IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Małyszomania
Autor Wiadomość
Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 25 Lis, 2006 11:24   Małyszomania

Być może sam temat nieco spóźniony o lat kilka. Ale mistrza należy podziwiać nie na zasadzie jednego wyniku, ale tychże wyników trwania.
Wczoraj rozpoczął się skokowy szoł. W Finlandii, w Kuusamo. Patrząc się na warunki tam panujące po raz kolejny nie dziwię się, iż Fińczycy taką potęgę w skokach stanowią. Ich as atutowy ratowal się jak mógł przed upadkiem na rozbiegu. Bo w koleiny torów rozbiegu, śnieżna zadyma śniegu nawiała i go gwałtownie przyhamowało. Dlatego też proszę o wyrozumiałość dla 32-go miejsca Adama, bo on też skakał w tej snieżycy.
Jako człek od małego związany ze śniegiem i nartami polecam Wam oglądanie skoków. Być może wydają się one nudne, bo co chwila to to samo się powtarza. Ale jeżeli uzmysłowimy sobie, iż o wyniku skoczka decyduja ta mała, malutka chwila koncentracji, to tym bardziej nasze "Chapo bas".

Stary Belf 
Sprzątacz Tego Forum!

Wysłany: Sob 25 Lis, 2006 18:45   Re: Małyszomania

Półkownik napisał/a:
Być może sam temat nieco spóźniony o lat kilka. Ale mistrza należy podziwiać nie na zasadzie jednego wyniku, ale tychże wyników trwania.
Wczoraj rozpoczął się skokowy szoł. W Finlandii, w Kuusamo. Patrząc się na warunki tam panujące po raz kolejny nie dziwię się, iż Fińczycy taką potęgę w skokach stanowią. Ich as atutowy ratowal się jak mógł przed upadkiem na rozbiegu. Bo w koleiny torów rozbiegu, śnieżna zadyma śniegu nawiała i go gwałtownie przyhamowało. Dlatego też proszę o wyrozumiałość dla 32-go miejsca Adama, bo on też skakał w tej snieżycy.
Jako człek od małego związany ze śniegiem i nartami polecam Wam oglądanie skoków. Być może wydają się one nudne, bo co chwila to to samo się powtarza. Ale jeżeli uzmysłowimy sobie, iż o wyniku skoczka decyduja ta mała, malutka chwila koncentracji, to tym bardziej nasze "Chapo bas".
Stefanowi Huli nie nawiało.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 25 Lis, 2006 18:51   

Bo sie skokoł wceśni. Tam sie panocku witrzysko smienia co minutke. Hej.

Wojtek K 
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Wto 28 Lis, 2006 17:29   

Niestety nie widzialem tych zawodow... Ale wierze w Adasia. Hej 8)

Pedro 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 17:57   

Małysz prowadzi po pierwszej serii. Taki mały, a Niemców się nie boi, prawie jak Kaczyńscy :mrgreen: Za to piłkarze ręczni pokazali że dużym to strach umiejętności przysłania w starciu z helmutami. Wnioski sami wyciągnijmy.

Pedro 

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 18:55   

Małysz wygrał :!: :!: :!: Po raz 32 drugi. Może nawet puchar świata z taką formą na zafunduje.

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 19:02   

Pedro napisał/a:
. Wnioski sami wyciągnijmy.
Kaczyński przynosi pecha, był na MŚ w piłce nożnej przegrali :( , teraz miał być ( nie patrzyłem więc nie wiem czy był ) i też przegrali, na skoki nie pojechał i Adaś poooolllleeecciiaałłłł :)

robines 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 20:03   

Ja też uważam że wszystko przez te KACZKI !!!

MS 
Banita

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 11:06   

13 PKT PRZEWAGI !!!! knockdown dla rywali i na 90% złoty medal
102 m

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 11:36   

HURRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

MS 
Banita

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 12:06   

tak jest mamy złoto w stylu dawno nie widzianym :D

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 13:03   

Jak to dobrze, że tam Wichury nie było. :roll:
Faktycznie to był knock out, jak kilka lat temu.
Słonko świeci przez chmury. :lol:

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 14:27   

Prawidłowo- najpierw dwóch Polaków, a dopiero potem najlepszy z Niemców. I tak ma być!

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 22:20   

Pogromca Smoków napisał/a:
Prawidłowo- najpierw dwóch Polaków, a dopiero potem najlepszy z Niemców. I tak ma być!

Rasista. :lol:

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Śro 07 Mar, 2007 12:07   

Półkownik napisał/a:
Rasista. :lol:

Jaki tam rasista, niemieccy skoczkowie biali są... Ja żem zwyczajny ksenofob.

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007 14:53   

Pedro napisał/a:
Małysz prowadzi po pierwszej serii. Taki mały, a Niemców się nie boi, prawie jak Kaczyńscy :mrgreen:

To chyba dlatego premier zaprosił go na ŚNIADANIE :!: :grin:

http://www.pis.org.pl/article.php?id=6545

wichura 
Banita

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007 15:27   

Byłem kiedyś na zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich - było to w styczniu 2002 roku, w Zakopanym. Właśnie wtedy pod Wielką Krokwią został pobity rekord Pucharu Świata, bowiem zawody na żywo oglądało około 60-80 tyś. ludzi. W pierwszym konkursie niestety, ale Adam Małysz zajął dopiero 7 miejsce, jednak wszyscy byli uradowani, ponieważ wygrał Matti Hautamaeki - przerywając passę zwycięstw Svena Hannawalda. W drugim konkursie Adam Małysz zrobił wszystko tak jak należy i odniósł zwycięstwo - zapanował szał wśród kibiców i wszędzie powiewały flagi biało-czerwone. Oglądania zawodów w TV do tego co jest na żywo nie można ani trochę przyrównać. Na tych zawodach zdaje się, że był nawet Kwas i pamiętam jak jego ochrona (BOR - chyba) biegła zaraz obok samochodu w którym jechał. Kwas zasiadł w loży vip-ów, jednak tam był marny widok - nie ma to jak trybuny i widok zawodnika w locie, który sunie w powietrzu kilka metrów nad ziemią. Aby zająć miejsce na trybunach należało wyruszyć wcześnie rano i długo czekać - o ile mnie pamięć nie zawodzi to na trybunach byłem gdzieś o 7.00 a zawody odbywały się o 14.00, jednak czas szybko leciał bowiem z głośników puszczano muzykę i co jakiś czas skakał przedskoczek, nie pamiętam już czy jakiejś serii próbnej nie było. Jeszcze co jakiś czas kibice robili meksykańską falę, która schodziła od samej góry aż po sam dół. Co do organizacji to były małe problemy z WC, ponieważ wystawiono chyba tylko 4 toalety na 60-80 tyś. twarzy więc kolejki było ogromne - ja tam jestem taki mały naturysta, więc mnie to nie przeszkadzało. Jeśli ktoś jeszcze nie widział zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich na żywo to naprawdę musi to zobaczyć i radzę się śpieszyć póki jeszcze jest komu pokibicować, bo bez emocji to sobie można Kung-Fu potrenować.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007 16:19   

A jeździłeś ty sam kiedyś na nartach? O skakaniu nie mówię, bo co rusz to na tym forumie skaczesz. :lol:

wichura 
Banita

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007 16:52   

Na narty to za duży i zbyt ciężki jestem... :smile:

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007 16:58   

wichura21 napisał/a:
Na narty to za duży i zbyt ciężki jestem... :smile:

No to masz duże szanse w zjeździe. Bo tam masa się liczy. Jako, że tam energia grawitacyjna w kinetyczną przekształca się. Byle by się na deskach utrzymać. I nie dać się przyspieszeniom, co to na "curvach" powstają, i chcą Cię w opłotki rzuci :lol: Popróbuj.!

Pedro 

Wysłany: Nie 11 Mar, 2007 15:48   

Puchar Świata w tym sezonie będzie jak nic!

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007 03:25   Małysz: Pierwszy skok był decydujący

DZIENNIK z 11 marca 2007 podaje:

Adam Małysz podczas konkursu w Lahti oddał dwa fantastyczne skoki. Po raz 33. w karierze, stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. "Myślę, że najważniejszy był mój pierwszy skok" - powiedział po konkursie.

"Kiedy przyjechałem na skocznię, obawiałem się o warunki pogodowe. Na dole mocno wiało, jeszcze bardziej niż na zeskoku. Najgorszy był próg, gdzie czasem był mocny przeciąg" - opowiadał zawodnik. Przyznał, że decydujące znaczenie miał pierwszy skok, na odległość 125 metrów.

"Zawsze jak wieje z tyłu, to tak wychodzi, że lepiej skaczę od rywali. W pierwszym skoku było ciężko, bo zaraz po wyjściu z progu dostałem spychający wiatr w plecy. Na szczęście wytrzymałem go i był to bardzo dobry lot" - dodał najlepszy polski skoczek.

"Każdy chciałby wygrać Puchar Świata, ale ciągle mam do Andersa Jacobsena ponad 130 punktów straty. Andersowi dzisiejszy konkurs nie wyszedł, ale na treningach skakał bardzo dobrze. Wyśmienicie skacze też Simon Ammann. Będzie bardzo trudno, ale będę walczyć" - zapowiada złoty medalista mistrzostw świata w Sapporo.

Małysz był zaskoczony, że kibicowało mu mnóstwo kibiców z Polski. "Naszych fanów było dziś więcej niż fińskich. To bardzo miłe, bo dzięki nim czułem się tu bardzo dobrze" - zakończył podopieczny Hannu Lepistoe.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Śro 14 Mar, 2007 10:05   

No to Adasiowi brakuje tylko 60 punktów "z kawałkiem" do Kryształowej Kuli. Jestem optymistą.

Wojtek K 

Wysłany: Śro 14 Mar, 2007 10:58   

Tez mysle, ze wygra :) Trzymajmy kciuki :)

wichura 
Banita

Wysłany: Sob 17 Mar, 2007 18:45   

Małysz wygrał właśnie po raz 35 konkurs PŚ. Aktualnie jest liderem PŚ :!: :!: :grin:

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Czw 22 Mar, 2007 17:32   

No to trzymajmy kciuki, doklejajmy sobie wąsy, zaklinajmy wszelkie dobre duchy. Trzy dni Planicy przed nami.

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Czw 22 Mar, 2007 17:49   

No, bo mamuty to raczej dla takich latawców jak Jacobsen... tyle, że jak forma się skończyła, to sobie Jacobsen i tak nie polata...

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 16:31   

Pogromco Smoków. Jak nie masz kciuków i wąsów, to łap sie za pięty.
Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
A na przyszły rok to zapraszam Cię na narty. Abyś sam to odczuł. Nawet na tej "oślej łączce".
Będzie dobrze.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 18:39   

Dziękuję. :grin: :grin: :grin:

Wojtek K 

Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 20:13   

YES YES YES :) Jeszcze tylko jutro i w sobote :)

Odpowiedz do tematu