IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsce nie trzymania się tematuf
Autor Wiadomość
Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 07:46   

O udanym starcie Falcona 1 (14 lipca, 5:35 naszego czasu) warto wspomnieć jak najbardziej. Następny w kolejce jest dużo większy Falcon 9, oczekujący na start na wyrzutni LC-40 (CCAFS). Termin startu na teraz to listopad br.

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 21:45   

Chyba nie było:
http://www.youtube.com/watch?v=kYhFdKzq6rM

Robi niebywałe wrażenie. Częściowe zaćmienie słońca obserwowałem w swojej podstawówce ok 77 roku, następne bodaj w 99 roku w Borken, ale to wszystko pikuś w porównaniu z tym.

scyg
członek zarządu organizacji powiatowej
leming

Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 05:50   

To jeszcze lepsze, zwłaszcza końcówka:
http://www.youtube.com/watch?v=nNF4sEwyS2Q

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Pią 28 Sie, 2009 21:04   

NG chwali się, że nigy nie korzysta z fotoszopa. Czy możliwe jest zrobienie takiego zdjęcia nie korzystając z cyfrowych zabawek?
Znalezione na stronie yousayto linka

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Pią 28 Sie, 2009 21:10   

Zbigniew napisał/a:
Czy możliwe jest zrobienie takiego zdjęcia nie korzystając z cyfrowych zabawek?

Z podwójną ekspozycją jak najbardziej.

scyg
leming

Wysłany: Sob 29 Sie, 2009 03:33   

Trochę mnie to zastanawia - żeby tak naświetlić niebo, troche trzebaby z otwartą migawką postać. Wydaje mi się, że w podwójnej ekspozycji nieruchome byłoby niebo albo krajobraz, ale nie obydwa naraz. No, chyba że autor użył baaardzo czuły film/ustawienie, ale wtedy inne problemy by się pojawiły.

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009 23:04   

Po ok. dwóch minutach oglądania nabrałem pewności, że trzeba podzielić się tym filmikiem i dziełami tego artysty dokładnie w tym dziale.
Warto poświęcić ok. 10 minut. Zapewniam.
Astrofizyka czysta - chciałoby się rzec. :cool:

maciejka 

Wysłany: Czw 01 Paź, 2009 09:51   

ciekawa pasja...

wichura 
Banita

Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 18:29   

http://www.pointniner.com...n-from-air.html :smile:

kosmonauta prl 
zwykły członek partii

Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 10:38   

Zbigniew napisał/a:
NG chwali się, że nigy nie korzysta z fotoszopa. Czy możliwe jest zrobienie takiego zdjęcia nie korzystając z cyfrowych zabawek?[/URL]

Teza, że NG nie używa fotoszopa delikatnie mówiąc nie jest prawdziwa. Po pierwsze to NG już w latach 80tych stosował techniki fotomontażowe i to do zdjęć okładkowych, np. w słynnym przypadku przesuwania piramid, żeby się ładnie skomponowały w pionowym kadrze. Po drugie, w przypadku zdjęć do publikacji, są one wykonywane w RAW, a więc tak czy owak wymagają 'wywołania' cyfrowego, co profesjonaliści robią prawie zawsze w PS z dodatkami. I nawet elementarne korekcje ekspozycji, balansu bieli czy kontrastu są fotoszopowaniem, chociaż rzadko kto się do tego ogranicza. Zdjęcie z imienin u cioci mogą pójść w jpg prosto do automatu drukującego zdjęcia albo na naszą klasę, ale profesjonalne fotografie do druku zawsze są poddawane postprocesingowi. I nie można mieć o to do nikogo (nawet do NG) żalu. Kiedyś walczyło się w ciemnej łazience pod kolorową żarówką, a dzisiaj wygodnie przed ekranem komputera.

Zaś co do samego zdjęcia to, jako były astrofotoamator analogowy i obecny fotoamator cyfrowy widzę dwie opcje:
a) fotomontaż fotograficzny (zdjęcie długoczasowe z kompensacją ruchu obrotowego Ziemi nieba plus nocne zdjęcie krajobrazu);
b) fotomontaż fizyczny - ustawienie modelu terenu na platformie ekwatorialnej, na której stoi aparat. Ale do takiej opcji to niezłego czubka by trzeba.

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 20:37   

Kolejny idiotyzm.
Rozmiary Erosa - planetoidy "chodzącej w legendach niewyjaśnieniowych" jako przyczyny zagłady Ziemi w 2012 roku.
Za: onet.pl
Cytat:
znajdzie się 26,8 mln km od Ziemi; jedyne w XXI w. tak znaczne zbliżenie Ziemi z dużą planetoidą (ma ona wymiary ok. 3313 km)

Z wielograniastego wymiaru: 34x11x11 km powstało ciało niebieskie nieco większe od Deimosa a o ok. 10% mniejsze od Io. To faktycznie koniec świata. Połowa odległości (minimalnej) do Marsa to również pewnik trafienia.

