IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystkiemu winne pisiory
Autor Wiadomość
mac 
członek władz krajowych

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 10:18   Wszystkiemu winne pisiory

Jazda po wspanialej autostradzie wielkopolskiej mnie zalamala. Kto zatwierdzil odbior tego dzadostwa? Pare lat i na calej dlugosci autostrada wymaga remontu...
Ale taksowkarz w Poznaniu stwierdzil:
wszystkiemu winne pisiory, gdyby nie oni to mielibysmy juz autostrade az do granicy. Oni wszystko wstrzymali.
Zapytalismy z zona i bratem:
To znaczy jest pan za tym, zeby budowac w Polsce gnioty za pana pieniadze i potem jeszcze slono placic za przejazd?
Jakos sie zaczal platac i w koncu stwierdzil:
Fakt, ze im (Kulczykowi) autostrada nie wyszla. Ale jednak jest. A pisiory wstrzymaly z nienawisci do Kulczyka :mrgreen:
My:
Chyba jednak dobrze, ze nie pozwolili na dalsze wyrzucania pana pieniedzy w bloto?
On:
Jakich moich - to z UE i z budzetu.
My:
Aha - to pieniadze w UE i budzecie rosna na drzewach?
On:
Nie, sa z podatkow.
My:
A kto placi podatki, pan placi?
On:
No place.
My:
Czyli to z pana pieniedzy wybudowano tego bubla?
On:
Wychodzi na to, ze posrednio z moich. Zgoda.
I sie jakos dziwnie zasepil :mrgreen: :mrgreen:
Konfucjusz
Jestem dumny, ze jestem Polakiem

dziad
sekretarz władz wojewódzkich

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 11:54   

Brawo!
Przekonaj tylko do swoich poglądów (także i moich) jeszcze "fachowców" na "forum polskich wieżowców" :)

Szybszy 
członek władz wojewódzkich

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 13:10   

Praca u podstaw jest ważna. Ale żeby PO znacząco spadło poparcie w najbliższych dwóch latach potrzebny jest przynajmniej jeden z niżej opisanych czynników:
- odebranie Polsce Euro 2012
- wzrost bezrobocia powyżej ok. 15%
- nawrócenie Waltera na względny obiektywizm w jego merdiach

Wszystko inne co się wydarzyło, wydarzy lub wydarzyć by mogłow, jak zauważył mac - to "wina pisiorów"

Konserwa 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 13:23   

Szybszy napisał/a:

- odebranie Polsce Euro 2012
nierealne
Szybszy napisał/a:

- wzrost bezrobocia powyżej ok. 15%
małe szanse
Szybszy napisał/a:
- nawrócenie Waltera na względny obiektywizm w jego merdiach
i ten punkt najbardziej prawdopodobny (chyba)

Szybszy napisał/a:
Wszystko inne co się wydarzyło, wydarzy lub wydarzyć by mogłow, jak zauważył mac - to "wina pisiorów"
święta racja :]

mac 
członek władz krajowych

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 14:50   

dziad napisał/a:
Brawo!
Przekonaj tylko do swoich poglądów (także i moich) jeszcze "fachowców" na "forum polskich wieżowców" :)

Zabanowali mnie na amen :wink:
Musze odczekac. A potem do dziela :cool:
Konfucjusz
Jestem dumny, ze jestem Polakiem

Kyrb 
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009 14:00   Walterowcy: baczność!!!

Stwierdzenie, że: "wszystkiemu są winne pisiory" jest "oczywistą oczywistością" - jak był powiedział zarażony filipińskim wirusem Olo komuchooki przedrzeźniając Jarosława, a co tępe i niedouczone z wielkich miast uznało za wypowiedź Kaczyńskiego.

