IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka
Autor Wiadomość
Blazej
Gość
Wysłany: Pią 19 Mar, 2004 23:17   

Filistyn napisał/a:
Blazej napisał/a:
Witam !

Mam do Was wielką prośbę... Mianowicie, czy możecie mi powiedzieć jak nazywa się utwór, który jest podkładem muzycznym w tej noewj reklamie Reeboka ? Bodajze ten utwór zdobił też wejście do programu W. Milewicza na TVP2. Szukam go już od jakiegoś czasu, ale znaleźć nie mogę ... Pomóżcie

Pozdrawiam

Jeśli się nie mylę (co do reklamy reeboka), to jedna (najbardziej znana) ze zbioru pieśni Carmina Burana.

Czy napewno tak się pisze jego imię i nazwisko ? Bo kurde na googlu nic o nim nie ma... :|

Blazej
Gość
Wysłany: Pią 19 Mar, 2004 23:25   

OK :) Jednak wszystko udało mi się odnaleźć . wielkie dzięki Tobie :)

Pozdrawiam !

tom ash
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Mar, 2004 19:56   

123
Ostatnio zmieniony przez tom ash Czw 20 Wrz, 2007 08:17, w całości zmieniany 1 raz  

Janusz
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Czw 25 Mar, 2004 04:04   

Terroryzm się szerzy, a wy tu tak o muzyce. Muzyka to strasznie niebezpieczny temat.
"Muzyka może być środkiem do szybkiego zniszczenia społeczeństwa".
Włodzimierz Iljicz Lenin (Uljanow, 1870 - 1924)

Filistyn
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004 22:17   

tom ash napisał/a:
Carmina Burana jako imię i nazwisko pisze się najczęściej tak: Carl Orff

Mam nadzieję, że Błażej doszedł własnymi siłami do podobnych wniosków :wink:

Filistyn

Wysłany: Pią 26 Mar, 2004 22:18   

Janusz napisał/a:
Terroryzm się szerzy, a wy tu tak o muzyce. Muzyka to strasznie niebezpieczny temat.
"Muzyka może być środkiem do szybkiego zniszczenia społeczeństwa".
Włodzimierz Iljicz Lenin (Uljanow, 1870 - 1924)

Ale ten, jak mu tam, no... niejaki Lenin, miał chyba na myśli poezję śpiewaną wg bodaj takiego Majakowskiego?
Nie wyobrażam sobie, by chodziło mu o takie muzyczne kręgi jak death metal, black metal, hard core czy podobne.
Chociaż kto go tam wie. Był ponoć wizjonerem...

T.
Beczkowóz

Wysłany: Śro 31 Mar, 2004 16:36   

W materii metalowej - popadłem ostatnio w rodzaj ezoterycznego tradycjonalizmu. Wracam do Candlemass, Trouble, Saint Vitusa i innych dość dawnych, mniej znanych acz znakomitych orkiestr.

Filistyn

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2004 20:58   

Ja z kolei ostatnio również testuję starocie, ale te bardziej znane, np. Motorhead.
Czyli powrót do korzeni...
Damage Case, Stone Dead Forever, Overkill i spółka.

T.
Beczkowóz

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2004 16:01   

Odgrzebujemy temat - parę dni temu zassałem sobie Soulseeka płytę Popol Vuh "Nosferatu", co do której miałem nadzieję, że będzie genialną ścieżką dźwiękową genialnego filmu Herzoga. Niestety, tak nie jest - płyta zawiera najwyraźniej coś, co było projektem muzyki do filmu, który jednak jako całość nie przypadł reżyserowi do gustu. Owszem - wybrał parę kawałków, ale wielka część nie dostąpiła zaszczytu towarzyszenia obrazowi. Na szczęście mamy "Die Nacht der Himmel" - przejmujący motyw otwierający film (scena z jaskinii pełnej mumii), jest "On the Way", w filmie ilustrujący loty Nosferatu w postaci nietoperza, "Morning Sun" z wędrówki po górach... Jednak wydanie rzeczywistego soundtracka, z uwerturą Wagnera ze "Złota Renu" a przede wszystkim pieśnią "Zinskaro" (ilustracja wyprawy Lucy do umierającego miasta) byłoby pomysłem zdecydowanie lepszym. Niestety...

tom ash
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Maj, 2004 07:00   

123
Ostatnio zmieniony przez tom ash Czw 20 Wrz, 2007 08:17, w całości zmieniany 1 raz  

T.
Beczkowóz

Wysłany: Śro 12 Maj, 2004 13:26   

W oczekiwaniu na wypowiedź specjalisty - moje osobiste preferencje: na pierwszym miejscu "Toxicity", znakomity album... Na drugim - "Steal This Album". Na trzecim - płyta debiutancka - ogólnie rzecz biorąc podobała mi się przeciętnie.