Ludzie czy tetryczeję łowiąc odruchowo tego rodzaju głupoty, czy też świat wokół w postępie geometrycznym durnieje bezrefleksyjnie powtarzając łatwe a wręcz dziecinnie proste do sprawdzenia i weryfikacji informacje. :?:

Ciekawe1.
Zgaduj zgadula, który portal społecznościowy ostatnimi czasy powielił tę głupotę? ( Przypadkiem też jednemu z piszących pomyliły się dane o 6 rzędów wielkości!!! - taki nieistotny szczegół.)

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 20:51   

No ba, gdyby nie USraelici, ominęłaby nas, choć tylko o niecałych 27 kilometrów, ale to może w wątku losowym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S. Eros akurat jest nieco większy od Deimosa; btw obiekt o rozmiarach nieco większych od podanego regularnie przemyka obok Ziemi w odległości ciut powyżej 1/3 miliona km. To co, zapuszczamy newsa ;)

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 21:12   

Hegemon napisał/a:
No ba, gdyby nie USraelici, ominęłaby nas, choć tylko o niecałych 27 kilometrów, ale to może w wątku losowym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S. Eros akurat jest nieco większy od Deimosa; btw obiekt o rozmiarach nieco większych od podanego regularnie przemyka obok Ziemi w odległości ciut powyżej 1/3 miliona km. To co, zapuszczamy newsa ;)

To znaczy, że cała ta głupizna jest funta kłaków warta? Już się pogubiłem. Oczywiście machnąłem lapsus z tym Deimosem, też się pomyliłem o rząd wielkości.

Dawajpan. Pośmieję się z "głupich choćby przewielebnych".

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 22:44   

Haczyk jest taki, że obiekt o rozmiarach nieco większych jest grawitacyjnie związany z Ziemią ;)

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 22:48   

Nobeszpszeszady. Żałapałem odrażu czytaąc o odlegoości! Pomiń ten "nieistotny szczegół", zwłaszcza w związku z faktem dwóch kolejnych narwanych wątków na ten sam temat założonych w ostatnich na ciekawe 1 . :twisted: :twisted: :twisted:

macsoc 
Emerytowany Ojciec Dyrektor

Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 23:32   

nie rozumiałem o czym mowa, ale załaczyłem sobie oneta a tam tytuł "Asteroida może zagrozić Ziemi. Rosja chce ją staranować". Nosz czego chcieć jeszcze - świeżo zagrabiona linia graniczna z Chinami bez ani jednej marsowej miny. A przy odrobinie szczęścia tak zanieczyszczona chemicznie & radioaktywnie, że wyzwolicieli ze stepów pare (set) lat sobie nie pooglądamy :)

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Śro 30 Gru, 2009 23:41   

Perminow to akurat wybitny fantasta jest.

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 18:11   

Aż się zapochwalę (nie dojechało pod choinkę, aleć nic to :lol: )

http://www.spacecraftfilm...rnssaturnv.aspx

macsoc 

Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 20:26   

bardzo fajna opowieść z ffrondy > http://www.rusinowice.pl/content/view/112/191/

scyg
leming

Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 22:59   

Dla równowagi (po angielsku, nie mam tłumaczenia):
http://www.straightdope.c...an-chariot-ruts

macsoc 

Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 23:30   

scyg napisał/a:
Dla równowagi (po angielsku, nie mam tłumaczenia):
http://www.straightdope.c...an-chariot-ruts
to własnie jest najpiękniejsze w historii - jest jeszcze ciekawsza, niż się można było tego spodziewać.

na ff pojawiło się info o większej ilości opowieści tego rodzaju - jest to gdzieś do poczytania? Może być w lengłiczu.

kosmonauta prl 
zwykły członek partii

Wysłany: Wto 05 Sty, 2010 07:58   

Tak naprawdę to wymiary tego tunelu są takie, żeby mogły się minąć dwie czarne wołgi dowożące Edytę Górniak i Aleksandra Kwaśniewskiego na tajne spotkania w Klewkach, gdzie omawiano strategie walki ze stonką zrzucaną z balonów przez imperialistów, w świetle wyników najnowszych testów przekarmiania stonki macą z krwi dziecięcej w Trójkącie Bermudzkim.

macsoc 

Wysłany: Wto 05 Sty, 2010 10:29   

kosmonauta prl napisał/a:
Tak naprawdę to wymiary tego tunelu są takie, żeby mogły się minąć dwie czarne wołgi dowożące Edytę Górniak i Aleksandra Kwaśniewskiego na tajne spotkania w Klewkach, gdzie omawiano strategie walki ze stonką zrzucaną z balonów przez imperialistów, w świetle wyników najnowszych testów przekarmiania stonki macą z krwi dziecięcej w Trójkącie Bermudzkim.
ale prawą czy lewą stroną?