Walterowcy będą silić się na "obiektywizm" (nieśmiało próbując "krytykować" dokonania dwuletnich rządów samego konDonka), ów rzekomy obiektywizm rozpocznie się wtedy, gdy ubecko-komusza mafia da im taki rozkaz. Warto śledzić te Bachantki, te Kurwczoki i ich zwalterowane mutacje. Warto przyglądać się jak WSIarnia trzaska obcasami i poucza tępe i niedouczone z wielkich miast, że konDonek to jednak mężusiem stanika był jedynie.

Ukłony

jan 
zguba

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 22:07   agit anty na służbie publicznej

Jako że krótko mieszkam w miejscu zamieszkania, zagadnąłem osobę z miejscowości o lekarza do którego można / warto pójść . Wskazany miał też niby wziąć za wizytę te ok. 50 zł . Pomyślałem - poczciwy,- a może tylko , że to gminna miejscowość mala . Na miejscu okazało się, że jest on wł. ośrodka zdrowia, a sam przyjmuje pacjentów w podwórkowym odzieniu (bez kitla). Cóż wizyta, jak i rozmowa przez telefon zaczęła się, trwała i skończyła się o wodzie, studniach głębinowych itp . Przez te studnie chyba wyrwało mi się o nieruchomości . Uruchomiło to u - cudo - "lekarza" swoistą bolączkę nawiedzającą pewien sort . Tak też zmuszony był zaczynać zdanie ; kaczor zrobił tak źle, że rolnik nie może sprzedać ziemi . Na moje próby prostowania, odpowiedział; moja córka jest prawnikiem itp . Niechęć odczuwana wypraszała mnie . Na szczęście / nieszczęście - okaże się,- w trakcie mędrkowania o studniach zdążył zaznaczyć kratki wskazujące pozycje do zbadania krwi . Na pytanie ile to kosztuje, ile mam zapłacić za wizytę. odpowiedział noooooo 100zł, jakoś drgnąłem z jękiem o jeee a on skwitował uśmieszkiem ale nie rachunkiem. W zakłopotaniu, już w drzwiach spytałem na jaką kwotę mam się nastawić przy następnej wizycie . Gdyby nie te 100zł już bym się tam nie pojawił ale muszę to jakoś skończyć i o rachunek się upomnieć.
Irytujące jest co najmniej podobnie to, że kolejny (po prawniku, pośredniku) samorób przyklejony do łupów i wykonujący publiczną służbę, obrzydza klientowi/pacjentowi prawość, prawicowość i oddanych Polsce Polaków . - Przecież tak nie może być, to trzeba jakość zatrzymać!

