro 31 Maj, 2006 18:37   

MS napisał/a:
Dzisiejszym wspaniałym występem reprezentacja Polski udowodniła:
1. Podczas mundialu nie będzie niegroźnych strzałów na naszą bramkę
2. Każdy stały fragment gry wykonywany przez rywali to bardzo duże zagrożenie naszej bramki
- zapewniła nam kilkudniową darmową reklamę w programach sportowych całego świata
- pokazała, że na mundial jedziemy przypadkiem, a fakt że większość kadrowiczów grzeje ławę w dobrych klubach nie jest przypadkiem
Na pocieszenie pozostaje fakt, że Młynarczyk w debiucie w reprezentacji przepuścił potworną szmate pod brzuchem, nikt nie będzie nas tratował poważnie, nasi bandyci, o przepraszam huligani to już światowa elita i oni jadą to potwierdzić na niemieckich stadionach.

Hmm, dzisiaj rano musialem wyslac troche kpin dotyczacych naszego bramkarza ;) Mam wrazenie, ze na czas mistrzostw powinienem wziac urlop :mrgreen:

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Sob 03 Cze, 2006 15:21   

Dlaczego w ankiecie nie ma opcji "zdobędą mistrzostwo świata"? "Zagrają o złoty medal" to chyba nie szczyt możliwości takiego dream-teamu?
Oj, będzie co oglądać za tydzień, dobrze, ze jestem spokojnym człowiekiem...

Porter
członek zarządu koła

Wysłany: Pon 05 Cze, 2006 16:18   

TLM napisał/a:
Gdy w 1974 r. wyszedł komiks autorstwa G. Rosińskiegi i St. Szczepełka o drodze do III miejsca polskiej drużyny na MŚ w Niemczech, to był tam taki jeden obrazek, kiedy to Polska zremisowała z Grecją w przedostanim meczu przed Mundialem.
Rysunek pokazywał jak nasi piłkarze idą ze spuszczonymi głowami do szatni, a jeden z kibiców pyta: "DLACZEGO TAK SŁABO GRALIŚCIE?"

Ten kibic był ślepy, bo nie zauważył, że z Grecją wygraliśmy 2-0. Polska reprezentacja przed WM74 rozegrała następujące mecze:

13.04 Port-au-Prince Haiti - Polska 2:1 (1:0)
15.04 Port-au-Prince Haiti - Polska 1:3 (0:3)
17.04 Liege Belgia - Polska 1:1 (1:0)
15.05 Warszawa Polska - Grecja 2:0 (1:0)

Oprócz tego tuż przed mistrzostwami wygraliśmy (chyba 1-0) z CD Malaga.

Naprawdę nie wiem, skąd się wzięły baśnie o tym, jak to kadra Górskiego przegrywała mecze towarzyskie przed finałami...

Natomiast kadra Gmocha, który z uporem oduczał grać w piłke najlepszych piłkarzy świata, przed Mundialem78 wygrała wszystkie mecze towarzyskie:

22.03 Luksemburg Luksemburg - Polska 1:3 (0:2)
05.04 Poznań Polska - Grecja 5:2 (4:0)
12.04 Łódź Polska - Irlandia 3:0 (0:0)
26.04 Warszawa Polska - Bułgaria 1:0 (0:0)

Potem był rok 1982 i brak meczów towarzyskich (nikt nie chciał z nami grać przez Jaruzela). Ale w roku 1981, już po zakwalifikowaniu się do finałów, wygraliśmy na wyjeździe z urzędującym mistrzem świata - Argentyną, mimo, że nasz bramkarz - Józef Młynarczyk bronił ze złamanym palcem:
28.10 Buenos Aires Argentyna - Polska 1:2 (1:0)

W roku 1986 graliśmy na stałym, beznadziejnym poziomie:
16.02 Montevideo Urugwaj - Polska 2:2 (0:1)
26.03 Kadyks Hiszpania - Polska 3:0 (2:0)
16.05 Kopenhaga Dania - Polska 1:0 (0:0)