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Śro 06 Sty, 2010 23:41   

cum experimentu: http://videa.hu/videok/tu...hiPOk2iEiECWiK3
Zobaczę czy chodzi link bo na tej "bratankowej" czcionkowiźnie zupełnie się nie wyznaję.

Chodzi link Sprawdziłem. Co to u licha może być?
Na mnie zrobiło bardzo sympatyczne wrażenie włącznie z innymi filmikami z witryny.

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010 21:49   

Globcio w akcji, czyli Wielka Brytfanna pode śniegiem (1km/piksel)

Jeszcze większa Brytfanna: 500 km/piksel, 250 km/piksel

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 22:38   

Afera Piesiewicza zatacza coraz szersze kręgi: http://www.cfnews13.com/N...l?cmpid=twitter

Cytat:
Cocaine Found In Restricted Facility Near Shuttle
Thursday, January 14, 2010 3:26:16 PM
Reported by Greg Pallone

KENNEDY SPACE CENTER -- NASA is investigating how cocaine ended up at one of its shuttle processing facilities.

NASA told News 13 that a small amount of white powder residue was found Tuesday in a plastic bag in the Orbiter Processing Facility No. 3, just west of the Vehicle Assembly Building.

The agency is also checking to make sure the shuttle is OK. The processing facility is where maintenance work is being done on shuttle Discovery ahead of its upcoming mission in March.

“We do not tolerate the use of illegal substances for people who work on the orbiter,” said Kennedy Space Center Director Robert Cabana.

NASA said the area is restricted and about 200 personnel, including shuttle contract workers and civil servants, work there any given day.

A field test and later testing confirmed the substance to be cocaine.

Each worker was tested Wednesday before they left for the day.

NASA said steps are being taken to check all spaceflight hardware to make sure the substance did not create any problems with the shuttle systems.

“There was nothing obvious,” said KSC Public Affairs spokesman Allard Beutel. “Nobody was obviously under the influence when they were working, because we have supervisors there, security in there. It wasn’t obvious somebody was under the influence of this substance, or any other, for that matter. But to confirm the hardware and equipment on Discovery is OK so it can fly in March, is what we’re doing now.”

Sen. Bill Nelson, a former astronaut and staunch proponent of space exploration and the operations at the Kennedy Space Center, said he is confident the guilty party will be found.

“They will find out who did this, and they will be out the door,” Nelson said.

NASA and each of the contractors have a zero tolerance policy for drugs in the workplace. Employees can be prosecuted and fired for offenses.

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 22:07   

http://www.webpark.ru/comment/63328

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Sob 10 Lip, 2010 22:16   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

mam nieodparte skojarzenie patrząc na to zdjęcie z torpedami ruskimi, które korzystają z mechanizmu "bąbla powietrznego" wokół nich, który pozwala radykalnie zwiększyć jej prędkość. Powyższe oczywiście w kontekście sprawy UFO nad Hangzhou w prowincji "od której wymówienia w transkrypcji angielskiej zęby szkorbutu dostają" (Zhejiang).

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 23:48   

Znalazłem przyzwoitej jakości filmik ze zdarzenia opisanego powyżej. Tam widać konkretne zjawiska fizyczne jakie dzieją się w otoczeniu obiektu. Przekraczanie kolejnych machów?

Tradycyjnie już proszę nie rozglądać się na boki

wolo 
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011 13:58   

Szanowni Koledzy astro pomóżcie. Jaką na początek lunetkę ze statywem wybrać? W wakacje chcę z córką pojeździć za miasto i popatrzeć w niebo, ale nie tylko nasz Układ Słoneczny, jakieś gromady i mgławice etc. Kiedyś coś tam czytałem, obserwowałem to i owo przez lornetkę made in ussr, znałem gwiazdozbiory, teraz widzę że córka również lubi zerknąć w nocne niebo. Będę wdzięczny za pomoc i jakieś linki i podpowiedzi. Cena tak max. do tysiąca, chociaż wolałbym wydać mniej :wink: Z góry dzięki.

W międzyczasie takie cuś znalazłem na alledrogo:
http://allegro.pl/telesko...1667606131.html

Odpowiedz do tematu