Z innej beczki - Finowie z Babylon Whores. Nazwa taka sobie, ale muzyka OK (ktoś jeszcze gra solidnego hard rocka, wpadającego w doom metal).

Filistyn

Wysłany: Śro 12 Maj, 2004 22:10   

tom ash napisał/a:
Ostatnie 20 sekund Toxicity SOAD szczególnie mnie za uszy ujęło.

Jako, że mamy w gronie wybitnego znawcę twórczości tego zespołu, pytam, czy podobny charakter wydawanych dźwięków w innych utworach tej kapeli znaleźć można?

Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić: zakończenie utworu Toxicity jest oryginalne i niepowtarzalne. Gratuluję wyrobienia muzycznego :lol:
Moim zdaniem to bardzo dobrze: każdy kawałek ma swój klimat, niepowtarzalność. To o wiele lepsza jakość niż schematyczność, wtórność. W ten sposób mamy bardziej zróżnicowaną płytę, niż granie większości na jedno kopyto.
Jeśli chodzi o twórczość SOAD to generalnie zgodzę się z Płanetnikiem.
Płyta TOXICITY jest po prostu genialna. A moim faworytem na niej nie jest utwór tytułowy, tylko CHOP SUEY!

PS Nie wiedziałem, że jestem wybitnym znawcę twórczości SOAD. Do czego to doszło :wink:

tom ash
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2004 13:32   

123

Gość

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2005 18:48   

cześć

Czy ktoś moze używa tej kapeli - And You Will Know Us By The Trail Of Dead - do zadawania sobie przyjemności ?? :wink:

pozdrawiam

STR 
członek zarządu koła

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2005 18:50   

Witam

To byłem ja STR :oops:

pozdrawiam

T.
Beczkowóz

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2005 13:31   

Ufff... Czasy ostatnie unieprzyjemniamy sobie raczej takimi rzeczami jak Anaal Nathrakh, Scar Symmetry, Dark Tranquility, Stillborn, Aura Noir, Peccatum, nowe wyziewy Nile, Mars Volta oraz Paradise Lost, stare, dobre Blood Axis, Laibach, Misfits i Coroner. W przerwach lecą Grabarek i Jordi Savall.

STR 
członek zarządu koła

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2005 13:46   

Witam

Płanetnik napisał/a:
Ufff... Czasy ostatnie unieprzyjemniamy sobie raczej takimi rzeczami jak Anaal Nathrakh, Scar Symmetry, Dark Tranquility, Stillborn, Aura Noir, Peccatum, nowe wyziewy Nile, Mars Volta oraz Paradise Lost, stare, dobre Blood Axis, Laibach, Misfits i Coroner. W przerwach lecą Grabarek i Jordi Savall.
Ale zastaw muzyki "wiosennej", pełnej życia i optymizmu :wink:
Co prawda, nie stronie od ciemnej strony muzyki ale to nazbyt "zimowo" pesymistyczny dla mnie repertuar. A o co poniektórych to nawet nie słyszałem.

pozdrawiam

T.
Beczkowóz

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 20:20   

Witalna ta muzyka akurat jest, doły to np. Lustmord czy Esoteric. Mijający tydzień - Alchemist, Cephalic Carnage, Adrian Belew, Primordial. I "Mafia" Black Label Society barda amerykańskiego militaryzmu, Zakka Wylde'a. Blacksabbathowo-dixielandowa mieszanka piorunująca, jedna ze świetniejszych manifestacji rockowego reakcjonizmu czy wręcz tradycjonalizmu integralnego od czasów wczesnych dokonań Danzig. Klimacik przyjemny - niemal czujemy zapach płonącego krzyża i słyszymy wykłady Erica Voegelina na Louisiana State University. Ciekawe, poprzednia płyta "The Blessed Hellride" nie podeszła mi specjalnie.

STR 
członek zarządu koła

Wysłany: Śro 25 Maj, 2005 11:30   

Witam

Z nieukrywanym żalem [:( :evil: ] informuję - zagrają w Polsce The Young Gods [Kraków/Warszawa (28-29.05.2005)] i Laibach [Gdynia (29.05.2005).
Taka gratka, ahhh jo - jak mawiał Krecik z czechosłowackiej bezpieki. Wybierającym się życzę dobrej zabawy i jeszcze lepszego odbioru.
Może kiedy indziej z mym udziałem 8)
Koncerty - Independent

pozdrawiam

jowita 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Pon 30 Maj, 2005 01:41   

Właśnie się skończyła transmisja z 2-ego Przeglądu Piosenki Kabaretowej w Poznaniu. Zenon Laskowik w 200% formie. Zwłaszcza pytanie audiotele "czy prezydent powinien wrócić z Moskwy?" i odpowiedź na TAK 1,50 zł, odpowiedż na NIE 3,60 zł. Dlaczego na NIE ma być droższa? Bo tych drugich byłoby więcej!" No i ten Klub Krakowskiego Przedmieścia z tańczącym Olkiem kwaso-polo. No i "konstelacja Kaczorów", kremlówki-kremówki w ramach modnego ostatnio pojednania.... ah, dobrze że Laskowik wrócił z poczty.