umiłowanej i niezawisłej Natury zguba

jan 
zguba

Wysłany: Śro 15 Cze, 2016 21:02   

No i tak , nie wyszukane badania krwi kosztowały mnie ok. 90 zł - cóż to jest przy stratach na GPW z ostatnich 3-4 tygodni . Stałem się wymuszenie oszczędny . Biorąc pod uwagę że od 2 czerwca minęło tyle czasu, że niepokojące i dokuczliwe objawy jakiejś nagłej choroby/problemu organizmu minęły, prawie już tylko nastawiłem się na uzyskanie rachunku od cudo lekarza . Nadziei nie rozbudzałem sobie, jako doświadczony-też świeżo ; musiałem (dziś) jechać 24 km w jedną stronę by uzyskać potwierdzenie wizyty w ambulatorium- nie chcieli wydać te 13 dni temu od ręki a dzisiaj przesyłać mailem . Następnie próbowałem uzyskać rachunek imienny za badanie krwi też skończyło się problemem i odesłano mnie na jutro . No i w końcu po 50 min powrócił pan doktor cudo, który w godzinach przyjęć pacjentów wg recepcjonistki poszedł coś zjeść, a pacjenci doszli-nie czekałem sam . W tym czasie poprosiłem recepcjonistkę czy może wystawić mi rachunek za wystawienie skierowania na badanie krwi, bo ubezpieczyciel ( moich polis) domaga się. Niestety muszę czekać na cudo lekarza, aby on to zrobił . Wrócił, a ja nie zamykając drzwi wspomniałem iż wreszcie mam wyniki b. krwi lecz ja (po 13 dniach ) nadal nie wiem co mi było/jest ale wydałem już na tzw służbę zdrowia ok.190zł gotówką i resztę w paliwie . Chciałem dodać , że liczę zatem tylko na rachunek za poprzednią wizytę ale przerwał mi wyliczając że sam dopłaca do swojej przychodni 500 zł miesięcznie - czyżby miała ona istnieć 50 m od drugiej ( w zaledwie 1000 osobowej wsi gminnej) dla prestiżu ... W końcu przebijając się poprosiłem o ten rachunek. Zrobiła się nerwowa atmosfera- źle czuje się w takich klimatach. Lekarz wyszedł za mną i przy pacjentach, targując się wyciągnął banknot 100 zł kładąc go na ladzie recepcji z gniewem zwracał mi go . Powiedziałem, że mnie potrzebny jest rachunek dla ubezpieczyciela ( polis NW i asisstance medical) a nie jałmużna i poszedłem . Cóż, "po" całą gębą znaną mi z jeszcze spektakularniejszych okazji .
Szanowny pan Black-Widow zdaje się jest blisko środowiska medyków,- czy od po-wski medyk (l. cudo) skutecznie może mi szkodzić poprzez swe kanały .. Gdyby pan był łaskaw odnieść się - czy tu czy na pw, będę wdzięczny i z góry dziękuję .
ponad to;
Tam gdzie odbierałem z administracji ZOZ-u dzisiaj potwierdzenie o wizycie w ambulatorium ( z przed ponad 10-ciu dni), też próbowano mnie zbyć - w oczy- na jutro, mimo że wczoraj umawiano mnie na dzisiaj i zgodnie ze wskazówkami dzisiaj ( przed wyjazdem tam- 24km) telefonicznie potwierdziła pani oddziałowa potrzebę przyjazdu do administracji ZOZ-u w dniu dzisiejszym.
Po powrocie - niczym KOD na posterunku- i ubezpieczyciel wyłonił się z po-wskiej rzeczywistości z info, że jednak likwidacji szkody nie będzie z polisy NW i powinienem uderzyć do działu Asisstance Medical . Uderzyłem ale zostałem odrzucony-może jeszcze jutro znajde siły. Pomyśleć że ok. 2,5 mc temu dałem się naciągnąć na polisy tzw ubezpieczeniowe na kwotę ok. 1900zł . Mogłoby być gorzej, gdybym obecnie pracował zawodowo, tego wszystkiego nie byłbym się w stanie dowiedzieć, nie mając na to wszystko czasu . Śląsk może szybciej się oczyścić po skutkach ciężkiego przemysłu niż uda się po-prawić po-papranych ..

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Sob 18 Cze, 2016 21:14   

Mała dygresja ekologiczna:

Śląsk już się w zasadzie oczyścił - w sensie przyrody i wływów działaności tegoż przemysłu ciężkiego . Mam okazję to weryfikować prawie-osobiście bo jeżdżę co kolika miesięcy własnie na śląsk a przedtem jeździłem za czasów kiedy jeszcze światła z wielkich pieców rozjaśniały w nocy krajobraz.

Zaskoczyło mnie to, jak niewiele czasu było potrzeba, żeby przyroda, tak bardzo stłamszona jak to poprzednio na Górnym Śląsku było i wręcz zasypana tonami miału, pyłów i pozostałości po-kopalnianych, w ciągu tych niewielu lat potrafiła na powrót rozkwitnąć.