Potem było długo, długo nic i nastąpił rok 2002. Kadra Engela przestała grać w piłkę po meczu z Norwegią, ale udało się wygrać jeszcze z Irlandią Północną. Nieprawdopodobnie słabo wypadły sparringi z Japonią i Rumunią.
10.02 Limassol Polska - Wyspy Owcze 2:1 (2:1)
13.02 Limassol Polska - Irlandia Północna 4:1 (2:1)
27.03 Łódź Polska - Japonia 0:2 (0:2)
17.04 Bydgoszcz Polska - Rumunia 1:2 (0:2)
18.05 Warszawa Polska - Estonia 1:0 (0:0)

Ja nie potrafie znaleźć związku pomiędzy wynikami sparringów, występem w turnieju. Z tym, że dużo mnie się boję tego turnieju, niz koreańskiego, po obejrzeniu meczów z Rumunią i Japonią.

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Pon 05 Cze, 2006 20:12   

Porter napisał/a:
Z tym, że dużo mnie się boję tego turnieju

Ja też. Jestem już przygotowany :)

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Śro 07 Cze, 2006 22:42   

mac napisał/a:
Półkownik napisał/a:

sprobuje. najlepiej by bylo, jakby sie dalo imienne konta skonstruowac - zobacze co mi mody powiedza 8)
narka
mac
Mac dostał bana :( może ktoś kto się na tym zna zrobiłby jakieś typowania wyników czy cuś podobnego , co :?:

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 17:49   

Co sądzicie o aferze z biletami na Mundial. Mój znajomy zamiast jednego dostal trzy. Na jednym było nazwisko na dwóch nie. Opędzlował je za niezły grosz. Przepisanie, lub wpisanie nazwiska kosztuje 40 zł.
Listkiewicz mówił dzisiaj, że system był zły. Jak znam życie, to dopasowanie się PZPN-u do systemu było bardzo korupcjogenne. Dziwnym trafem ani w Niemczech, ani w Anglii oraz w innych europejskich krajach zachodnich nie było żadnych problemów. Nie na darmo było tyle żalów o małą ilość biletów przeznaczonych do publicznego losowania. Lwią część z puli przyznanej przez FIFA zachował sobie PZPN do własnej dyspozycji.
Mam nadzieję, że tym razem zapowiadana kontrola NIK-u wyjaśni sprawę i nie rozejdzie się wszystko po kościach jak poprzednio w aferze sędziowskiej.

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 18:18   

Półkownik napisał/a:
Co sądzicie o aferze z biletami na Mundial.
Szczeże . Po prostu normalka . Następny skandal .

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006 18:26   

Była waluta do wzięcia, to co, marnować się miała?
Wzięli i skorzystali...

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 09:06   Wyniki meczów

Obstawiajcie wyniki dzisiejszych meczów :shock:
Moje typy:
Niemcy - Kostaryka 2 : 0
Ekwador - Polska 1 : 3

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 16:11   

Specjalnie się tym nie interesuję więc to będą strzały . Niemcy - Kostaryka 2 : 1 Ekwador - Polska 1 : 1
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

Stary Belf 
Sprzątacz Tego Forum!

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 16:16   

Moje typy:
Niemcy-Kostaryka 1:0
Polska-Ekwador 2:1

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 18:49   

He,He to mój wynik już jest :!: , pewno jeszcze Polscy Szwabi trochę strzelą

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 21:30   

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu to nasi dostają baty :cry:

KrzysztofP 
członek zarządu koła

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 21:58   

Noch ist Polen nicht verloren :mrgreen:
(Ostatnie minuty drugiej polowy daja jakas nadzieje)

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006 22:39   

Jak tak będzie dalej to Janas będzie sobie szukał nowej roboty .

macsoc 
Emerytowany Ojciec Dyrektor

Wysłany: Sob 10 Cze, 2006 06:48   

Z kim spotka się polska drużyna po wyjściu z grupy?

z kibicami...

Odpowiedz do tematu