IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Narodowe Centrum Sportu im. prezydenta Kaczyńskiego
Autor Wiadomość
Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010 21:02   Narodowe Centrum Sportu im. prezydenta Kaczyńskiego

Jak wiemy, na gruzach obrzydliwego Stadionu X Lecia (zniewolenia Polaków przez ZSRR) powstaje nowe Centrum Sportu.

Ś.p. prezydent Kaczyński, jako b. prez. m. st. Warszawy, oraz jako prez. RP w pełni zasługuje ażeby Centrum nosiło Jego Imię. Szczególnie kiedy Salon oszustów wcisnął nam Lotnisko Lecha Wałęsy w Gdańsku. Zauważyłem tę inicjatywę, popieram i proszę o rozpowszechnianie tej Idei. Dziękuję!

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010 23:20   

W związku ze Stadionem X Lecia dobrze zapamiętałem taką oto scenkę z Dożynek Centralnych w 1956 r. W tym czasie kard. Wyszyński, i nawet Władzio Gomułka nadal siedzieli w więzieniach stalinowca Bermana.

Po zakończeniu propagandowych przemówień do naroda i pokazach artystycznych chłopi rzucili się do wyjścia jak bydło i tak mnie ścisnęli, że dla eksperymentu podniosłem stopy i nie spadłem. Na szczęście miałem wtedy młode żebra i obyło się bez chirurga. Nawet w zatłoczonych milionami Chinach ludzie trzymają dystans... Pchali się jakby uciekali od ognia, a ja jęcząc usprawiedliwiałem ich w duchu, że musieli mieć powyżej uszu słuchania i oglądania marszała ZSRR Rokossowskiego i innych sowieckich poddupników na trybunie, i to było powodem stampede.

NRohirrim 
Banita

Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010 10:11   

Ja nie mam nic przeciwko. Chociaż myślę, że fajnie byłoby, żeby powstały takie monumenty jak np. w USA mają przecież takie budowle-pominki:
Jefferson Memorial http://eagles.lexington.i...on-Memorial.jpg
albo Lincoln Memorial http://www.hobart.k12.in....olnMemorial.jpg

Chętnie widziałbym uhonorowanie Kaczorowskiego budynkiem np. takim jak Harding Memorial:
http://upload.wikimedia.o...nt_vertical.jpg

Oczywiście, nie mówię, że to o tak miałoby wyglądać, tylko o samym koncepcie. Amerykanie nie są głupi stawiając takie budowle, czy to w stolicy Washington D.C., czy w paru innych miejscach.

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010 12:02   

Cytat:
fajnie byłoby, żeby powstały takie monumenty jak np. w USA mają przecież takie budowle-pominki:

Oczywiście, tylko narazie Polskę na takie pomniki nie stać. A uhonorowanie wybitnej osoby przez nadanie jej/jego imienia dla obiektu, placu, etc. jest również pięknym gestem i nie pociąga dodatkowych kosztów.

NRohirrim 
Banita

Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010 13:16   

Zgadza się.
Ale dodam jeszcze może, że jakby wszystko odpowiednio zaplanować oraz gdyby gmina czy inna instytucja użyczyła kawałek terenu, pod budowę tego, to koszty budowy obiektu poświęconemu pamięci o Lechu Kaczyńskim mogłyby się ograniczyć w sumie ok. 1-1,1 mln zł, a dla Kaczorowskiego nawet do 250-300 tys zł.
Same zyski dla państwa z podatków od zarobków na wzmożonym ruchu turystów i ich zwiększonych przejazdach w ciągu szybciej niż półtora, góra 2 lat, powinny zwrócić wyżej wymienioną sumę w całości do skarbu państwa. Dodatkowo, może nie wszyscy, ale większość turystów stanowiliby Polacy i Polonia, a więc możnaby oczekiwać, że nie wandalizowaliby otoczenia.
Zatem nieruchomości na okolicznych terenach, również zyskałyby na wartości, co byłoby dodatkowym atutem.

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010 14:03   

Mądrze Kolega prawi... Z pewnością koszty zwróciły by się. Jednak... w obecnych władzach, niestety, zbyt wielu mądrych nie ma, nie wspominając o braku patriotyzmu i nienawiści do Prezydenta, który im przeszkadzał... :oops:

Odpowiedz do tematu