jan 
zguba

Wysłany: Nie 19 Cze, 2016 09:51   

Czyli po-st załatwiacze/ po-wcy zmarnowali każdą z szans . Mona by domniemać, że z mentalnego przestępcy, nie będzie mentalnego poczciwca .
ps. Filtry na kominach elektrowni redukują sporo toksyn ale tych elekto-ciepłowni na Śląsku jest najwięcej w Polsce . W USA ekolodzy badali zasięg rażenia w/w przybytków i wyszło im że na czystych terenach ( pewnie północne stany) identyfikowali tlenek azotu z konwencjonalnej elektrowni oddalonej o 100 km. Klęska ekologiczna Sudetów/lasów izerskich też jest w odwrocie, mimo że el. Turów działa .
A uni jak zabetonowani,-bez szwindli nie nada .
- Swoja drogą, czy to prawda że tzw złego cholesterolu nie obniży się bez zażywania leków . Uparcie chciałem wierzyć że się da i stałem się prawie wegetarianinem a właśnie te ostatnie badania krwi wykazały, że cholesterol jest prawie taki jak rok temu czyli blisko 300 ten,tego jednostek . - Teraz będę się upierał w wierze, że to siedzący tryb życia winę za to ponosi, bo nie udało mi się z eko-osadą .
Pozdrawiam .

jan 
zguba

Wysłany: Czw 23 Cze, 2016 13:43   

Opowiadał mi gminny inkasent o tym jak za PRL-u pojechał do Francji na szkolenie w/s nowych technologi budowlanych . W ramach szkolenia ekipa polska miała sama wykonać formy do prefabrykatów . Ponieważ zabrakło narzędzia na placu ćwiczeń, poszedł on do tzw narzędziowni po elektro-narzędzie . Francuskiego narzędziowego spytał o to narzędzie ale nazwał je po niemiecku . Zrobiła się poważna afera . Francuz ów z wściekłością, wymachując dłońmi rozjuszony krzyczał wręcz do tego Polaka . Ten nie wiedział co się stało . Na drugi dzień spotkał pracującego w tej firmie innego Polaka, który był tam osiedlony od wojny . Gdy ten dowiedział się o zajściu, powiedział tylko że mogło skończyć się gorzej . Okazało się, że pan narzędziowy w czasie II w.ś. należał do Francuskiego Ruchu Oporu. Ponad ćwierć wieku po wojnie pozostała u niego tak wielka niechęć do Niemców i wstręt do j. niemieckiego . Znany był w okolicy jako pierwszorzędny patriota . Polak osiadły tam przytoczył znaną lokalną historię z końca wojny . Francuzi wyłapali wszystkich kolaborantów, wyciągnęli ich z domów i po-powierzali ich na drzewach wg zasady jeden na jednym. Podobno brakło drzew i ostatnich wieszali po kilku na jednym drzewie .
-
U nas, w Polsce instrument lewacki umożliwia - niestety- z demokracji robić szmatę a zdrajcom, kolaborantom pławić się każdego dnia w zdradzie/kolaboracji . oni muszą tylko krzyknąć ; demokracja ( bingo, berek, itp.), gdy prawo, Patriota próbuje pogrozić im palcem .

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Pią 24 Cze, 2016 10:24   

Ad humorum:

Dziś rano w kontekście przegladu prasy lewackiej - ulubionego już punktu dnia red. Ziemkiewicza :) - padło stwierdzenie że "to PiS poprzez trybunał jest winny Brexitowi " :) :D
Zgadniecie który to z nowoczesnych 'polityków' jest posądzany o ojcostwo tego kwiatka ... ? ;)

mua

Wysłany: Pią 24 Cze, 2016 10:31   

na pewno nie piszesz o Panu Petrusie.

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Pią 24 Cze, 2016 10:43   

nie no , jakżebym śmiał , są inni możniejsi (i lepiej poinformowani ;) )

jan 
zguba

Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 23:14   Dossier III RP

Nie wiem czy wklejano ;

- http://www.eioba.pl/a/52a...kadencja-rzadow
- http://www.eioba.pl/a/52j...masonskiej-mafi
Książki Sumlińskiego jako gwóźdź do t ...

Odpowiedz do tematu