Przy okazji kamerka TVP SA wyłowiła siedzącego na widowni dr Ka, znanego przyjaciela prezia. Nie miał zbyt zadowolonej miny. :)

STR napisał/a:
Taka gratka, ahhh jo - jak mawiał Krecik z czechosłowackiej bezpieki.

Brakuje teraz, żeby jakiś czeski STR zlustrował naszego Bolka (hmmm) i Lolka pod kątem współpracy z Gargamelem.

STR 
członek zarządu koła

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005 10:44   

witam [ot]

jowita napisał/a:
Brakuje teraz, żeby jakiś czeski STR zlustrował naszego Bolka (hmmm) i Lolka pod kątem współpracy z Gargamelem.

Lepiej nie wywołuj Wilka z lasu bo przydzie z Zającem a wtedy to nawet Miś Kolabor nie pomoże.
Czeski STR powiadasz, interesujące hahaha, myślałem że jestem jedyny STR w wszechświecie [;-)] a Ty uważasz ze jeszcze w Czechach jakiś jest. Nalezy go więc wytropic i ... spolonizować :D

pozdrawiam

jowita 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Wto 31 Maj, 2005 16:46   

STR napisał/a:
Lepiej nie wywołuj Wilka z lasu bo przydzie z Zającem a wtedy to nawet Miś Kolabor nie pomoże.

Ten Wilk z tym Zającem co to nam mają jeszcze pokazać ?! Nu wot, w bajkach wilkowi skórę trzepie niedźwiedż... Tylko nie jestem pewna czy nasz poczciwy Miś Uszatek by się do takiej roboty nadawał.

STR napisał/a:
Czeski STR powiadasz, interesujące hahaha, myślałem że jestem jedyny STR w wszechświecie, a Ty uważasz ze jeszcze w Czechach jakiś jest. Nalezy go więc wytropic...

O pomoc w wytropieniu czeskiego ŠTR-a musisz zwrócić się do tych z Krainy Deszczowców. Qurrramba!

Akiko 
Banita

Wysłany: Nie 12 Lut, 2006 17:32   

Ostatnio sluchalam chinskiego zespolu "12 Girls Band".
Chinki graly na starych ludowych instrumentach przeboje i znane utwory z klasyki.
Cos wspanialego!

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Nie 12 Lut, 2006 20:06   

King Crimson. Jedni twierdzą, że muzyka Roberta Frippa i spółki to tchnienie geniuszu. Inni, że chaos i jazgot bez ładu i składu. Sam nie wiem, jak jest naprawdę - kilkanaście lat temu po prostu mnie chwyciło i dotąd nie może puścić.

OFM 
sekretarz zarządu koła
Wróg publiczny

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006 16:38   

Jako żem niestary jeszcze, słucham cięższych brzmień, głównie starych kapel rockowo-punkowych (z polskich: Republika, Kult, Armia, itp). Zadnego zespołu powstałego po 1995(prócz Grabaża) nie trawię. Prócz tego relaksacyjnie Queen.

King Crimson takoż.

Akiko 
Banita

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006 17:28   

..i Budke Suflera..

http://www.budkasuflera.pl/

OFM 
sekretarz zarządu koła
Wróg publiczny

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006 20:42   

A co mi ostatnio wpadło w ucho? "Odkryłem" utwór Kazika Staszewskiego "Krzesło Łaski" z albumu "Melodie Kurta Weila". Poraził mnie tekst, poraziła melodia. (Tekst tłumaczenia R. Kołakowskiego, org. wyk. Nick Cave, tytuł "The Mercy Seat").

Oto tekst:
http://www.kazikstaszewsk...rzeslo_melodie/

Akiko 
Banita

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006 20:57   

Bardzo lubie z "Murder Ballads" Nicka Cave te:

http://www.seeklyrics.com...Roses-Grow.html

Moglabym ja sluchac i sluchac..

gacek
Beczkowóz

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006 21:07   

Akiko napisał/a:
..i Budke Suflera..

http://www.budkasuflera.pl/

Muzycznie też bez nadziei ...

Akiko 
Banita

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006 21:50   

Lubie tez sluchac bluesy..
PS..."Pierscien Rybaka" zaczelam czytac ,ale odrzucilam..szkoda czasu...
Jeden lubi ogorki , drugi ogrodnika corki.
Na szczescie komuna odeszla i skonczylo sie dyktowanie kto co ma czytac i sluchac...

Odpowiedz do tematu